Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi történik azzal a lélekkel...

Mi történik azzal a lélekkel amelyik még nem született újra és itt maradt a földön?

Figyelt kérdés

A reinkarnáció elvén az ilyen lélek a bardo-ban vagyis egyfajta köztes létben van.

Szerintem addig amíg meg nem oldja a problémát amiért itt ragadt.

Igen, kísértetjárásra gondolok.

De ez felvet 2 kérdést:

miért nem a következő életében kapja a feladatot karmikus úton?

és ha sosem sikerül megoldania a gondot ami miatt itt ragadt akkor sosem születik újra?


2009. jún. 2. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

1 kérdés, van karmikus feladata minden életének, az tuti, de nem biztos, hoyg tudja mi az

2. kérdés,

nincs sosem...

nincs vége, tehát nincs a soha... nem létezik csak a mindig.. ez elvontnak hangzik, de rágd át párszor és meglátod milyen egyszerű

2009. jún. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Értem mit mondasz de amikor elvileg "mindenki" feloldódik a nirvánában akkor nyílván ő nem kóvályoghat itt egyedül...vagyis több milliárd lélek fog újjászületni "1" miatt...hm...ennek így valóban nem lesz vége soha...:)



Abban igazad lehet, hogy az a lélek talán nem is tudja mi az ami miatt itt maradt...talán épp arra kell ráébrednie, hogy halott.

Az olyan jelenségeknél amikor a nagyi álmában meghalt és később hallották ahogyan kotorászik a szekrényében...valószínűelg nem esett le nki, hogy ő már "nincs".


De mi van a bosszúálló, fenyegető lelkekkel?

2009. jún. 2. 22:22
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Privát véleményem:

A létközben (bardo-ban) nem azért van a lélek, mert ez idő alatt kell megoldania a megoldatlan problémát. Addig tartózkodik ott, amíg rá nem jön a módjára, ahogyan meg lehet oldani a következő életében, de maga a megoldás nem ez idő alatt történik.

Az úgymond kísértetek más okból vannak köztünk. Ha valaki hirtelen, és erőszakos halált hal, akkor a lelke nincs tisztában a halál tényével, megzavarodva bolyong tovább. Én úgy hiszem, tovább csak az léphet, aki tisztában van azzal, hogy meghalt.

2009. jún. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van de az említett nagyi pl. vagy kisgyerekek lelkei nem haltak erőszakos halált....bár a halál létével valószínűleg nincsenek tisztában.


Abban is igazad van h a bardo arra való, hogy számot vessünk előző életünkkel és felkészüljünk a következőre.


Viszont ez ismét feldob egy újabb kérdést: Hogyan lehet tudatni a halottal, hogy halott?


És az is érdekelne, hogy vajon akkor azok a lelkek akiket mondjuk bosszúvágy fűt és nem tudják h holtak hogyan képesek (ha képesek) fizikai sérülést okozni egy élőnek? Hiszen elvileg "csak" lelkek.

2009. jún. 2. 22:31
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Ja de látom te is írtad, hogy "nem esett le neki h ő már nincs". Na én is így gondolom. A bosszúállásról meg csak annyit, hogy szerintem pont azért, mert nincs tisztában a saját halálával, ezért próbál bosszút állni, mert az átélt fájdalommal tisztában van,ezt próbálja megtorolni.
2009. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A kérdéshez szeretnék hozzászólni, nem kötözködésnek szánom, amit írok.

Ahogy átvizsgáltam a főbb vallásos irányvonalakat, tanításokat, arra jöttem rá (segítettek), hogy majdnem minden vallás, hit és világnézet tanítja a lélek halhatatlanságát, bármit értenek is alatta.

Majdnem minden csoport hisz ebben, majdnem minden szentnek tartott könyv konkrétan írja, tanítja.

De van egy szentnek tartott vallásos könyv, mely egyáltalán nem tanítja, ez pedig a Biblia.

Tudom, hogy az úgynevezett kereszténység alapvető részét képezi ez a hit, de ettől függetlenül is igaz, hogy a Biblia ezt nem tanítja! (a "kereszténynek" nevezett világ nem csak ebben vallott hamisan arról, amit Jézus tanított)


Furcsa kijelentés, de mindenesetre elgondolgoztató dolog, hogy gyakorlatilag csak egyetlen olyan ősi forrás létezik, mely egyedül van más véleményen.

Mert hogy a Bibliai 'lélek' szó az embert magát, vagy az életét jelenti, de semmi olyanra nem utal, ami a fizikai test halálát túlélné. A "szellem'-nek fordított fogalom, pedig 6 rokon értelmű dolgot is jelent (a széltől a szent szellemig) a bibliában, de egyik sem arról a tanításról szól, hogy valami láthatalan túlélné a test halálát!


Furcsa, de ez az egyetlen forrás, mely egész másra helyezi az ember megmenekülését ebből a társadalomból, világból.

2009. jún. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Értem mit szeretnél mondani de én mint olyan aki katolikus gimnáziuma jártam és később is tanultam teológiát ezzel nem értek egyet.

Persze a teológia önmagában semmi, sőt, annak ellenére, hogy vallásos vagyok elismerem, hogy számtalan "belemagyarázás" is van.

Viszont a Bibliát több alkalommal olvastam és kijelenthetem, hogy sok-sok passzus utal a lélekre, a halhatatlan emberi lélekre és még magára a reinkarnációra is csak ezt egy korai zsinat alapján úgymond átértelmezték.


Most nagyon késő van de ami hirtelen eszembe jut:

Illés mondja, hogy ő már eljött de akkor nem ismerték fel...

Vagy Jézus megjárta a poklot majd feltámadt,

a latornak a keresztfán pedig megígérte, hogy még aznap vele lesz a paradicsomban.


Teológiai szemszögből nézve logikailag sincs értelme egy halandó léleknek.

Akkor sem ha Ádám és Éva miatt elvileg halandókká vált az emberiség.

Ugyanis az alap ugyan homok vagyis anyag ami elporlad majd később átalakul (virág nő hantodon:)) de a lélek az maga Isten lehellete. S mint ilyen nem lehet halandó.

2009. jún. 3. 02:24
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Miért kellett itt mindenkit lepontozni? Nyilvánvalóan amiről beszélgetünk, az nem bizonyítható, így vajon honnan tudja bárki is, hogy az adott válaszok jók, vagy nem jók? Aki annyira gyerekes, hogy képtelen elfogadni más meggyőződését, az miért nézeget ilyen kérdéseket???
2009. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam le senkit....részemről örülök annak ha más álláspontokat is meghallgathatok.

Különben nem kérdeztem volna:)

2009. jún. 3. 15:29
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Persze, nem is rád gondoltam, csak ááá, félelmetes milyen emberek járnak erre...
2009. jún. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!