Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan mélyülhet el jobban a...

Hogyan mélyülhet el jobban a kapcsolatom Istennel?

Figyelt kérdés
Hívő, megtért lány vagyok. Néha mégis jönnek kis akadályok az életembe(nemtörődömség igetanulmányozással kapcsolatban, unalom, néha lustaság, választok inkább földi dolgokat). Azt figyeltem meg, hogy vannak periódusok amikor vágyom az Isten igéje után, de van amikor nem. Most egy ilyen időszakban vagyok,magányosnak érzem magam,néha gyötör az egyedüllét.. Rutinosan elolvasom az áhitatot, elmegyek az imaházba, ifjúsági csoportba és kb ennyi. Máskor pedig bennem van a szolgalás iránti vágy, és a lelki dolgok iránt. Kérlek segítsetek.
2011. jún. 19. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Előbb-utóbb végérvényesen billenni fog a mérleg nyelve.Ismerem ezt az állapotot,olyan mint az ingázás.Billegsz ide-oda.Világi,lelki,világi,lelki...Magam elemezve,hogy mi motivált az isten hitre,rájöttem dolgokra (magamról).

Vagy erőlteted jobban a dolgot (és teljesen beleveszel),vagy marad a billegés.

Ennyi.Egyszerűen rajtad múlik.Ha létezik a Főnök,nem neki kell bekufárkodnia magát a mennyországba,hanem neked.

2011. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy érzed, hogy van célja az életednek és az a cél összhangban van a bibliával? Tudod, hogy összhangban van, vagy csak hiszed? Ha tudod, bizonyítani is tudod - magadnak elsősorban -, majd másoknak segíteni, hogy ugyanezt érjék el ők is.


Ha ebben a munkában tevékeny vagy, akkor nem lesz időd a csüggedésre. Ez tulajdonképpen egyezik a tanítványképzéssel, nézd meg a bibliádban.

2011. jún. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mintha csak én írtam volna ezt a kérdést, bár azt hiszem, sokan vagyunk így. Mára elfogadtam a hullámvasút-állpotot, és megtanultam bízni Istenben. Nem bújom állandóan a Bibliát, nem eresztettem gyökeret a templomban (valahogy sokkal közelebb érzem magam Istenhez, ha kiülök a partra, vagy valami hasonló), egyszerűen csak ez a bizalom szövi át a mindennapjaim.
2011. jún. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Többet imádkozz!Minden dolgodat mondd el Istennek! Meg kérd tőle azt,hogy változtasson meg téged,hogy Ő legyen az első és legfontosabb az életedben.
2011. jún. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Esetleg próbáld meg a belső vagy szemlélődő imát. Annak ez a célja, hogy közelebb kerülhess Istenhez.
2011. jún. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%

Nagyon jó úton jársz.

Az itt elhangzott válaszok elég jók, de szerintem, a lényeg kimaradt. Te sokkal közelebb vagy Istenhez, mint gondolnád. Amikor kedvetlen vagy, azért van, mert kételkedsz a templom és a biblia tanításaiban. Ez nagyon jó jel!

Te már hallod az Igazságot, hallod Őrangyalod hangját és Te már meghallod, hogy ott a templomban és a bibliában valami nem oké.

Te ne a templomban és a hazugságbibliában higgy, amiben ugyan vannak igaz szavak (Ezek az egyszerűek és érthetőek), minden ami magyarázat, az félre magyarázás manipuláció és hazugság. Legtöbbször éppen az ellenkezőjét tanítják a templomokban, mint a valóságos jelentés...

Én hiszek Istenben, de ehhez nincs szükség kőből készült templomra. A te templomod, a Te tested, amiben benne van az Igazság a Lényed, amit Istennel tartja a folyamatos kapcsolatot. Ha szeretnél közelebb jutni Istenhez, járj a saját templomodba, hallgass mindig az első válaszra, amiről gyakran mindenki le akarja magát RACIONÁLISAN beszélni...

A racionalitás az elme játéka, ami Istentagadáshoz vezet.

A templom a kőből készült templom sötétbe visz. Isten szava az volt, ne legyenek bálványaid. Ma szinte minden templom az aranyról és a bálványimádatról beszél. Minden "SZENTNEK" titulált személy kint a falon egy-egy bálvány, aki Istenhez képest csak egy senki. Ha egy ember mondja, hogy szent, akkor szinte biztosan nem az... Isten pedig ilyet nem mondott, hogy szent bálványokat imádjatok...


Miféle templom az, ami Isten keresztre feszítésének állít szobrot és nem a feltámadásának?


Voltál Spanyol országban?

Ott egyetlen keresztel sem találkozol, de Jézus szívét és Mária szívét együtt a kettőt egy szobron mindenhol megtalálod!!!

Itt Mária országában, miért tagadják Istennő létezését?

(Isten maga képére teremtette az embereket Férfinak és Nőnek!) Tehát ők is ketten vannak, ez a napnál is világosabb, hiszen nem Isten az, akinek géntechnikára bordára van szüksége...


A kereszt a fekete mágia egyik legdrasztikusabb eszköze, amit a woodoo boszorkányok is arra használnak, hogy akin alkalmazzák, azt képtelenné teszik a cselekvésre.

Akkor vajon miért is van annyi feszület sok országban?

Itt húsvétkor, a keresztre feszítés napját miért NAGY PÉNTEKNEK hívják? Miért NAGY? Miért ünneplik?

Miért hívják az angolok JÓ PÉNTEKNEK (Good_Friday)?

Totális képzavar vagy inkább Istentagadó feketemágia...?

Keress rá a wikipédián!

Miért is keresztel egy baptista jános (Itt keresztelő szent Jánosnak hívják.) Milyen vallás a baptista?

Kiket űzött ki a templomból Jézus? Kik feszítették keresztre Jézust?

Ne higgy el semmit a bigott vallásosoknak.

Garantálom, hogy nem fog 144ezer bizonyos (Istentagadó) vallású megmenekülni. Miért is mondott volna ilyet Isten?

Valóban ilyen igazságtalan lenne, hogy a legrosszabbakat jutalmazza meg, a jókat meg magára hagyja?

Ez egy másik kitalált isten (az ördög), aki ma földön élő alantas lény a (pénz istene) és a merkabájában ennyi gazdagot menekítene meg ha tudna.

Ezeken soha senki nem gondolkozik el?

Tehát a Te templomod önmagadban van a lelked (vagy inkább a Lényed).


Biblia első oldala! Miért van két teremtés könyve?

Egyik az igazi. Másik a hazugság.

Istennek valóban oldalborda kellene Éva teremtéséhez??? Miért nem tudna a semmiből teremteni? Ez nem a mai klónozásról szól inkább? Tehát akkor 2000 éve megálmodták a rosszak, hogy na majd ők isten helyébe lépnek és beleírták ezt a bibliába? A válasz egyszerűen igen.

Ennyire hihetsz a bibliában... és az ezt hirdető templomokban is, ami legtöbbször a gazdagok (ördögök) - tisztelet a nagyon kevés kivételnek, ha van ilyen - pénzéből épült fel.

Miféle templom az, ahol a külsőségeken (szobrok, arany, tekintély) és nem a belső dolgokon van a hangsúly?

Miért van a barmitzvóval egy időben bérmálkozás, konfirmálás, 13 évesen?

A fentiek alapján miért is kell a sátáni kereszt szimbólumot a keresztelést minden egyházi vallásos személyre rásütni??

Feketemágia? Igen! Istentagadóak? Alighanem! Fajtalankodnak? Igen. Hazugságot terjesztenek? Igen!


Miért is hiszel nekik?

Miért nem Istennek hiszel inkább, aki belőled szól az őrangyalodon keresztül?


Miért kötelező gyónni, hogy állandóan bűnöd legyen?

Ha én jó vagyok mindig, akkor nincs mit gyónjak! Miért az eleve rosszból indul ki, hogy azzal azonosulj? Miért nem a jóból?


Miért törölheti el egy pap mások bűneit, amit csak Isten tehetne meg?

Tehát nem baj, ha ölök, csak gyónjam meg és költözzek egy másik városba, amint ez valóban így van az egyik förtelmes vallásban és akkor nincs bűnöd?

Ilyen agyament buta dolgokat elhisznek az emberek? Nagyon szomorú, hogy szinte senki nem gondolkodik....

2011. jún. 21. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5:59-esnek: a fajtalankodás hogy is kerül a képbe? Valahogy amikor a válaszodban olvasom akkor nem értem a logikát ami alapján ez előjön.
2011. jún. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%

10:36 A logika, az egyház, annak képviselői és azok hitelessége.

Ha nem tudod, hogy hogyan kerül a fajtalankodás az egyház és a papokkal egy sorba, akkor arra kell következtessek, hogy sem újságot nem olvastál mostanában, sem templomi tapasztalataid nincsenek...

Vagy szerinted a homoszexualitás és a gyereke megrontása nem fajtalankodás?

De ez csak egy apró szelet az egyház által elkövetett bűnökből.

A legnagyobb hibája, hogy a hazugságot pártolja és terjeszti. Ők tudják, a legjobban, hogy a biblia nagy része hazugság, mégis azt tanítják.

2011. jún. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 klixa ***** válasza:

Ha valóban Isten-hez kívánsz közelebb kerülni, akkor egyáltalán ne holmi imaházakban, templomokban, ifjúsági csoportokban keresd. Isten egyáltalán nem ott van! Isten mindenhol ott van, ugyanakkor azt Isten is látja, hogy manapság mi folyik a templomokban.


Hazugság, ámítás, magamutogatás! Hit pedig semmi. Ha hinni szeretnél, akkor higgy abban, hogy Isten mindig ott van, és segít, melletted van amikor szükséged van rá. Nyilván azért merült fel benned a kérdés, mert Te is látod, hogy ez a templomosdi nem éppen igaz.


Nekem egy régi jó barátom mesélte. Ő papneveldében tanult, 12 éves korától. A fiú homoszexuális lett. Ugyanis a papneveldében a tisztelt atyák azt tanították meg, hogy a szexuális együttlét pusztán a nőkkel bűn, férfiakkal egyáltalán nem! Sőt, ez az élet fontos része. Így 12 éves korától kezdve, szépen megszokta a férfiakkal való intim kapcsolatot, és bár önhibáján kívül történt, mégis tönkrement az élete...


Ne a bibliát tanulmányozd, mert valóban, ha megnézed, akkor az egyik mondat üti a másikat! Inkább figyelj a belső hangodra! Isten biztosan hozzád is szól, és nem véletlen, hogy vágynál valamire, ami közelebb visz Istenhez, érzed, nem működik sem az "igék" olvasása, sem az "imaházasdi". Azért, mert az nem igaz, az nem Istennek tetsző!


Bízz önmagadban, az érzéseidben, és hidd el, Isten ott van melletted!

2011. jún. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 littlejohanna ***** válasza:
Szerintem mindenki életében van ilyen. Istenhez a legrövidebb út az ima. Ülj le és imádkozz hozzá! Mondd el neki, mit érzel. Kérj tőle bátran, kérd, hogy segítsen Neked közelebb jutni Hozzá. Meg fog hallgatni Téged. És ha tudod, hogy meghallgat, máris mintha közelebb lennél, nem? :) Plusz mindjárt nem éreznéd magad olyan magányosnak.
2011. jún. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!