Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak köztetek Buddhisták?

Vannak köztetek Buddhisták?

Figyelt kérdés

Van egy csomó kérdésem:) Most ismerkedtem meg a Buddhizmussal, de olyan emberrel szeretnék beszélni, aki ezeket a tanításokat ténylegesen érteni, és nem fogom félreérteni a dolgokat, mert amiben bizonytalan vagyok azt más nem tudja elmagyarázni egy könyv...

Szóval, ha van valaki, aki szívesen válaszolna a kérdéseimre, kérlek az írjon üzenetben:) Előre is köszönöm:)

Jaj...és mégy egy, mi a véleményetek a Buddhista Főiskoláról?


2011. dec. 31. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:

nem mondanám magamat Buddhistának, de elég mélyrehatóan ismerem a tanokat.

kérdezz bátran. ha tudok válaszolok.

2011. dec. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

"... az, hogy valami függő módon keletkezik, azt jelenti, hogy mentes egy lényegi vagy független valóságtól. Ha valami alapvetően függő természetű, logikai szükségszerűség, hogy mentesnek kell lennie a független létezéstől és más jelenségektől független természettől. Ezért, ami függő módon keletkezik, annak valójában üresnek kell lennie..."

Ez mit jelent? Sajnos nem igazán megy értelmeznem...csak gondolom, hogy mi lehet, de nem igazán értem...

2011. dec. 31. 01:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok Buddhista(!), de szerintem ez azt jelenti, hogy ha valamit szándékosan/tudatosan hoznak létre, s nem spontán a természetben keletkezett, annak a dolognak nincsenek értékei; üres, és fölösleges.
2011. dec. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem valami olyan jutott eszembe, hogy ami függő módon keletkezik, vagyis kapcsolatban van valamivel, annak nincsen önálló, különálló egzisztenciája, és ez a különállóság csak látszat.


üdv

27/F

LastOne.Left

2011. dec. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia.


Nem kell túl misztifikálni ezeket a dolgokat.

Sokszor elég 'józan paraszti ésszel' gondolkodni.

Függő keletkezés... a keletkezésünk függ valamitől.

Na de mitől? Előző életünkbe(életeinkben) elkövetett tetteinktől függ, hogy jelenlegi életünkben milyen életformában, élethelyzetben születünk meg.


Ezt jelenti a függő keletkezés.


Első válaszoló voltam.

2011. dec. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bromkrezol ***** válasza:

A buddhizmusban nagyon fontos a gyakorlás. A szövegek között sok olyan van, amin agyalhatsz naphosszat, és nem jutsz vele egyről a kettőre. Érdemes olyan buddhista közösséget keresned, ahol útba tudnak igazítani. pl.


[link]

[link]

2011. dec. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen. A kérdéseidet esetleg itt is felteheted: [link]
2012. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!