Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nincs meg keresztelve...

Ha nincs meg keresztelve valaki annak van jelentősége?

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 16:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
50%
TErmészetesen van. Nem unalomból keresztelkednek az emberek.
2012. febr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen van. Kisbaba korodban nem locsoltak meg vízzel, hanem helyette otthon ettél vagy tv-ztél.
2012. febr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
nincs. szerintem egy kisgyerek pont lesz.arja, hogy a szülei megkeresztelték-e. és engem akárhány keresztelőre rángattak el, az összes kisgyerek sírt, amikor "lelocsolták".
2012. febr. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
24%
A keresztelés egy keresztény hagyomàny melynek igen jelentõs szerepe van egy ember èletèben. Nem viccbõl találták ki ès nem azért csinàljàk èv szàzadok óta mert nincs jelentõsége. Nèhàny èvvel ez elõtt még ugy tartottàk, h az újszülött gyermeket nem szabad otthonròl kivinni mig nincs megkeresztelve (legalàbb is mi felénk). Kèsz röhely, hogy a mai vilàgban némely szülõnek nehezère esik megkereszteltetni a gyermekèt, tisztelet a kivètelnek, pedig nem olyan komplikált dolog.
2012. febr. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok megkeresztelkedve és semmi hátrányom nincs, nem volt belőle.
2012. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

17:40

Igen, nekem nehezemre esik megkeresztelni, mert nem hiszek sem istenekben, sem angyalokban, sem semmi ilyesmiben. Pont azt tartom marha nagy képmutatásnak, mikor azért van megkeresztelve a gyerek, mert fúúúú, kötelező szokás. Engem nem érdekel. Ha nagyobb korában annyira nagyon meg akar keresztelkedni, akkor lesz rá lehetősége.


Másrészt nem tudom, hogy hol élsz, de annak ellenére, hogy falusi vagyok, itt pár évvel ezelőtt is ugyan úgy ki lehetett vinni a házból a nem megkeresztelt gyereket, mint most. Babonákban már itt sem hisznek.

2012. febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok megkeresztelve, és örülök is neki, mert a hideg kiráz az egyháztól.A gyerekeimet sem kereszteltettem meg, mert majd ha felnőnek és tisztában lesznek az egyházzal, a történelemmel stb.. akkor majd eldöntik úgy ahogyan én, hogy megkeresztelkednek vagy sem.
2012. febr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
50%

Keresztényi szempontból van. Így nem leszel Isten gyermeke, nem fogadnak be a keresztény közösségbe. De az életed folyamán ezt bármikor be lehet pótolni, nem kell pont gyerekkorban.


Amúgy semmi ügyintézés, vagy ilyesmi szempontból nem jelent hátrányt.

2012. febr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%

A gyermek keresztség nem Isten parancsa, emberi kitaláció. Bár jó szándékú, de nem véletlen a mondás: A pokolra vezető út jó szándékkal van kikövezve. Kell egy kicsit csűrni-csavarni a Biblia tanításán ahhoz, hogy meg lehessen magyarázni. Sajnos a nagy történelmi egyházak fontosabbak tarják saját magukat, mint Isten Igéjét. Mert tény, ha vissza térnének az eredeti és Bibliai felnőtt keresztséghez, a tagságuk 90%-át elvesztenék. Akkor megszűnne az ezzel járó állami támogatás, és így nem tudnák fenntartani saját magukat. Én személy szerint nem bánnám (Isten gondoskodna a hiány sokkal igeibb pótlásáról), de nekik a fennmaradásuk valamilyen okokból fontos. Úgy vannak vele, inkább a kárhozatba simogatják "hívek" fejét, mint hogy megmondják nekik az igazat. Akik ezért igazán felelősek, nem lesznek vidámak, mikor megállnak Isten előtt. Természetesen fenntartom azon véleményemet is, hogy a nagy történelmi egyházaknak nagyon sok komoly, Istentől elhívott és Istentől megáldott szolgálója van, akik nagyon komoly szolgálatot végeznek a lélekmentés területén.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

A keresztség azt jelenti hogy a megkeresztelt Jézus keresztáldozata által megtisztul a bűneitől (az áteredő bűntől is) és a Mennyei Atya fiául fogadja, és Isten odarendel egy védőszentet is mellé.

Ennek a hiánya pedig azt jelenti hogy az illető megpróbál a saját erejéből boldogulni az életben, nem kéri hozzá Isten segítségét. Nem fogadja el azt a lehetőséget hogy Jézus áldozata által bocsánatot nyerhetnének a bűnei.

Szerintem ha valaki nem hisz Istenben még akkor is érdemes megkeresztelkednie hiszen ezzel nem veszít semmit és ki tudja, ha téved és mégis van Isten akkor legalább ennyit megtett.

2012. febr. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!