Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy 2-3 éves gyereket milyen...

Egy 2-3 éves gyereket milyen szinten tudok megismertetni Istennel?

Figyelt kérdés

Ti hogy csináljátok otthon ilyen picivel?

Pl ha imádkoztok evés előtt, lefekvéskor akkor azt el is magyarázzátok neki miért csináljátok?

Mit mondtok neki? Mennyire van jelen Isten a hétköznapjaitokban? Miben nyilvánul meg?


2012. jan. 28. 20:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Imádkozunk, mesélünk. Neki természetes Isten jelenléte.

Nem kell külön magyarázni.

2012. jan. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Advocatus Diaboli ***** válasza:
27%
Nem kéne még egy kicsit nőnie? Szerintem most még felelsleges ezzel foglalkoznia, inkább érdeklődjön még a többi dolog iránt a világban, és majd 1.-ben kezdeni, ha annyira akarjátok.
2012. jan. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%
Ha akar majd megismerkedik vele. Ráér még
2012. jan. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

A megtérésem után született gyermekeimet, mikor a kezembe adták, ott a szülőszobán hálát adtam értük, és fel ajánlottam őket Istennek. Kértem Ő vigyázzon rájuk, Ő formálja őket, Ő válogassa meg a barátaikat, Ő válaszon nekik társat, stb. Nem korai még a szülő szobám a gyermek házastársáért imádkozni? NEM! Én évek óta imádkozom három lányért és két fiúért. Még nem ismerem őket, de Isten már ismeri. Ők lesznek a fiaim feleségei, és a lányaim férjei. Az én rendszeresen vissza térő imám a gyermekeimmel kapcsolatban: Uram! Nem tudom jól csinálni, add, hogy ne rontsam el nagyon! (természetesen a nevelésüket) Még egy imát tudok ajánlani 2-3 éves gyermekekhez: Uram! Tudom, hogy te már most is meg tudod szólítani őket, kérlek tedd meg. És rengeteg időt tölts velük. És abból minél több legyen a vidám játék nevetés. És a legfontosabb a végére: Azt mondják, ha igazán szeretni akarod a gyermekedet, szeresd nagyon az édesanyját!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

A barátnőm kisfia 3 éves, és magától kérdezősködik istenről, pedig senki nem beszélt neki róla.

Jómagam súlyosan sérülten születtem, kétévesen nem tudtam magamról, csak hároméves koromból vanak emlékképeim, és csak nagyon halvány emlékdarabkák maradtak meg a világról abból az időszakból, és alig tudtam felfognia körülötem lévő világot.

Háromévesen nem beszélt nbekem senki Istenről, mert már annak örültek, hogy kezdem felfogni a körülöttem lévő világot.

Ha egészséges a kisgyerek, és hallja, hogy a szülők imádkoznak, ez nála automatikus lesz, de azt nem tudom, hogy ő ebből mennyit ért meg.

Üdv: Napirai

2012. jan. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

2-3 éves gyereket nem kellene még ilyesmivel traktálni.Ha valóban jót akarsz neki,akkor Jézus legfontosabb tanítását figyelembe véve viszonyulj hozzá(szeretet)

egy ilyen pici gyereknek ez a legfontosabb,hogy fejlődjön a lelke,személyisége,el tudjon indulni bátran az életben.Ha igyekszel szeretettel viszonyulni hozzá,amennyire tőled telik,akkor már megtetted a lépést,hogy megismertesd Istennel.

2012. jan. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen szinten.
2012. jan. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
Vannak egész kicsiknek szóló keresztény mesekönyvek, gyerekdalok is.
2012. jan. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt elfelejtettem írni, hogy a gyermekeim minden vasárnap ott vannak az Istentiszteleten, a fiú 3 éves a lány 1.5, és minden Istentisztelet előtt van korosztályos gyermek Biblia kör, és azon is ott vagyunk. De nem tilos (sőt!) minden este igét olvasni és imádkozni, akár külön a gyermekkel, de a családi áhítaton is nyugodtan részt vehet.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Személyes példa a szeretetről. semmi másra nincs szüksége. Majd ha nagyobb és kérdez, válaszolsz.
2012. jan. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!