Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a felvilágosult egyházak...

Mi a felvilágosult egyházak jelenlegi álláspontja, létezik az ördög, a gonosz? Vagy ez csak pusztán egy költői kifejezés a saját bűneinkre?

Figyelt kérdés

Volt ugye Lucifer, és a szövetségesei, akiket kidobtak a mennyből, és bezárták a pokolba, ha nem tévedek. Vagy nem zárták be, és itt vannak a földön?

Lucifert egyszer majd ugye kiengedik, a nagy fináléban.


De mi van most? Súg nekünk az ördög? Vagy ezt csak úgy mondjuk magunkra, mikor bűnt teszünk?


Egyáltalán vannak "szabadlábon" ördögök, a Hollywoodból ismert ördögmegszállotság lehetséges, vagy sem?



2012. febr. 19. 18:43
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Akkor az ördög mégis csak egy költői kifejezés a saját hibáinkra, nemde?
2012. febr. 19. 23:38
 12/23 anonim ***** válasza:
Az ördög létező, de saját magunkat kellene hibáztatnunk a saját elrontott életünkért. Ha belátjuk a hibáinkat és nem sajnáljuk magunkat, felismerjük a rosszat, már közeledünk a jó felé, és már nem is hibáztatjuk az ördögöt.
2012. febr. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
A gondolatot tovább vezetve az ördög nem is tesz semmit, csak itt levitál láthatatlanul, és mi magunk vagyunk a rosszak?
2012. febr. 20. 00:25
 14/23 anonim ***** válasza:
81%

Ha sokat kutatsz utána, és sokat foglalkozol vele, előbb, utóbb rád száll. Aztán csodálkozol.

Olvasd el a Bibliát, és utána már nem fogsz viccelődni.

Már írtam hogy létező. Ne hívd.

2012. febr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Mivel elvileg önálló cselekvéssel vagyunk felruházva így elvileg szabadon választhatunk jó és rossz között.

Vagy egy idézett "Mindenkiben van némi rossz és cseppnyi sötétség is" Magyarul csak rajtunk múlik hogy melyik oldalt választjuk.

2012. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

"Ha sokat kutatsz utána, és sokat foglalkozol vele, előbb, utóbb rád száll. Aztán csodálkozol.

Olvasd el a Bibliát, és utána már nem fogsz viccelődni.

Már írtam hogy létező. Ne hívd."


Ezt nem igazán értem, ez valami ördögűzős ijeszgetés? Miért mindenki talányokban beszél itt?

2012. febr. 20. 21:45
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

A Sátán létezik, bukott angyal, jelen van, az angyalok egyharmada követte, ők a démonok. Ma is van démoni megszállás, a mi európai környezetünkben nem olyan gyakori, de akik szellemet idéznek, mindenféle spirituális ezoterikus dolgokba mennek bele, ők démonokkal lépnek kapcsolatba.

A mi kultúránkban az meberek többsége nem annyira vevő a meditálós dologra. A Sátán megpróbál minden lehetsége s eszközzel távol tartani Istentől, olyan dolgokra irányítani a figyelmed amik elvonnak Istentől. Vannak dolgok, amik mögött konkrétan démoni szellemiség van, általában a függőségek ilyenek, de az is a Sátán hazugsága ami most uralja a kultúránkat: kapj meg mindent amit csak akarsz most azonnal, nem számít milyen áron, illetve milyen károkat okozol vele mások életébe: pénzhajhászás, adócsalás, össze-vissza szexelés, önzés. Szóval ilyenek konkrétan.

2012. febr. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A meditáció és a keleti vallások démoniságra épülnek? A Dalai Láma nem tűnik nekem túl démoninak.
2012. febr. 20. 23:38
 19/23 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ne félj, mert én veled vagyok és megvédelek az ördögtöl! Simán megverekednék vele, mivel harcmester vagyok!!
2012. febr. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom de erdekes mikent magyarazzak meg a katolikusok azt hogy ereklye nelkul nem szentelnek templomot mikor a bibliaban benne van hogy Isten nem a halottak Istene es a halott tisztatalana tesz ezert az oltarra tilos volna halot profeta csontjat tenni....Hogy magyarazak azt hoy Jakob megverte Istent ???? Hogy magyarazak Ezsrasz konyveben hogy a hazugsagot vette igyenybe hogy felrevezesse a kiralyt hogy igy elveszejtse????? Hogyan magyarazzak azt hogy Habakuk profetat majd 400 kilometerre babilonia fovarosaba vitte az anyal mivel a Habakuk altal keszitett etelt akarta Isten a verembe levo hivonek adni, efejeltven hogy mindenhato es teremthet abba a helybe olyan svedasztalt hogy megnyajhatna mindenki a tiz ujat:))) A problema az hogy nyilvanvalo mi volt a sznadek az emberek feletti uralom a papsag reszerol marpedig ez egy akkora szar hogy folleg a tanult ember nem tud szembenezni vele mivel lathato hogy ki volt hasznalva az emberi butasag.
2012. febr. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!