Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A fordított kereszt sátánista...

A fordított kereszt sátánista jelkép?

Figyelt kérdés
2009. jún. 6. 14:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
20%
Igen
2009. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
85%

A fordított kereszt Szent Péter jelképe, mivel megfutamodott már nem is tudom honnan, azt ezt megbánta, de mégis mikor keresztre feszítették nem érezte méltónak magát arra hogy ugyanúgy végezze a kereszten mint Jézus emiatt a gyávasága miatt, így hát kérte, hogy őt fejjel lefelé feszítsék keresztre.


No most ebből látszik, hogy annyira én sem vágom pontosan a témát, de legalább nem írok hülyeségeket, ha már hülye vagyok, kedves első...


Azért tartják a sátánisták szimbólumának, mert ugye a sima kereszt az egyház jelképe, és akkor ha megfordítjuk, akkor majd biztos az ellenkezője, de a dolgok természetesen nem ilyen egyszerűek. Az öt ágú csillag, amit alulról kezdenek rajzolni, úgy tudom az a sátánista jelkép, na most ebben persze nem vagyok teljesen biztos, úgyhogy ne vedd 100%-nak, de a fordított kereszt keresztény jelkép.

2009. jún. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
95%

Mindkettőtöknek igaza van.

Sokan sátánista jelképként használják, de messze nem mindenki valóban sátánista, aki viseli. Van, aki pl. csak polgárpukkasztásból teszi, de nem sok fogalma van a sátánizmusról. Ugyanígy a fordított pentagrammal is.

2009. jún. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
22%
A fordított kereszt nem keresztény jelkép,és a katolikus egyházban biztos nem.Éppen ezért jelképe a sátánistáknak.Szent Péter pedig tudtommal nem feszítették keresztre.
2009. jún. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
89%
De igen. most azon gondolkozom, hogy mást volt-e de biztosan ő volt. Van egy jóbarátom, ő nagyon vallásos, és ő is így tudja. Volt egy ilyen történet, hogy valaki bűntudatból kérte a fejjel lefelé való keresztre feszítését, mert megfutamodott, mikor Jézus utasította, és egészen biztos vagyok benne hogy az Szent Péter volt.
2009. jún. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%

"bűntudatból kérte a fejjel lefelé való keresztre feszítését, mert megfutamodott, mikor Jézus utasította, és egészen biztos vagyok benne hogy az Szent Péter volt."


Ez így van. Kis pontosítással.Az Utolsó Vacsora után, mikor a templomőrség elfogta az Urat Szent Péter háromszor is megtagadta, vagyis azt állította, hogy nem ismeri.


Tudomásom szerint a sátánisták maguk választották a fordított keresztet jelképüknek.

2009. jún. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
29%

Jajj de jó, már egészen zavarba jöttem ! :D


Én úgy tudom, hogy a csillagot használják, de nem ismerem annyira a sátánistákat

2009. jún. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
35%
Pentagram annak a "csillagnak" a neve. Ami egy ideig a kereszténység szimbóluma is volt...
2009. jún. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
67%

A fordított kereszt, mint már mondták előttem, nem a "sátánisták" jelképe eredetileg. Mostmár sokan használják közülük, a tudatlanabbak, gondolom. A sima egyik ágával felfelé mutató pentagarmma sem az, a boszorkányok használják (nem, a mai fehér-és wicca-boszorkányok nem imádják az ördögöt meg démonokat, ha valaki azt hinné...azok a feketemágusok és társaik) a nomálisan álló pentagram vagy pentákulum poztív, védő szimbólum.

Viszont az egy ággal lefelé mutató 5ágú csillag, benne a kecskefejjel, az az ördögimádók (köznyelven a sátánisták) jelképe.

Az igazi sátánizmus meg nem egy vallás, hanem egy mindent tagadó és szabadságot hirdető eszmerendszer, csak a sátánizmus olyan jól hangzott, ezért válaszották ezt a nevet...

2009. jún. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
66%

Előző!


A fordított kereszt mára igenis a sátánizmus egyik jelképe lett! És az ördögimádók nem egyenlőek a sátánistákkal! Inkább ne írj hülyeségeket!

2009. jún. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!