Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Itt szoktak lelkészek lenni?

Itt szoktak lelkészek lenni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 12. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hajaj... De még mennyi. Sőőt esélyes lelkészek annál is több :)
2012. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Írjon már egy Lelkész lennének kérdéseim
2012. jan. 12. 21:12
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Egyáltalán milyen vallásút keresel? Református lelkész szokott 2 is járni erre.

Üdv: egy teológushallgató

2012. jan. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Református lelkész
2012. jan. 12. 21:14
 5/12 anonim ***** válasza:
Itt a 13. számú válasz írójának próbálhatnál esetleg privátot írni: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..
2012. jan. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Én végeztem teológiát, de nem vagyok gyakorló lelkész, csak gyermekeket szoktam tanítani.


Szívesen segítek, ha tudok!


Üdv. Péter

2012. jan. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Üdv. Bálint vagyok Kunmadarasról szeretnék Lelkész lenni egyszer próbáltam már jelentkezni de nem jött össze a pont. A kérdésem nehéz a Teologia? nehéz végig menni az uton szeretnék időseknek elmenni a házához bibliát olvasni nekik mert nem tudnak elmenni a templomba és szeretném átadni nekik amit a hit ad nekem
2012. jan. 13. 11:28
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon szép dolog, amit a segítőszándékodról írtál. Ahhoz, hogy mindezt már most gyakorold, nem szükséges szerintem lelkésznek lenned, bár a későbbiekben, ha felvesznek, miért ne legyél az, ha erre érzel hívást... Talán jársz gyülekezetbe, ott a lelkipásztortól kérhetsz tanácsot, hogy hogyan is mehetnél el így idősekhez felolvasni, esetleg kis magyarázatokat adni, amiket akár a lelkésszel előtte egyeztetsz. Szerintem mindenképp örülnek ilyen szolgálatnak a gyülekezetben.


Amúgy igen, elég nehéz a teológia, vannak összetett, nagyon tanulós tantárgyak. Nem csoda, hisz az a tudásanyag, ami sok évszázad alatt felhalmozódott, nem kis falat... Ha jársz gyülekezetbe, az ottani lelkészt is megkérdezheted teológiai tanulmányairól, valamint segítséget is kérhetsz a felkészülésben. Ha nem felvételi van (nálunk az volt), hanem állami rendszerben - tehát érettségi alapján - megy a felvételi oda, ahova jelentkeztél, és ezért nem szereztél elég pontot, próbáld meg kijavítani valamelyik érettségid, vagy szintemelőzni, esetleg hittanból felkészülni egy emelt szintűre, ha még nem voltál. Ebben is biztosan szívesen segít a lelkészed, vagy elirányít egy hittantanárhoz.


Sok sikert, Isten áldjon!

2012. jan. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hittan éretségit akarok tenni
2012. jan. 13. 21:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Református lelkipásztor vagyok, ne haragudj, de a hétvégén egy konferencián vagyok, szerdától otthon leszek, akkor majd írok részletesebben.
2012. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!