Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusok! Személy szerint...

Katolikusok! Személy szerint mely szenteket tisztelitek különösképpen? Miért? Milyen imát szoktatok velük mondani?

Figyelt kérdés

2012. febr. 6. 20:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
59%
Én személy szerint Páduai Szent Antalt, Szent Annát (védőszentem), Szent Erzsébetet (bérmaszentem), és a többi magyar szentet. Általában keresem a templomokban az ő képeiket, szobraikat.
2012. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
76%
Én Istent szeretem a legjobban!
2012. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Szent Hedviget, Lengyelország védőszentjét.
2012. febr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Igaz, nem sokat szoktam foglalkozni a pontozásokkal, de ezt most nem értem, hogy miért kaptam. A kérdésre válaszoltam, nem értem, hogy mi az, ami ennyire kifogásolható benne.
2012. febr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%
Kedves Magyarleány, csak az, hogy jöttek a protestánsok, és jól lehúztak. :) Ne aggódj, katolikusnak lenni nem "sikk", van olyan kat. válaszoló, akitől még sosem láttam támadó vagy rosszul értelmezhető választ, mégis 45% körül áll - és mivel levelezek vele, tudom, h más kategóriákban nem nagyon ír, tehát itt húzták le... Ne foglalkozz a pontokkal, Jézus megmondta, hogy utálni fog a világ. :)
2012. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

Nahát, kedves protestáns testvérek, nesze nektek ökumenizmus! :P :D

Amúgy köszi a biztatást! :)

2012. febr. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%

A szentekben, kik a földön laknak, bennük van minden gyönyörűségem... Zsolt 16:3


Imát pedig mondanak maguktól is, nem kell "mondatni" velük.

2012. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, amik a kérdésre válaszoltak, nem pedig a különböző hittétel beli különbözőségekre mutattak rá!


Kedves Magyarleány!

Volt az este rosszabb is a helyzeted. Habár, tőlem azonnal kaptad a zöld kezecskét, olyan 11 óra tájban mégis az volt kiírva a válaszodra, hogy 0%! Már azon gondolkodtam, hogy beírok egy kérdést, ami az oldal pártatlanságát firtatta volna, de látom, közben javult a helyzet.

Hiába! Ateisták, protestánsok és gyökerek ellen nincs orvosság! Én amihez nem értek, abba inkább nem szólok bele. De sajnos egyesek nincsenek meg nyugodtan, ha nem hallják a saját hangjukat.

2012. febr. 7. 12:00
 9/20 anonim ***** válasza:

Érdekesen kategorizálsz: ateisták, protestánsok és gyökerek...

"Fradi, Újpest és egyéb válogatottak.... Éjen a Fradi, újpest fújjj! A mi csapatunk az igazi. Ugyi? "


Amúgy tudtommal a katolikus "egyetemest" jelent, ilyen értelemben én is katolikus vagyok, csak nem római...

Ezért is szóltam arról, hogy a földön élő szentekben lelem gyönyörűségemet,...


És nem..., még véletlen sem vagyok protestáns, se semelyik klub, párt, csapat, bigyó... tagja.

Se Fradi, se Újpest,... se a római liga tagja.

2012. febr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szent Gemma, Hildegard von Bingen, Helftai Szt. Gertrúd, Szent Lidvina, Cortonai Szt. Margit, Szt. Thais, Salkaházi Sára, Romzsa Tódor, Pio atya, Boldog Özséb, Remete Szt. Pál, Remete Szt. Antal, Szent Benedek, Betlehemi Boldog Mirjam, Edith Stein, Kis Szt. Teréz, Nagy Szt. Teréz, Árpádházi Szt. Margit, Keresztelő János, Mária Magdolna, Flüei Szt. Miklós, Svéd Szt. Brigitta, Sziénai Szt. Katalin, Szent Ágnes, Szent Cecília, Szt. Klára, Teréz anya, Boldog Neumann Teréz, Szt. Asztrid (Asteria), Boldog Jutta von Sponheim, Borromei Szt. Károly, Boldog II. János Pál, Bódi Magdi - bár ő hivatalosan még nem boldog.


"Hirtelen" ennyi.


Mind az élete miatt.... :)


Leginkább a saját leírásaikat és imáikat szeretem, ha vannak ilyenek.

2012. febr. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!