Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Biblia olyan tökéletes...

Ha a Biblia olyan tökéletes (egyértelmű) miért nem csak egy egyház létezik ami azt követi?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 10:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Mert a vallási vezetők nem elég alázatosak (tisztelet a kivételnek). Többet kellene imádkozni értük és akkor a sok egyház megegyezhetne egymással. Majd ha Jézus másodszor is eljön akkor lesz újra egy egyház.
2012. jan. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Azért, mert a biblia nem egyértelmű. Minden része olyan, hogy bármit bele lehet magyarázni, meg annak az ellenkezőjét is. Minden egyház másként értelmez.
2012. jan. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%
Én hívőként is azt gondolom, hogy a Biblia nem egyértelmű. Bár szerintem éppen ezért hiteles. A kevésbé egyértelmű dolgok több igazságot fogalmaznak meg.
2012. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nincs olyan vallás,amelyiknek a biblia- fordítása az eredeti alapján történt. (Kérdés,hogy az eredeti meg van-e?)

Mind egy már lefordított szöveget fordított egy újabbra. Emiatt nagyon sok lehet a félrefordítás és a magyarázás is.

2012. jan. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Igaz dolgokat írtak az eddigiek, de nekem van egy más elméletem is a sok egyházról. Mégpedig az, hogy az emberek nem egyformák. Másképp élnek, éreznek, gondolkodnak. Mások a szokásaik. Aztán megtérnek. A hit megújítja a lelket, de nem törli el a személyiséget. Van aki csendben szeret imádkozni, van aki meg tombolva dicsőíteni. Miért kéne összezárni őket? Szerintem jó, hogy mindenki megtalálhatja a számára tökéletes felekezetet. A sokszinűség nincs Isten akarata ellen hiszen pl Isten hatalmas kreativitással és változatossággal teremtete meg a Földet és élővilágát... stb.

Szóval a többféle egyház nem CSAK a félreértelmezésekből adódik, hanem néhol pusztán abból hogy mások vagyunk.

2012. jan. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
11.26-ossal értek egyet, épp ezt akartam írni!
2012. jan. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Ozmium42 ***** válasza:
Azért, mert a Biblia nem egyértelmű, de ettől még tökéletes. Lehet másképpen is értelmezni, de az igaz mondanivaló benne van, és ha félre értelmezzük, akkor azt a saját kárunkra tesszük, illetve minket minősít, nem a Szentírást. Az emberek hajlanak a bűnre, így láthatod, hogy nem csak a Biblia alapján, hanem annak ellenlábasaként is jelennek már meg egyházak, (félre)magyarázók, hamis próféták. A Biblia egy egyszerű könyv papírból, betűkkel sorban teleírva, tehát ugyanaz vonatkozik rá, mint a többi könyvre. Lehet tanulni is belőle, és lehet "használni" is (itt rossz értelemben, azaz előre kigondolt szándékainkat magyarázhatjuk bele, és legitimálhatjuk azzal, hogy benne van a Bibliában)
2012. jan. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Van aki csendben szeret imádkozni, van aki meg tombolva dicsőíteni. Miért kéne összezárni őket?"


Nem kellene összezárni őket. Az ideális az lenne ha egy keresztény egyház lenne és ezen belül létezne a katolikus, protestáns és a többi keresztény egyházak mindegyike. Nem is kellene sokat változtatni, csak az lenne a lényeg hogy az összes egyház elismerje hogy a többi egyház tagjai is mind Jézust követő keresztényekből áll és egymásnak testvérei.

2012. jan. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Andizsuzsi ***** válasza:
Ezt hívják ökumenizmusnak.
2012. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
59%
Mert az ember nem elég tökéletes, hogy felfogja az egyértelműt. Értelmes kérdésre értelmes válasz.
2012. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!