Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyen az Isten?

Miért ilyen az Isten?

Figyelt kérdés

Csak pár kérdés:


-Miért hagyja az Isten, hogy sokezer gyerek haljon éhen Afrikában naponta

-Miért hagyta, hogy a választott népét (zsidókat) a második világháború alatt lemészárolják

-Miért a fiát küldte szenvedni, és meghalni? Miért nem vállal ő szenvedést?

-Miért várja el, hogy úgy imádjuk, hogy nem is vagyunk biztosak a létezésében?

-Miért engedi, hogy irtsák egymást az emberek?

-Milyen Isten az, aki azért teremt embereket, hogy őt imádják?

-Miért bünteti az egyház(és az Isten) az öngyilkosokat?

-Miért nem avatkozik be a földi dolgokba az Isten?

-Ha Isten a saját képére teremtette az embert, akkor miért nem láthatja őt senki?

-Ha Isten mindent tud, akkor miért ilyennek teremtette az embert?

-Miért teremtett olyan jeleket, melyek megkérdőjelezik a teremtéstörténetet (dinoszaurusz kövületek, előember csontvázak)

-Miért szület sok ember fogyatékosnak?

-Magyarországon évente több az abortusz, mint a szülés... Miért hagyja az Isten meghalni a még meg sem született magzatot?


2012. jan. 27. 19:50
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
95%

Édesem, minden okkal történik. Gondold végig az összeset, rájössz magadtól.

(Amúgy lehet, hogy Hitler most Afrikában éhezik valahol. Már sokadszorra.)

2012. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
7%
-Miért szület sok ember fogyatékosnak? kérdésedre válaszolva, ha ők nem születnének meg, akkor te sem fárasztanál minket az ostoba kérdéseiddel.
2012. jan. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

komoly válaszokat kérek


nem viccből írtam a kérdéseket

2012. jan. 27. 20:17
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

"Megkértem Istent, hogy vegye el a büszkeségemet,

de Ő azt mondta: NEM!

Azt mondta, hogy a büszkeséget nem Ő veszi el, hanem nekem kell feladnom azt.


Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet,

de Ő azt mondta: NEM!

Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke amit nem kapni, hanem megszerezni kell.


Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot,

de Ő azt mondta: NEM!

Azt mondta, csak áldását adhatja, a boldogság rajtam múlik.


Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,

de Ő azt mondta: NEM!

A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól és közelebb visz Hozzá.


Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlődést,

de Ő azt mondta: NEM!

Azt mondta, hogy a fejlődés az én dolgom, de hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzak.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni,

úgy, ahogyan Ő szeret engem.

Erre azt felelte: látom már kezded érteni.


Kértem erőt...

És Isten adott nehézségeket, amelyek erőssé tesznek.


Kértem bölcsességet...

És Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.


Kértem bátorságot,

És Isten adott veszélyeket, hogy legyőzzem azokat.


Kértem adjon szeretetet...

És Isten adott gondterhelt embereket,

hogy segítsek rajtuk.


Kértem kegyelmet...

És Isten adott lehetőségeket.


Semmit sem kaptam, amit akartam és mégis megkaptam mindent, amire szükségem volt!"

2012. jan. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

"Édesem, minden okkal történik. Gondold végig az összeset, rájössz magadtól."


Édesem, ha már megvilágosodtál, és ilyen bensőséges a kapcsolatunk, hogy úgy kezelsz mint a gyermekedet, akkor mondd már el, hogy világosodtál meg!



"(Amúgy lehet, hogy Hitler most Afrikában éhezik valahol. Már sokadszorra.)"

No.

1. A kérdés a keresztény istenről szól egyértelműen, ott pedig nincs reinkarnáció. A hinduizmusban és a buddhizmusban ahol meg van reinkarnáció, ott meg nem jelenthető ki egyértelműen, hogy van isten.

2. Ezen elgondolás alapján mindenkibe bele kéne rúgnunk még egyet aki a padlón van, mert az, hogy rosszul megy a sora a büntetés előző életéért? Elég szánalmas egy vallás az ilyen.

2012. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Ha te lennél az Isten, te hogyan oldanád meg?

Ugyanis ő megoldotta. Már a teremtés előtt. Gondoltál már arra, hogy Istennek soha nem jutott eszébe semmi? Mert ő mindent tud?

Járj az Úton, mely az Élethez vezet és Igazsággal van kikövezve. Ez Krisztus. Fogadd el, kérd az urat, hogy szabadítson meg és élsz. De csak ha képes vagy ellene menni a világnak, hogy üldöznek, gyűlölnek. Mert nem nagyobb a szolga az ő uránál.


Ha már elgondolkodtál ezeken a kérdéseken, akkor mondok valamit, amin elgondolkodhatsz. A bűn zsoldja a halál. Méltó vagy te is a halálra. Csak az a kérdés, hogy miért élsz mégis...

2012. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
22%

Néhányra válaszolnék:

2.kérdés:

A zsidó nép nem kiválasztott.semmivel sem fontosabb Istennek,mint bármely más nép.

3.Jézus egy Istennel.

4.Nem várja el,hogy imádjuk.aki ebben hisz,az nem fogja fel,hogy a valódi Istenségnek nincs szüksége erre a megmosolyogtató ajnározásra.

6.ugyanez a szitu.aki ilyennek képzeli Istent,az egy torz,önimádó verziójában hisz.

7.Honnan tudod,hogy Isten bünteti az öngyilkosokat? ki mondta ezt,az egyház? Na igen,ők aztán kijelenthetik Isten nevében,hogy Isten kinek mit bocsájt meg! pfff...

9.mindenki láthatja.Isten mindenben ott van.ha tükörbe nézel,aki ott van,az is Isten egyik fizikai megnyilvánulási formája.csak az van,ami van.és mégis honnan jöhetne minden,ha nem Istentől?

11.Miért ki tud rá pontos választ adni,hogy hogyan zajlott a világ és az élőlények keletkezése? az evolúció nem zárja ki a teremtést.az ember csak találgat.nem tudhatjuk,hogyan is történt valójában.

A két utolsó kérdésedre,és az ezekhez hasonló jellegű kérdéseidre azt válaszolnám,hogy azért,mert ez a karmájuk ezeknek az embereknek,amit egy magasabb lelki szinten vállaltak,hogy majd itt véghezviszik a földön.Persze nem mondom,hogy mindez nem fájdalmas,nekem sem tetszik,csak ezt a választ tudnám erre adni.

2012. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

22:10:


köszi a válaszokat, de még mindig elég homályos nekem az egész

2012. jan. 27. 22:41
 9/29 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező!


Az egész baj ott kezdődött, amikor az első emberpár evett a jó és rossz tudásának fájáról, és olyan akart lenni, mint Isten, eldönteni, hogy mi a helyes és mi nem. Meg akarta ismerni azt a világot, amiben ő csak egy icike-picike pontocska...


De azért ugye tudod, hogy a Genezis szimbolikusan értelmezendő, még az egyház szemében is?! Hiszen, ha szó szerint vennénk az egész teremtéstörténetet, akkor már a második generációnál kihalt volna az egész emberiség.)


Hogy Isten miért enged bármit is?! Hát pont azért, mert bármit megenged, szó szerint! Azt teszel, amit akarsz! Te magad. Az ember. Törekedhetsz jóra is, rosszra is. Te döntöd el. De ha Istenre bízod a döntést, akkor ő egyértelműen megmutatja, hogy mi a jó.

Imádni meg nem kell, ezt nem tudom, honnan veszed, hogy Isten ezt várja el.

2012. jan. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
de akkor miért olyannak teremtette az embereket, hogy olyanok akarjanak lenni mint Isten?
2012. jan. 27. 23:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!