Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mért van szüksége a pápának...

Sick kérdése:

Mért van szüksége a pápának őrökre és golyóálló autóra, ha hisz Isten-ben és, hogy halála utána örök élete lesz a mennyben?

Figyelt kérdés
Hozzátenném még, hogy mire kell ez a nagy fényűzés és nagy felhalmozott vagyon amivel az egyház rendelkezik, ha az anyagi javak nem számítanak?? Kicsit zavaros ez nekem..

2012. febr. 10. 16:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha zavaros a látásod, menj szemorvoshoz.
2012. febr. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Sose felejtsd el, hogy a hit, és Isten teljesen más dolog, mint a vallás. A vallásokat az emberek építették fel maguknak, ebből következve nem lehetnek tökéletesek.

Mint a történelemben láttuk, a vallás rengeteg rossz dologba sodorta az emberiséget, de ettől függetlenül én például hiszek Isten létezésében.

De ez az egész rendszer eléggé bonyolult, vagyis inkább összetett. Mindenki döntse el magában, hogy ő mit hisz, meg mit nem, és hagyja békén vele a többi embert.

2012. febr. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Mert ember és emberekből épül fel. És sok őrült van, lásd a tavalyelőtti Karácsonyt.

De ez nem változtat azon, hogy erkölcsi kérdésekben tévedhetetlen.

2012. febr. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Természetesen az Egyház áll emberekből, így értettem.
2012. febr. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Mert senki sem szeret csak úgy poénból meghalni, és a kutya se akar hetente új pápát. Amúgy pár eszement vallási fanatikus miatt van rá szükség.

Az egyházi vagyonról meg annyit, hogy szinte minden jótékonysági akción az első akit megláthatsz az egyházi szervezetek... nem csak kiszórják az ablakon azt a pénzt. A Vatikánban található kincsek nagy része meg történelmi ereklye, múzeumokban vannak kiállítva, őrzik őket.

(Egy ateista)

2012. febr. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mulder614 ***** válasza:
25%

Ezt a kérdést a pápának tedd fel!

Ebből is láthatod egy pápának sincs köze Istenhez, sem Jézushoz!

2012. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Abban az időben, mikor még a Biblia legfeljebb érthetetlen latin nyelven volt elérhető, de a közembernek még úgy sem, volt egy kétoldalt fallal körűlvett útszakasz a templomba vezető úton. A fal egyik oldalát egy ügyes festő befestette úgy, hogy azon Krisztus szerepelt, amint bevonul Jeruzsálembe szamárháton egy szál ruhában. A fal másik oldalára a pápát festette nagy pompával, amint vitték díszes ruhában, a körülötte lévő emberek szintén.

Csak hogy a templomba tartó emberek lássák az ellentétet, hogy mennyire köze nincs az egyiknek a másikhoz. Ez akkor felért szerintem egy evangélium-hirdetéssel. Ma sem változott a helyzet. A Pápa ember. Nem több nálad, sőt, nagyon remélem lényegesen drágább vagy te magad tőle. De ennek megítélését bízzuk az igaz ítélőre. A pápa tévedhetetlenségével kapcsolatban meg ne menjünk mélyebbre, mert félő, hogy olyan kijelentés is elhagyná az ujjamat, melyet pillanatnyilag nem szeretnék. Ezzel gondolom el is mondtam a véleményemet. Köszönöm.

2012. febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

Mond valamit az Ali Atta név?

Bízzál Allahban, de előbb kösd meg a tevédet! /Korán

Mikor Jézust, a pusztában megkísértette a gonosz, az egyik kísértése az volt, hogy Jézus vesse le magát egy toronyból, mert úgysem lehet baja, mert Isten angyalai vigyáznak rá. Erre Jézus ezt válaszolta neki: Írva vagyon: ne kísértsd a te Uradat, Istenedet!



Hallottál már olyanról, hogy ellenreformáció, barokk?

2012. febr. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Válasz kell? Itt a két kérdésedre a válasz:


"Fösvénység nélkül való legyen a magatok viselete; elégedjetek meg azzal, a mitek van; mert Ő mondotta: Nem hagylak el, sem el nem távozom tőled;

Úgy hogy bízvást mondjuk: Az Úr az én segítségem, nem félek; ember mit árthat én nékem? " Zsid.13,5-6


Na, úgy látszik ezt az idézetet nem vésték a szívükbe.

2012. febr. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 yuda ***** válasza:
87%

Utálom megvédeni a pápát, de annyira nincs igazad. Tegyük őt félre és általában beszéljünk a jelenségről inkább:


Ha valaha is elolvasnád a bibliát, láthatnál belőle nem kevés vagyonos Isten emberét- kezdve a hit atyjával Ábrahámmal és sok-sok leszármazottját..Dávid király, Salamon..stb. Nem mindenki esetében igaz, hogy a vagyon eltávolít Istentől, ha jó célra használja valaki, nem önző, hanem adakozó,jószívű. Jézus maga is csak olyan embernek mondta, hogy ossza szét minden vagyonát és kövesse őt, aki jobban kötődött a pénzhez, mint Istenhez, de nem kell ennek így lennie! Látszott is rajta, mert eloldalgott csendesen.


Az őrökkel kapcsolatban is hogy írhatsz ilyet?

Azért mert valaki a mennybe kerül, nem azt jelenti hogy "itt van rajtam a céltábla, ide lőjjetek, mert minél hamarabb". . . :D

Ez lenne az igazi ostobaság, ellenben a biblia végig arra tanít, hogy bölcsek legyünk, ne ostobák.

2012. febr. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!