Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Használhat egy vallásos ember...

Használhat egy vallásos ember homeopátiát?

Figyelt kérdés

Úgy tapasztalom, hogy M.o.-on nagy félreértések, jobban mondva "meg nem értések" vannak a homeopátiával szemben...


Különösen sajnálatosnak tartom, hogy a sok negatív vélemény és "lebeszélö tendencia" nem kis részben klerikális oldalról jön...


Pedig éppen egy olyan szegény ország, mint M.o., rengeteget profitálhatna anyagilag az egészségügyben ebböl a rendkívül olcsó, nagyon hatásos és minden mellékhatástól mentes gyógymódból.


Érdekelne a véleményetek.


2012. jan. 16. 16:45
1 2 3
 1/22 titak ***** válasza:
19%
Használhat/na, de minek, Elég egy ima a megfelelő szakemberhez (szenthez), és már rendben is vagy.
2012. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező!


Melyik vallásra gondolsz? Mert nem mindegy!


Vannak olyan vallások melyek az ilyen bogyóknak "isteni hatalmat" tulajdonítanak, és van olyan vallás, amelyet ha követsz akkor körberöhögöd azeket a bogyókat.:)))


Elárulom hogy én is oda, meg vissza voltam az ilyen bogyóktól, de tapasztalatból mondom, hogy semmit nem érnek, és semmit nem használnak! Ellenben jól mondod, csak anyagilag húzzák le az embert. Tapasztalatból mondom, hogy a gyermekeimnek is adtam erre, vagy arra de semmit nem használt! Sőt! Én is szedtem szoptatáshoz, mert hú ez mennyire tuti, biztos használ, hát erre van kitalálva, erre való... aztán a párom mondta, hogy ez egy baromság, gondolom, hogy ez segít? Azt hiszem, hogy ettől van tejem? Azt hiszem, hogy ha ezt nem veszem be, akkor nem lesz tej, és éhen hal a gyerek? Régen sem szedtek ilyen bogyókat, mégis tudtak szoptatni az anyukák, csak belesulykolják az anyákba, hogy ezektől van teje! Amikor végig gondoltam és letettem akkor megtapasztalhattam, hogy nem hogy nincs tejem, de nem idegeskedek azon, hogy van tej- vagy nincs, mert a gyerek szopizik annyit amennyi kell és annyi termelődik is amennyi a babának kell! Abba hagytam és nem változott semmi! Magyarul ugyan úgy volt. Előtte több másra is szedtem, de semmi pozitív változást nem tapasztaltam! Ellenben az nagyon is tapasztalható, hogy mennyire nyomják az emberekbe, hogy ezt vegyed, mert ez jó, ez kell. Ha már annyira okosan gondolkodunk, gondoljuk végig, hogy milyen koncentrációban vannak benne a gyógynövények ezekben a bogyókban. Tényleg utána lehet érdeklődni, kérdezni, és rá kell jönni, hogy szinte csak szőlőculor az egész, Ha már valaki annyira a gyógynövényekben hisz, igyon inkább egy gyógynövényből készült teát, talán az még használ is valamit.


Vannak olyan vallások melyek elfogadhatónak tartják, vannak olynok melyek nem...

2012. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


"Mindent szabad nékem, de nem minden használ" - írta Pál apostol. Ez természetesen a homeopátiára is igaz. Akinek nem használ, az ne használja. Nálunk a családban bevált, a gyermekeknél elsősorban, de ilyenkor mi is szoktunk használni kiegészítésként, ha éppen levesz a lábunkról valamelyik influenza vírus. Nem egyzserű egyébként használni, nagyon sok odafigyelést igényel, főképp ha mellette sok folyadékot akarsz fogyasztani.


Üdv. Péter

2012. jan. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Itt az is kérdés, mi számít homeopátiának? Én nem szedem a homeopátiás golyócskákat, viszont télen is meglehetősen lengén öltözöm megfázás ellen. Ezt is nevezhetjük homeopátiának, a módszer ugyanaz. És részemről hatásos - nagyon ritkán vagyok náthás (évente max egyszer), akkor is valaki mástól kapom el.
2012. jan. 17. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Itt egy 2 részes nagyon jó cikk ezzel e témával kapcsolatban, "Mágia-e a homeopátia" címmel:


[link]

[link]


Üdv,

Tamás

2012. jan. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%

Kedves kérdező!


Tekintve a kategóriválasztásodat, nekem az a tapasztalatom, hogy az embereknek nagyobb hite van a homeopátiában és az orvosokban mint a teremtő Istenben...

2012. jan. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem vallási szemszögből nincs különbség egy homeopatikus szer vagy egy gyógyszer között. Nekem használt, 64%os hölggyel ellentétben nekem elapadt a tejem és sikerült még visszahozni vele egy ideig. Azon kívül használt a kisbabámnál is és a barátnőm kutyájánál is. De mindez lehetett csak véletlen, nem tudom. Én nem zárkózom el tőle, mert az antibiotikumról például mára tudjuk, hogy milyen káros hatásai vannak. Sok esetben a természetes gyógymód a legjobb.
2012. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#6


Aki gyógyít, az MINDIG Isten!

Mindegy, hogy min vagy kin keresztül.

2012. jan. 18. 19:09
 9/22 A kérdező kommentje:

#1


Ha ez ilyen egyszerüen menne...

(Néha a gyógyulást Maga Isten nem akarja.)

2012. jan. 18. 19:12
 10/22 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt akartam kihozni belőle! Hogy nem ezekben a "csodbogyókban" kell hinni, hogy ezektől biztosan jobban leszek, hanem a teremtő Istenben! Ha Ő úgy akarja, hogy én beteg legyek akkor beteg leszek, ha azt akarja, hogy meggyógyuljak akkor meg fogok gyógyulni!
2012. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!