Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus gyónásnál ha azt...

Katolikus gyónásnál ha azt mondod paráználkodtál ugye nem kérdezik meg mikor hol kivel vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés

csak maszturbáltam, de ez olyan kínos, és mért részletezzem ha felvállaltam bűneimet isten előtt és bocsánatot kérek tőle?

és mit válaszol ha azt mondom hogy erre inkább nem szeretnék válaszolni?



2012. febr. 18. 20:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
felvállaltam bűneimet Mi is a bűnöd pontosan?
2012. febr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát több bűn közt a paráználkodásról van szó, pontosabban a maszturbálásról, de a kérdésre válaszolj légyszíves
2012. febr. 18. 20:21
 3/18 bánomisén ***** válasza:
29%
A maszturbálás mióta bűn? Természetes dolog, főleg ha kamasz vagy.
2012. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
Miért is bűn, ha piszkálod magad?!
2012. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem szoktak részletezést kérni. Tudják, hogy ez nagyon kínos. Inkább azt kérdik meg, hogy hányszor.
2012. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
20:29-en kívül mind hárman tudatlanok vagytok! Olvassatok Bibliát!
2012. febr. 18. 20:35
 7/18 anonim ***** válasza:
58%

Abba nagyon ne is folyjunk bele, hogy mind az ószövetségi héber, mind az újszövetségi görög szövegben található ne paráználkodj kifejezés lefordítva annyit jelent, hogy ne törj házasságot.


Viszont bajban vagy, ha bűnnek véled a maszturbálást, meggyónva hazamész és folytatod.

Mert:

"Monda pedig más is: Követlek téged Uram; de előbb engedd meg nékem, hogy búcsút vegyek azoktól, a kik az én házamban vannak.

És monda néki Jézus: Valaki az eke szarvára veti kezét, és hátra tekint, nem alkalmas az Isten országára." Lk 9,61-62


Tehát ha megbotránkozol a tettedben, akkor ne tedd. Mert attól, hogy bocsika, de már megint, meg megint, meg megint megtettem, ezt nem tudom, hogy hogyan gondoltad?

2012. febr. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Uccsó: De az. [link] itt részletezik.

Egyébként igen, nagyon sokszor estem a tudatos bűnözésbe, de most leszokok a recskázásról és nehéz, de isten velem van :D

2012. febr. 18. 20:40
 9/18 anonim ***** válasza:
4%
A kérdésedre válaszoltam.Csak nem esett le.A többiek helyettem írtak,nagyon bölcsen.Mert nem csak te olvasol,és nemcsak katolikus vallás van.Nyugodtan vétkezhetsz,hisz úgyis meggyónol és elvan feledve.Majd ha elkap egy pedofil,akkor meg ne siránkozz.Amúgy nem is csodálom, a bűn melegágya az ilyen be ismerés.Miért ne használnák ki?Igaza is van minden betegesnek:kicsit tanul-pap lesz,és hajrá.
2012. febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudok angolul, de nekem van egy nyelvemen szóló segítőm, ő nekem elég, ha részletezi.


Viszont neked is részletezhetem, ha gondolod, a Biblia fényében, ugyanis ez a szó, hogy paráználkodás, azt húzok rá, amit akarok.


óhéber:

נָאַף (ná'ap)

- A) Kal

házasságtörést követ el, házasságot tör (férfi vagy nő; Izrael Istennel szemben)

B) Piél

házasságtörést követ el, házasságot tör (férfi vagy nő; Izrael Istennel szemben)


ógörög:

μοιχεύω (moikheuó)

- házasságtörést követ el


Erre azért elég jó példát mondott Krisztus urunk is:


Máté 5:27 Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne paráználkodjál!

Máté 5:28 Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kívánságnak okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében.


Tehát elég egyértelmű, hogy ő is házasságtörésként beszélt róla.


De menj nyugodtan el a paphoz, és valld be neki az egyház által delegált bűnödet, erre bíztatlak én is, ha ez úgy gondolod, hogy jó neked. Ha úgy gondolod, hogy neked nem szabad többet ezt tenned, akkor tedd ezt. Ki vagyok én, hogy Isten szellemének munkáját bíráljam. Sátán nem bíztatja az embert, hogy ne maszturbáljon, az biztos. Sok sikert!

2012. febr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!