Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lennél Krisnás?

Lennél Krisnás?

Figyelt kérdés
2009. jún. 1. 20:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
69%

Soha!

21/L

2009. jún. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
94%
nem, mert feleslegesnek tartom a vallásokat, de értékelem, hogy ők olyan békések.
2009. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
67%

Eddig vallások közül a krisna tudat tudott a legtöbb mindenben kérdéseimre választ adni,de akkorse lennék krisnás:D

Nem tetszik nekem az álszenteskedés,meg a talpnyalás.Meg azse ha valamit kérdezek egy krisnástól akkor a védikus szövegek alapján adják meg a választ holott saját nézőpontos kérdést teszek fel,de ez általában minden vallásra elmondható hogy a saját vallása állarca mögé bújva mondja a magáét...ez nem szimpi.

A vegetarianizmus meg nem mindenütt megoldható...ez van.

Én nem lennék krisnás..attól egy krisnás se különb tőlem mert ők vegetáriánusok és 4:30kor kelnek meg napi 16x108x elmondják a hare krisna mahá mantrát....vagymi..

2009. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
22%
nem. minek.
2009. jún. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
76%
Nem! Nem vagyok egy szexőrült, de nehogy beszabályozza nekem egy vallás /vagy bárki más/, hogy csak gyermeknezmés céljából lehet házaséletet élni. Mert náluk így van. Akinek ez nem teszik, rághajta a küszöböt.
2009. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Volt egy kolléganőm, aki krisnás lett. Szerencsétlennek nem volt családja, a férfiak bottal sem piszkálták volna meg, nem volt esélye egy - a mi fogalmaink szerint - normális életre. Nagyon érdekes volt, h' amikor először bejött a volt munkahelyére már krisnásként, lelkesen mesélte, h' a góré (nem tudom, h' hívják a vezető emberüket) kiválasztotta magának, mint olyan nőt, akivel gyermeket kell nemzenie. Ez számomra kifejezi, h' milyen élethelyzetből menekülő, milyen személyiségű emberek gyűjtőhelye ez a vallás.
2009. jún. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudnék, mert:

-nem tudok és nem is akarok lemondani a húsról

-nem tudok és nem is akarok lemondani a szexről


A hit gyakorlásával nincs bajom, sokat voltam már templomban, kamaszkoromig minden vasárnap, az öltözékük és az ékszereik meg kifejezetetten tetszenek. De nekem nem adja a nohús meg a noszex meg az, hogy utcán állva kell hirdetni az igét.


De ahogy fentébb is írták, minden kérdésre választ tudnak adni az biztos! Sokat beszélgetek velük itt Debrecenben mikor szórólapokat osztogatnak. Bírom őket, de nem állnék be hozzájuk :)


Bár az egyik krisnás nekem azt mondta magam döntöm el lemondok e húsról meg a szexről, de az meg önmagam becsapása lenne, úgy gyakorolni a hitet hogy közben sunyiban bigmacet eszek meg önkielégítek vagy hasonló.

2009. jún. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
41%
Krisztus tanításaival jobban tudok egyesülni
2009. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
41%
nem, sőt, semmilyen más vallás mellett sem kötelezem el magam, én szabad ember vagyok, akit nem kötnek semmilyen istenség láncai sem
2009. jún. 2. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én katoliks buddhista vagyok.

Van ilyen:)

Mivel a buddhizmust inkább filozófiának tartják mivel nem tér ki a halál utáni eseményekre túlzottan ezért lehet mellette "normális" vallásod is:)


De a téma nem erről szól.


A napokban érdeklődtem a krisna-tudat iránt ugyanis én be szerettem volna lépni, sőt, beköltözni a völgybe!


Számomra nem okoz gondot a vega életmód mivel buddhista vagyok. Amúgy a kereszténységben sem lenne szabad húst enni, a Bibliában benne is van de ugye akkor nem terjedt volna el ennyire....


Szóval az okaim a krisnás lét ellen, fontossági sorrend nélkül:


1. Szexuális életet csak házasságon belül, gyereknemzés céljából(!!) élhetsz, ráadásul megszabott módokon (anál, orál elfelejt) és ezt is csak azokon a napokon (kb. havonta 1x) amikor a nő a legtermékenyebb.

Nem vagyok egy szexgép de ez azért....


2. A vallási vezetőt kell megkérdezned ki legyen a féjed/feleséged.


3. A szerelem szerintük bűn


4. A házastársak totál érzéketlenül beszélnek egymásról. Nekik a társ nem szerelem, nem a legkedvesebb lény a földön hanem csak egy útitárs akinek kölköt csinálnak, lehetőleg minél többet.


5. A gyerekek totális butításban nőnek fel a völgyben döntési szabadság nélkül. Egy 12 éves srác aki a völgyben jár iskolába (ki nem teszed onnan a lábad többé) és akinek 4(!!!) osztálytársa van nem úrhajós vagy felfedező akar lenni , hogy segítsen a világon hanem tehenész....na ne már...


6. Nem mehetsz moziba, színházba, nem olvashatsz könyvet hacsak nem Krisnáról szól. Mert egy ottlakó 60 éves nő szerint mindez nem nyújt örömet nekik ahogyan a szex sem....ő, aki 50 évesen állt be már csak tudja...


7. Naponta 800x kell japázni vagyis aháre krisna háre háre c. nótát fújni a japa golyóidon amiből 108 van ha jól tudom....mindenesetre 1 nap 16 kör japázás...


8. Ha bemész lemondasz mindenedről és leginkább ott dolgozhatsz benn de pénzt azt nem fogsz kapni semmiért mivel önellátóak


9. a krisnások nagyon megvetően karmiknak nevezik azokat akik nem krisnások...kb olyan mint a zsidóknál a gój szó csak ez még bántóbb. Azért karmi mert még nem világosodtál meg és nem Krisnát szolgálod. Gyakori élcelődések tárgya a keresztény réteg.



Amiket pedig most leírtam azt 2 hetes kutatás előzte meg, és csak és kizárólag hivatlos Krisnás oldalak látogatása ugyanis a dolgaik 90%-át nem tagadják. Ennyi a pozitívum.

2009. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!