Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » NEM Katolikusok! Hogyan...

NEM Katolikusok! Hogyan reagáltok, ha találkoztok egy pappal/apácával/szerzetessel?

Figyelt kérdés

Mi az első gondolatotok?


Ez a kérdés lehet közvélemény-kutatás is, csak a válaszotok elé írjatok egy betűjelet, a többiek pedig a piros-zöld kezecskék helyett használhatják a betűket!



2012. febr. 7. 19:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Leginkább sajnálni szoktam őket.
2012. febr. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Én sok mindennel kapcsolatban toleráns vagyok, így különösen nem zavar. Én tiszteletben tartom a döntésüket addig, amíg ők is az enyémet. Ennyi...
2012. febr. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Kedves László!


Először is elmondom azt, hogy ismerem a Katolikus Egyházat, mivel magam is Katolikus családból származom, noha manapság már protestáns vagyok. Tehát én Katolikus voltam, de már nem vagyok az.


Ha pedig találkoznék egy Katolikus pappal apácával, akkor szeretettel üdvözölném, azért, mert a Biblia a szeretetre tanít. Azért, mert nem értek egyet a Katolikus Egyház tanításával nem jelenti azt, hogy a tagokat elítélem, ugyanis tudom, hogy abban az Egyházban is vannak Jézus Krisztusnak, a mi Urunknak igazi követői.


A Katolikus embereket is testvéreimnek tekintem úgy, ahogyan másokat.


Testvéri üdvözlettel:


E.

2012. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
79%

Szia!


Nekem a tisztelet és megbecsülés. Sokra értékelem, ha valaki az életét az Istennek szenteli és az emberek szolgálatára. Szívesen beszélgetek ilyen emberekkel, mindig találunk közös témát.


Üdv. Péter

2012. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%

Ha azt látom, hogy valaki nagy K kezdőbetűvel írja a katolikus szót, elszomorodom. Ha találkozom egy pappal, apácával vagy szerzetessel, akkor a minden embernek kijáró tisztelettel közlekedem. Ha csak látom őket, de nem találkozom velük, akkor hasonlóképpen viselem magam.

A kérdésedet nem értem.

2012. febr. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 bánomisén ***** válasza:
100%
Kellene valahogy reagálni? Mit és miért? Megyek a dolgomra, ők is az övékre.
2012. febr. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Akkor, ha megengedtek egy kis összegzést (csak hogy mások szavazhassanak)

a) sajnálat

b) nem zavar, amíg békén hagynak

c) keresztényi szeretettel köszöntöm

d) tisztelet, megbecsülés, beszélgetés

e) a mindenkinek kijáró tisztelettel

f) megyek a dolgomra



Ha esetleg valakinek a válaszából rosszul vettem volna le a lényeget, akkor bocsánatot kérek, és kérlek javítsátok ki!

2012. febr. 7. 19:43
 8/23 bánomisén ***** válasza:
100%
Én csak azt akartam kifejezni ezzel a "megyek a dolgomra" szöveggel, hogy miután ugyanolyan emberek, mint bárki más járókelő, nem gondolom, hogy különösebben reagálnom kellene, ha meglátok egy egyházi embert. Arra van dolga, nekem is, találkoztunk, megyünk tovább.
2012. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#5

Nem szoktam naggyal írni, csak előtte Caps Look-ot használtam, és későn vettem észre.

Találtam néhány apácákkal kapcsolatos kérdést, és az ottani válaszok miatt lettem kíváncsi.

2012. febr. 7. 19:48
 10/23 A kérdező kommentje:

f) semmi különös, mintha misem történt volna



Így megfeleőbb?

2012. febr. 7. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!