Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, hogy jó ember...

Mit tegyek, hogy jó ember lehessek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és vallásos.

Sokszor kértem Isten segítségét, és mindig meghallgatott.

Viszont mostanában szerintem kicsit letértem a jó útról.

AMúgy se vagyok lelkileg túl jól, pszichológushoz fogok járni. Sokszor vagyok feszült a többiekkel, nem élvezem az életet, tiszteltlen vagyok a szüleimmel, stb. ÉN ezeket megbántam, de hogy tudnám jóvá tenni?

Istennek is tettem ígéreteket, és van amit megszegtem, és bánom.....Tettekig is elszeretnék jutni, csak sajna ez sokszor nem sikerült. HOgyan változhatok meg jó irányba?:)


2012. jan. 27. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt teszel valamit, amiről úgy érzed, hogy nem helyes gondolj bele, hogy milyen lenne, ha valaki azt neked tenné.
2012. jan. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ha erre mindenki tudná a választ..... Amúgy hiba volt úgy ígéretett tenni Istennek, hogy nem tudtad betartani.


Préd. 5,4

Mikor Istennek fogadást teszel, ne halogasd annak megadását; mert nem gyönyörködik a bolondokban. Amit fogadsz, megteljesítsd!


Legközelebb magadnak tégy ígéretett, oké? Ha elkezded olvasni a Bibliát akkor majd megtalálod benne mi helyes és mi nem:)

2012. jan. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

16 évesen sokan letérnek a "jó" útról, bár a "jó" elég szubjektív. Ha világi életet akarsz élni (gondolom nem akarsz zárdába vonulni), akkor az élet örömeiről nem kell lemondanod, az nem bűn.


A másik, hogy én úgy érzem (lehet, hogy tévedek), hogy a vallásosságod egy pótcselekvés, mert szeretnél elérni valamit, de nem találod a módját, vagy nincs hozzá erőd, és külső segítséget igényelsz. Ez nem baj. Ha vallásos vagy, az is rendben van. De vallásosnak lenni nem az ígéretekről szól, vagy a segítség kérésről. (Bár ezt majd egy hívő jobban leírja.)


Amúgy neked mit jelentene "jónak" lenni?

2012. jan. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Staje köszönöm válaszodat.:)

Második áválaszoló igazad van. Azért tettem Istennek ígéretet, mert sokat segített, és mert úgy gondoltam, így jobban befogom tartani....Tényleg megbántam, hogy ezeket megszegem, és nem szeretném, hogy a saját akaratom legyen előbb, hanem, hogy ezeket meg tudjam csinálni.:)

A képes Bibliát olvastam csak, de tervezem kiolvasni.:)

2012. jan. 27. 21:17
 5/8 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:)

Segíteni másoknak, ahogy lehet. Ha valaki segítséget kér, ne utasítsam el. Tisztelettudóan beszélni a felnőttekkel, elsősorban szüleimmel.

Nem kibeszélni másokat, és ilyesmi dolgok.:)

Én tényleg vallásos vagyok, rengeteg mindent kaptam amiért hálás vagyok:)

2012. jan. 27. 21:19
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

Máté 19: 16 És ímé hozzá jövén egy ember, monda néki: Jó mester, mi jót cselekedjem, hogy örök életet nyerjek?

17. Ő pedig monda néki: Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak egy, az Isten. Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat.

18. Monda néki: Melyeket? Jézus pedig monda: Ezeket: Ne ölj; ne paráználkodjál; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy;

19. Tiszteld atyádat és anyádat; és: Szeresd felebarátodat, mint temagadat.

20. Monda néki az ifjú: Mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva; mi fogyatkozás van még bennem?

21. Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz mennyben; és jer és kövess engem.

22. Az ifjú pedig e beszédet hallván, elméne megszomorodva; mert sok jószága vala.

23. Jézus pedig monda az ő tanítványainak: Bizony mondom néktek, hogy a gazdag nehezen megy be a mennyeknek országába.

2012. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"nem szeretném, hogy a saját akaratom legyen előbb"

Ezt nem lehet akarni, emberből vagyunk. Ezt pedig Isten is tudja. De ha teljesen átadod magad Istennek, akkor megtisztít, és azt fogod akarni, amit Ő akar. Én ezt tapasztaltam meg.

Én Istennek csak olyat ígértem, amire Ő vezetett, amiről biztosan tudtam, hogy elvárja tőlem, és ezért azt is biztosan tudtam, hogy meg tudom tartani. Magamtól semmit.

Isten ugyanis semmi olyat nem vár tőled, amire nem vagy képes! Ha valamit nagyon szeretnél - és Isten is ezt akarja - akkor erőt is ad hozzá.

Kérd, de hallgasd is meg, mutatni fogja a helyes utat!

Ha segíteni szeretnél másoknak, akkor Isten lehetőséget teremt. Én is ezt szerettem volna: most naponta fordulnak hozzám újabb és újabb emberek segítségért (van, hogy naponta hárman-négyen is), és Isten úgy rendezi, hogy mindig olyan dolgot kérjenek, amiben tudok segíteni. Lehet, hogy akkor, amikor kérik, még nem tudom, hogyan fogok tudni segíteni, de később Isten mindig megmutatja a választ. Lehet, hogy egy másik emberrel való kapcsolatomból következik a segítség. De mindig jön a válasz!

És ami talán még fontosabb: én is rengeteg segítséget kapok, ha szükségem van rá, sokszor olyanoktól, akikről álmomban nem gondoltam volna!

2012. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


A problémád ott kezdődik, képesnek tartod magad arra, hogy jó legyél. Ez sajnos nem így van. De ne hibáztasd magad érte, még keresztyén emberek is sokszor hiszik el magukról, hogy ők önmagukban is jók tudnak lenni. Ez a Biblia tanításával teljesen ellentétes. Igaz, hogy az ember jónak, tökéletesnek lett teremtve, de nem maradt meg annak. Jött a bűn, jött az elszakadás Istentől, és maradt az: akarok én jó lenni, csak nem tudok. De dicsőség az Úrnak, van megoldás. Isten Jézus Krisztusban kész neked megbocsájtani, lehetőséget ad arra, hogy ezt a régi bűnös (jóra képtelen) életed le tedd, (halálba add), és Jézussal egy új életet kezdj.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!