Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Fiatal felnőttkorban keresztel...

Fiatal felnőttkorban keresztelkedés?

Figyelt kérdés

Miért alakult úgy,hogy csak felnőttkorban keresztelkedtetek meg?

Milyen vallást választottatok?

Mi volt az az élmény,ami elindított benneteket?

Hogy zajlik egy keresztelés?

Van-e köztetek olyan,aki ebben a korban keresztszülőket kért fel?

Válaszokat előre is köszönöm,bármilyen élménynek,érzésnek,információnak örülnék,nagyon "kezdő" vagyok a témában.


2012. febr. 21. 15:28
 1/4 anonim válasza:
67%

Pl. engem kiskoromban katolikusnak kereszteltek, de az nem az én döntésem volt, hanem a szüleimé (és a nyomást gyakorló családtagoké)

21 éves koromban egy protestáns felekezetnél keresztelkedtem meg alámerítéses keresztséggel, ahogy valójában Krisztus példát mutatott rá. "Így kell nékünk minden igazságot betöltenünk" Nagyon szép, egyik legszebb élményem, mert saját akaratomból történt, és semmi de semmi erőszak nem volt benne. Ez a lényeg. Ez egy szövetségkötés, Isten és Te közötted. Ha őszintén felismert lázadásaidat beismered, és megvallod, megbocsájt, és új erőt ad, Ő lesz a Te örök társad. Kell ennél szebb?

2012. febr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

engem katolikusnak kereszteltek kisgyerekkoromban akaratom ellenére. Később, aztán amikor elkezdtem érdeklődni Isten iránt és megtudtam a keresztség lényegét, és helyes formáját vágyakoztam rá, hogy ugyanúgy megtegyem ezt, ahogyan Krisztus példát mutatott rá.


Jelenleg egy protestáns felekezetben készülök a keresztségemre és már nagyon várom.

2012. febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Tehát hasonló az én történetem is, mint az első válaszolónak :-)
2012. febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem nem kereszteltek meg, hanem én keresztelkedtem meg (bemerítés) fiatal felnőttként. Baptista vagyok. Egyébként a baptista szó a görög alámerítés szóból származik.


Ez úgy zajlott, hogy miután eldöntöttem, hogy szeretném Istent követni, és megtértem, újjászülettem, a gyülekezet pedig meggyőződött arról, hogy ez valóban igaz, akkor kértem, hogy merítsenek be. Egy vizes medence, ahol a lelkész bemerít. Kb így:

http://www.youtube.com/watch?v=D8kukMwUH58


Na jó, azért nem így:)

Hanem így:

http://www.youtube.com/watch?v=oWWxTePG1WY&feature=related

2012. febr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!