Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Normális dolog az, hogy egy...

Normális dolog az, hogy egy vallás miatt valaki nem tart meg semmilyen ünnepet? Se a saját szülinapját, se karácsonyt, se semmit.

Figyelt kérdés
2009. jún. 5. 18:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

ha pl. Jehova tanúira gondolsz,egyik barátom ugyanis az..nos igen normális.


nekik az. a muszlimoknak az "nem normális"amit mi csinálunk,a mi rítusaink.ez a különböző vallások lényege.mindegyik a hiten alapul,de ennek szolgálata különböző módon valósul meg.szóval ez normális és tolerálható dolog.

2009. jún. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

most az téged mit zavar? de most komolyan! mit foglalkozol vele?


"Mert minden ember szabadon lehet hülye." Phoebe Buffay

2009. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%
miért kell őket lehülyézni??????.ne legyetek korlátoltak!!!!!az az ő vallásuk,ők abban hisznek.lehet h.az se rosszabb mint a mi vallásunk..sőt biztos.
2009. jún. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
70%

Nem normális. Idióta szokás.


Ha a születésnapot, névnapot karácsonyt stb. nem ünnepli, rombolja a családi, kisközösségi(barát, munkahely stb.) kapcsolatokat.


Ha a nemzeti, állami stb ünnepeket nem ünnepli krekeszti magát a társadalmi közmegegyezésböl.

Az ókori Görögországban azokat akik nem tartottak a többséggel, hanem külön utakon jártak, idiótának nevezték.

2009. jún. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
Neki normális. Engem meg nem zavar, mert semmi közöm hozzá. Neked mi közöd?
2009. jún. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%

3.vagyok(és 1.válaszoló)

nem értek egyet azzal h.rombolják a közösségi életet..ők máshogy építenek kapcsolatokat.spec.én katolikus vagyok,de a névnapomat én se ünneplem...mert felesleges hülyeségnek tartom.na és??attól vannak barátaim,szeretteim,hobbijaim.


az egyik fősulis csoporttársam (és jó barátom)Jehova tanúja és a hitbéli szokásaikon kívül totál normális életet él.jól tanul,van normális hobbija,remek a humora,vannak barátai.annyiban különbözik h.eljár a gyülekezetébe és tartja a szokásokat.ettől nem különc vagy idióta!!

2009. jún. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
25%
A másik sose normális. :)
2009. jún. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

az hogy a keresztény ünnepeket nem tartja, az normális, ha más a vallása.

Viszont az hogy nem ünnepel születésnapot az nekem kicsit fura, de nem érdekel, ha valainek jó agy, akkor én nem szólok bele...

Mellesleg a görögöknél az idióta nem hülyét/elmebeteget jelentett, hanem "többségtől különböző"-t.

2009. jún. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem is normális, mindenkinek személyes joga, hogy mit ünnepel , mit nem. Ha ez családi gondot okoz, akkor viszont a gyógyír: szeretet(ha már vallásos) tolerancia, kedvesség. Mindez mindkét oldalról elvárható, és nem jelenti, hogy fel kell adnia valakinek a saját meggyőződését a mások kedvéért. Csak egyezzenek meg kedvesen, türelmesen. Én így látom ezt a kérdést.
2009. jún. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Figyeljetek! Én csak egy kérdést tettem fel. Olyan nagy baj ez?

Ja és köszönöm a válaszokat,amik nem arról szólnak,hogy "engem mit érdekel?" ,hanem a rendes választ a kérdésre!

2009. jún. 6. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!