Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Krisnásoknak, a buddhistákna...

A Krisnásoknak, a buddhistáknak (tudtommal) miért nagyon rövid a hajuk, vagy kopaszak? Illetve a krisnás nőknek miért lehet hosszú hajuk?

Figyelt kérdés
2012. febr. 10. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Buddhista szerzeteseknél(!) így is csökkentik a különbözőségeket, (egyéniség, ego háttérbe szorítása).
2012. febr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De hogy függ össze az ego a hajjal?Van, például akinek a kopaszság ad egot.Ha mondjuk, a nők lennének kopaszak, inkább hihető lenne, hogy meglettek fosztva az egójuktól.Nem így lenne logikus?
2012. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
miért kell az egyéniséget is háttérbe szorítani?és sztem valamennyi egó egézséges..
2012. febr. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a lényeg hogy mindenkinek levágják a haját, de ez csak szerzetesekre igaz. Az ego pedig csak káprázat (illuzió) a buddhisták szerint (is).
2012. febr. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
talán Te is buddhista vagy?
2012. febr. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szándékosan nem mondtam ezt, inkább még csak érdeklődő vagyok, ezért olvastam már ezt-azt.
2012. febr. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár nagyon konkrétumot nem kaptam sajnos...


"Az a lényeg hogy mindenkinek levágják a haját, de ez csak szerzetesekre igaz."


De miért vágják le???

2012. febr. 13. 15:21
 8/11 anonim ***** válasza:
A buddhizmusrol erdeklödve neztem csak be ide. Ne haragudj, de az elsö valaszban olvasom, hogy azert vagjak le, hogy csökkentsek a különbözösegeket, az egot. Ez azt jelenti, hogy azt akarjak, ne tünjön ki senki az egyenisegevel, mindenki egyenlö legyen, ne legyen szebb/csunyabb...stb, ha igy erthetöbb. Ez az elv amugy több vallasban felbukkan, azon alapul, hogy Isten elött mindannyian egyenlök vagyunk.
2012. febr. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja igen, megnöveszteni nem feltetlenül lehet mindenkiet, mert a hajnöves megall valahol (nekem pl. vall alatt 5-10 cm-nel, sokaknak meg derekig is nö), igy sztem egyszerübb levagni es ugy egyenlönek lenni. (Ha ez nem volt tiszta.)
2012. febr. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Lebannen ***** válasza:
A Krisna-tudatú hívőknek nem kötelező levágni a hajukat,csak mikor elfogadják a sanyasi-t,azaz a lemondott rendet,de akkor is meghagynak egy tincs hajat,ami az egy- isten hit jele.
2012. febr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!