Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van ha egy másik városban...

Mi van ha egy másik városban szeretném megkereszteltetni a gyerekem? Kell valami engedélyt kérni a helyileg illetékestől pl. úgy mint egy esküvőnél?

Figyelt kérdés
2009. jún. 4. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell,Az esküvőnél is azért kell,mert bizonyítani kell,hogy a házasulandó megkeresztelkedett.
2009. jún. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A biblia szerint hit nelkül lehetetlen Istennek tetszeni

Ha ezt vesszük,akkor mindegy hol,csak hitböl legyen.

Ha pedig a gyermekednek meg nincs sajat hite,nincs ertelme egy vallasos szertartasnak alarendelni,ami Istennek nem kedves.

2009. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De nekem van hitem és neki is lesz mert úgy fogom nevelni.

Szerinted nem kell megkeresztelni a gyerekeket?? Felnőtt korában kisebb gondja is nagyobb lesz annál hiába lesz hívő, nem fog megkeresztelkedni. Én se keresztelkednék meg.

Egyébként meg köszönöm a válaszod de nem ezt kérdeztem.

2009. jún. 4. 22:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Katolikus keresztelést gyermek keresztelése esetén legalább a szülők egyikének kell kérni, lehetőleg a lakóhely szerint illetékes plébánián, de megfelelő okból kérhetik más plébánián is. Mindig kérhető a keresztelés a következő plébániákon: Budapesten a Szent István bazilikában, a Zuglói Páduai Szent Antal Plébánián, (XIV. Bosnyák tér) illetve az Esztergomi Főszékesegyházban. Ezeken a plébániákon a plébánosnak a hozzá fordulók szentségekkel való ellátására teljes körű felhatalmazása van.


Az Egyház kéri, hogy a szülők illetve keresztszülők (ha vannak), a keresztelés előtt oktatáson vegyenek részt. (Ez 7 év alatti gyermek keresztelése esetén szükséges.) Az előkészítő foglalkozások száma és gyakorisága a jog szerint nincs megszabva, nem kell indokolatlanul hosszúnak lenni


Ez a szabály az Esztergom-Budapesti Főegyházmegyére vonatkozik.

2009. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Az elég indok, hogy a nagyszülők ill. a család többi tagja abban a városban lakik ahol a keresztelőt szeretnénk?

250km-re költöztünk a szülővárosunktól és úgy gondoltuk, hogy egyszerűbb nekünk odautazni mint az egész családnak ide.

2009. jún. 4. 22:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elég indok.Célszerü felvenni a plébániával a kapcsolatot,ha ragaszkodik a plébános az oktatáshoz legyen mindenre idő.
2009. jún. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!