Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik vallási okokból várnak a...

Akik vallási okokból várnak a házasságig a szexszel, szerintetek mi fér még bele?

Figyelt kérdés

mivel ez anonim oldal őszinte válaszokat várok, meddig mentek még el, mi az ami belefér?

21L


2012. jan. 22. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Csókolózás,esetleg petting.
2012. jan. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hallgasd meg Paul Washernek ezt a tanítását, pont erről szól:


http://www.youtube.com/watch?v=OwJ0P0oUEOc


Üdv,

Tamás

2012. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%

Őszintén? Ha kettesben lennék a lánnyal egy szobában, akibe szerelmes vagyok, ott már minden bele férne. Ezért inkább ne hozd magad olyan helyzetbe, ahol már nem tudsz megállni. És ha nagyon őszinte akarok lenni, az első feleségem 15 évesen lett a barátnőm, én 19 voltam, és eszembe sem volt bármire is várni. Persze ekkor még nem voltam hívő. A második feleségem 23 éves volt amikor járni kezdtünk én 34, és vele sem vártam. De ettől még ez ellenkezik Isten akaratával, mind ketten tudtuk, össze házasodtunk, ez a büntetésünk!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi a feleségemmel házasság elött csak csók volt, kézfogás, semmi más.
2012. jan. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Erre a kérdésre nem lehet adni objektív választ: ez függ a felek vérmérsékletétől. Van, akiknél már a kézfogás is veszélyes lehet, van, akik egymást tapogatják, és még mindig meg tudnak állni.

Ez ember/párfüggő, ezért nem lehet erre objektív választ adni.

üdv: napirai

2012. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a petting már túl van a határon. Kézfogás, csók, csókolózás, ami belefér, de van aki egy hevesebb csókolózás után sem tudja megállni.
2012. jan. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Mulder614 ***** válasza:

Kedves 01-22 21:14-kor válaszoló!

Hogy beszélsz a Jézusba vetett hitről mikor 2xer házasodtál,és paráznaságot követtél el, pedig tudtad hogy helytelen.

(Jakab 4:17) "Ha tehát valaki tudja, hogyan kell helyesen cselekedni, és mégsem teszi, bűne az annak."

2012. jan. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Mulder614!


Nem nekem címezted a kérdésedet ugyan, de belekotyognék egy kicsit. :)


Nincs ellentmondás a Jézusba vetett hit és az általad idézett ige között.

Ha valaki hisz Jézusban, és tudja, mi a helyes, attól még esendő ember marad, és hibázhat, azaz követhet el bűnt. Gondolom, sőt, tudom, hogy nálatok, Jehova Tanúinál is előfordulnak botlások, bűnök az egyes tagok életében. Épp ezért nem is értem, hogy mit nem értesz... :)


Biztosan olvastad már:

"Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mibennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mibennünk. Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól. Ha azt mondjuk, hogy nem vétkeztünk, hazuggá tesszük Őt, és az Ő igéje nincsen mibennünk."

(1. János 1:8-10)


Van egy közbenjárónk az Atyánál: Jézus Krisztus; ezt is tudhatod. Továbbá Isten _A_ szeretet, és Ő kegyelmes és irgalmas.


Egyetlen esetben van probléma: Ha valaki nem bánja meg a bűneit, azaz nem akar elfordulni azoktól; nem akarja elhagyni azokat, hanem szándékosan és tartósan a bűnben akar maradni.


Ha egy keresztény meglévő - nem pedig múltbeli! - bűnt lát egy másik keresztény életében, erre is megvan a követendő eljárás a Bibliában; Máté evangéliuma 18:15-17 szerint pedig ez a következő: Először négyszemközt lehet figyelmeztetni az illetőt; ha hallgat az intésre, megnyertük őt. Ha nem hallgat, akkor jön a két tanú jelenlétében megtett feddés; ha ez sem vezet eredményre, akkor lehet a gyülekezet elé vinni az esetet. Ha a gyülekezetre sem hallgat... na, _az_ a baj. De még ekkor is van remény, hiszen a későbbiekben meggondolhatja magát, és visszafordulhat Istenhez.


Azt nem tudom, hogy Jehova Tanúinál mindig betartják-e ezeket a fokozatokat; csak azt tudom, hogy elég sok eset van, amikor az érintett személy a vének előtt találja magát a kisteremben... Ha jól emlékszem az olvasott adatokra, akkor minden harmadik ilyen ügy végződik kiközösítéssel; ez pedig azt jelenti, hogy háromból két esetben a bűnös megbánást tanúsított, és a gyülekezetben maradt.


Üdv. :)

2012. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!