Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha felnőttként meg szeretnék...

Ha felnőttként meg szeretnék keresztelkedni, pl. katolikus lenni, mit kell tenni? Igaz, hogy tanulni kell valamit a keresztelkedés előtt? Melyik egyház keresztsége az igazi?

Figyelt kérdés
Ha nem tetszik, elfogadják a keresztséget másik egyházban is? Pl. Református, evangélikus, metodista, baptista stb.
2012. febr. 4. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kat. ref. ev. keresztségeket úgy tudom, hogy kisebb nagyobb "különbözetivel" el szokták fogadni. Kell felkészítés előtte. (Ja, Keresztelő János is előtte vizsgáztatott, mi? Vagy a tanítványok? Egy fenét.)De elárulok valamit. Menj és keresztelkedj meg, mert amiképpen Krisztus betöltötte ezt az igazságot, felszólított mindenkit, hogy megtegyük magunk is ezt. De azt tudnod kell, hogy egyházi kereszteléskor az egyházhoz keresztelkedsz. Szerintük. De szerinted ne így legyen. Ha ráébredtél, hogy bűnös vagy, és az Úr az egyedüli szabadítód, menj, keresztelkedj meg és ne az egyházi dogmákat fújjad ezután, hanem keresd az igazságot, mert az Isten igazság.
2012. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, előtte hitoktatásra kell járni.

Hogy érted azt, hogy nem tetszik?

2012. febr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Milyen felkészítés kell?

Hogyan keressem az igazságot?

2012. febr. 4. 23:12
 4/15 A kérdező kommentje:

Miben áll a hitoktatás?

Köszönöm mindenki válaszát!!!!!!!!

2012. febr. 4. 23:13
 5/15 anonim ***** válasza:

Róm. Kat:

1 év felkészítő oktatás + minden vasár- és ünnepnap mise.

Egy kedves ismerősöm miatt ezen a héten kérdeztem utána, de részleteket nem tudok, mivel az 1év soknak tűnt neki, és így a katalikus verziót feladta. Ha esetleg megtudok valami részletet, majd még írok.

2012. febr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Melyik egyház keresztsége az igazi? Csak Jézus Krisztus Urunk által üdvözülhetünk, nem az egyház által.


"Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam." - Jn 14,6


Én Református vagyok, nálunk a felnőtt keresztség egyszerű, igaz nálunk is kell tanulni egy keveset: Miatyánk, Apostoli hitvallás, A törvény summája, stb. - Ezekről a helyi Lelkész tud bővebben tájékoztatni Téged. Kikérdezni nem fogja, a Te lelkiismeretedre bízza, hogy megtanulod vagy sem.


Ha van kérdésed, írj nyugodtan!


Áldás, békesség!

Mihály

2012. febr. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

katolikus részen: Egyéni felkészítésben jelentősen lerövidülhet a felkészítési idő, ha találsz olyan papot, aki vállalja, ill. elég érettnek talál hozzá. De igen, hitoktatásra kell járni, nem kell félni tőle, nem kell mittudoménmilyen nehézségű dolgokat bemagolni. És mivel misére is kell járni, ott akaratlanul is rádragad a "tananyag" nagy része.


És igen, a katolikus, ref., ev. egyházak elfogadják egymás keresztségét, de érdemesebb inkább keresztség előtt tájékozódni és alaposan megvizsgálni, hova akarsz tartozni. Neked is könnyebb lesz, mert akkor eleve abba az egyházba illeszkedsz be a hitoktatással, ahol teljes szívedből maradni szeretnél.

2012. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ja, a baptisták nem fogadják el tudtommal a többi keresztséget, náluk mindenképp be kell merítkezni, ha valaki áttér.


A metodistáknál nem tudom, mi a helyzet.

2012. febr. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem ne az alapján dönts, hogy mi tetszik jobban, vagy hol úszod meg kevesebb tanulással a keresztelőt.

Röviden leírom, hogy nálunk a Krisztus Egyházában hogyan megy a dolog.

Mt 28:18-20 ezt írja: Jézus hozzájuk lépett, és így szólt: „Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön. Menjetek el tehát, tegyetek tanítvánnyá minden népet, megkeresztelve őket az Atyának, a Fiúnak és a Szentléleknek nevében, tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit én parancsoltam nektek; és íme, én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig.”

Ez az idézet azt mondja, hogy előbb Jézus tanítványává kell válnia valakinek, és utána lehet megkeresztelni. Mi ezt úgy csináljuk, hogy a "jelölttel" tanulmányozzuk a Bibliát a kereszténység alap kérdéseiről, valamint Jézusról, hogy hogyan élt, és mit tanított. Ha ezek után valaki úgy dönt, hogy szeretné követni Jézust, és és teljes szívével hiszi, hogy Jézus meghalt a bűneiért, és a harmadik napon feltámadt, az megkeresztelkedhet (vagyis alámerítkezhet, ahogy az eredeti ógörög szó mondja). A keresztelő a bűneid bocsánatára történik (ApCsel 2:38) és egy újjászületés a Szentlélek által egy lelki életre, lélekben való fejlődésre, növekedésre. A keresztelő után, ahogy a fenti idézet is mondja "tanítva őket, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam", a gyülekezeti alkalmakra járva és a testvérekkel találkozva elmélyítheted az ismereteidet Istenről, és egyre inkább megtanulsz vele járni az életben. A cél az, hogy életünk végéig megtartsuk a hitet. Ehhez támogatást kapsz magától Jézustól "és íme én veletek vagyok minden napon a világ végezetéig", és persze a testvéreid is segítünk, ha szükséged van valamire.

Fontos, hogy kialakuljon egy bizalom benned Isten iránt, hogy az életben rá, és az ő útmutatásaira tudj támaszkodni, ne a saját fejed után menj. A keresztelőkor az első században kimondták, hogy "Jézus az Úr", és ez nem csak formaság volt. Ők valóban hűen követték Jézus parancsait, és mi is ezt tesszük, mert ő sokkal jobban tudja, mire van szükségünk, mint mi magunk.

2012. febr. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki segítségét!!!
2012. febr. 5. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!