Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak szerintem van tele egy...

Csak szerintem van tele egy halom ellentmondással a Biblia?

Figyelt kérdés
2012. jan. 18. 12:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
46%
Nem, ezt már sokan állították, de mindegyik megdől, ha elfogadsz bizonyos tényeket, melyek szintén a Bibliában vannak. Mondanál egy-két példát, hogy milyen típusúra gondolsz?
2012. jan. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Pár kérdés, ha szabad: az oké, hogy Isten teremtett mindent, na de ki teremtette Istent?

Ha volt Ádám és Éva és nekik két fiuk: Káin és Ábel, akkor itt hogyan tovább?

Most így hirtelen ezek eléggé szembetűnőek...

2012. jan. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
35%
Tele van ellentmondással de a vallásos vakhívők azt mondják az úgy van ahogy le van írva, velük nem érdemes vitatkozni mert úgyse fogadnak el semmi észérvet. A vallás a vakhitről szól!
2012. jan. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
50%
Én tökéletes harmóniát találtam benne, és gyönyörűségesnek. Isten minden beszéde élet, olyan mint a kenyér, ha kajálod, élsz általa.
2012. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező egyet értek veled,ha nem is halom,de van benne néhány.Azért írhatnál egy-két példát mire gondolsz,engem is érdekelne.

Részemről pl:

1."Isten nem kísért senkit,és semmivel sem kísérthető" Mózes törvényei szerint az emberölés halálos bűnnek számít,ezt maga Isten mondta Mózesnek.Aztán Isten Mózesnek azt sugallja,hogy öljön embereket,mert azok bűnt követtek el.ilyenkor nem bűn az emberölés? ez elég érdekes....és ki sugallta Mózesnek,hogy öljön embert,ha nem Isten volt az?

2.Isten és a Sátán ellenségek.ehhez képest Isten a Sátánt béreli fel,hogy tegye próbára Jóbot.megosztoznak,hogy a Sátán ezt meg azt megteheti vele.

De eleve,hogy lehet az abszolút szeretetnek ellensége,ha egyszer mindenek felett áll,és legyőzhetetlen?

3.Isten ugyanazokkal a tulajdonságokkal él,mint a Sátán.Féltékeny,haragvó,emberölő,önző,gőgös.

A szeretet himnusza szerint Isten nem ilyen.De mégis.

30/F

2012. jan. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

1, Istent ki teremtette?


A világ kialakulása a mai divatos szemlélet szerint, kezdetben volt a por. Vagy energia, vagy bármi más, de azt mi hozta létre?

Mi azt mondjuk, hogy kezdetben volt az Isten. Miután hitünk szerint Isten hat nap alatt megteremtett mindent, így az időt is. Isten, ha nem állna időn és téren felül, amit valóban nekünk az anyagi világba és időbe bezárt embereknek nehéz elképzelnünk, akkor mitől nevezhetnénk mindenhatónak?

Isten örökkön örökké élt és élni fog. Nem ő van bezárva az időbe, hanem mi. Ő az időt is teremtette és ura annak.

Nála ezer esztendő, mint egy nap, és egy nap, mint ezer esztendő, azaz időn felül álló, mint mindennek.


2, "Ha volt Ádám és Éva és nekik két fiuk: Káin és Ábel, akkor itt hogyan tovább?"


Akkor olvasd tovább: "És telének Ádám napjai, minekutánna Séthet nemzette, nyolczszáz esztendőre, és nemze fiakat és leányokat."


Azaz nemzette nemcsak Káint és Ábelt meg Séthet, kik említve vannak, hanem ezeken kívül lányokat, fiúkat is.


3, Isten és az emberölés.


Amint az első válaszban mondtam, el kell fogadni valamit. Istent nagyon sokan úgy képzelik el, mint szerető, megbocsátó, jóságos öregembert. Nem sokban tévednek. Ő maga kijelentette, hogy milyen, és azt is mondta, hogy ne imádjunk hamis, kitalált Istent. Meg kellene nézni, hogy miképpen jelentette ki magát. Megbocsátó, ki megbánta bűnét, azaz megalázkodott. Ez világos az újszövetségből, de megfigyelhető Ninive lakosainál, vagy akár Jákobnál is.

Azt mondta, hogy hosszútűrő, ami egyben azt is jelenti, hogy nem tűr örökké.


Magyarán: Isten megteremtett mindent, céllal, okkal, teremtményekkel. Ő a világ tulajdonosa. Azaz, mintha az univerzum szélén ott lógna a biléta, Made in Isten.

Ítélkezett Ádámnál, ítélkezett Noé idejében, ítélkezett Sodománál, ítélkezett Krisztus idejében a zsidókon, ítélkezni akart Ninivén. És eljön még az ő ítéletének nagy napja.

De ítélkezett a népén is. Ítéletet hajtott végre azokon a népeken, melyeken keresztül juttatta be Mózes népét a Kánaán földjére. Hosszan tűrt, hogy beteljen a nép gonoszsággal. Ábrahámnak még a kivonulás előtt sok - sok évvel előtte jóval ezt mondta: „Csak a negyedik nemzedék tér meg ide; mert az Emoreusok gonoszsága még nem tölt be.” Isten várt, hogy ítéletét végrehajtsa.


Isten a teremtő, övé a világnak a tulajdonjoga és a játékszabályokat ő alkotja. Viszont van egy nagyon jó hír, ilyen igazságos játékszabály még nem született, még ha sokszor nem is látjuk át tisztán.


4, „Isten és a Sátán ellenségek.ehhez képest Isten a Sátánt béreli fel,hogy tegye próbára Jóbot.megosztoznak,hogy a Sátán ezt meg azt megteheti vele.”


Olvasd el még egyszer Jób könyvének elejét. Semmiféle bérlés nincs, és semmiféle megosztozás sincs. Inkább azt kellene meglátni, hogy olyan próbán, mint Jób átesett, hogyan kell hinni és viselkedni. Egy mondata nagyon szívbemarkoló számomra. Több ezer jószága odaveszett, gyermekei, családja meghalt. Mindenét elvesztette, pedig nagyon sok volt neki. Mit mondott Jób?: „Mezítelen jöttem ki az én anyámnak méhéből, és mezítelen térek oda, vissza. Az Úr adta, az Úr vette el. Áldott legyen az Úrnak neve!”


Mi mit mondanánk? Néznénk bambán magunk elé befordulva, zokogva, rosszabb esetben káromolva a világ teremtőjét. Amúgy azt is olvasd el Jób könyvének végén, hogy mi lett a jutalma már ezen a világon, hát még gondolom majd az örök életben mi lesz…


5, „Isten ugyanazokkal a tulajdonságokkal él,mint a Sátán. Féltékeny, haragvó, emberölő, önző, gőgös.”


Tévedsz, ezek emberi tulajdonságok. A Biblia nem írja, hogy a sátán haragvó, gőgös, önző lenne. Kikövetkeztethető, valóban, de nem ez a fő probléma vele.


A probléma vele, hogy hazugság atyja. Elhiteti az embereket, még úgy is, hogy jeleket is tehet ezért, hazudik, ahogy az éden kertjében tette, már ahogy kérdezett is hazugság volt. Emberölő. De nem kard által veszti el az embert, hanem elhitetés által billenti ki az embert, miképpen azután az ember rosszul és csalárdul dönt, mert test szerint döntünk, mert a sátán test szerint hitet el bennünket.

De valóban a párhuzamot annyiban jól látod, hogy háború van. Az Isten harcol a sátánnal. A középen meg mi vagyunk. Csakhogy ez egy csendes háború, nincsenek gránátok. A tét a mi szempontunkból élet vagy halál. Nem testi halál, hanem örök halál, vagy örök élet.


A féltékenység szóról jut eszembe, Isten kinyilatkoztatta hasonló szóval az érzését, de nem úgy, hogy féltékeny. Ő féltőn-szerető Isten. Ez azért egy kicsit mást takar, mint a féltékeny.


Eddig tudomásom szerint 500 „tévedést” írtak össze ezzel foglalkozó emberek. Van egy könyv is róla (tudtommal sajnos nem magyarul), minden belebeszélés nélkül pusztán a Biblia alapján teszi helyre ezeket a dolgokat. Mert igét csak ige magyarázhat.

2012. jan. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

21:21

Nem látsz át néhány logikai dolgot azokkal a témákkal kapcsolatban amiket írtam,de hát te tudod,hogy miben akarsz hinni,nem akarlak meggyőzni semmiről.15:48

2012. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

2. válaszolónak: Ádámnak és Évának nem csak ez a két gyermekük volt. Miután Káin megölte Ábelt, született egy harmadik fiúk is, Séth, és még rajta kívül - mivel Ádám kb. 900 évet élt, így bőven volt rá ideje, hogy benépesítse a Földet - nemzett fiakat és leányokat. [Olvasd el a Bibiliát - tudom ajánlani -, és választ kapsz a kérdéseidre! Már csak azért is ajánlom, mert a Biblia egyfokú ismerete alap műveltség.]

3. válaszolónak: Akkor te minden bizonnyal, valami egészen másban hiszel. Elárulnád mi az? Az evolúcióban, amit már több pontban is megdöntöttek? Vagy van esetleg valami harmadik elméleted?

Mindenkinek a maga dolga, hogy miben hisz, és szerintem ezt illene is tiszteletben tartani. Polgárpukkasztó dolog egy másik ember hitét becsmérelni, vagy rossz májú megjegyzéseket tenni rá.

2012. jan. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sokan azért gondolják hogy a Bibliában ellentmond önmagának mert nem értik teljesen hogy mit is akar mondani.Mivel a Biblia Istentől ihletett semmilyen ellentmondás nem található benne.
2012. jan. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%

11:31

Hogyan állíthatod ezt,amikor az Ószövetség sok helyen teljesen ellene megy az Újszövetségnek? sőt az Ószövetség helyenként még saját magának is ellent mond.az Ószövetség bizonyos részei köszönő viszonyban sincsenek Jézus tanításaival.pedig állítólag a Biblia mindkét részét ugyanazon egy Isten ihlette.De én egy értelmes Istenről nem gondolnám,hogy nem beszél egyenesen,és nem világosak a szavai,tettei.

Persze,hogy sokan nem értik,mivel ami zavaros azt nem lehet megérteni.

2012. jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!