Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely vallási irányzatok...

Mely vallási irányzatok végeznek térítő tevékenységet? Illetve osztanak ingyen irodalmat, szentkönyvet? Minden érdekelne, csak kíváncsi lennék rá.

Figyelt kérdés
Tehát keresztény,buddhista stb,stb.,minden,amit tudtok!
2012. febr. 24. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Hivatalos térítéssel engem rendszerint Jehova tanúi, hitgyűlisek és mormonok találnak meg (és őket a legnehezebb lerázni). Magánemberként már rengeteg vallású ember próbált megtéríteni.

Ingyenes szakirodalmat szinte minden vallási irányzat szokott adni (vagy könyv vagy internetes elérhetőség) A héten pl. egy krisnás könyvet gyűjtöttem be.

2012. febr. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Szia. Én Jehova Tanúja vagyok, azt szeretném csak elmondani, hogy a célunk az irodalom felajánlással az a célunk, hogy segítsünk az embereknek megismerni a Teremtőt. És senkit nem szeretnénk zaklatni amikor felajánljuk. Valamint a folyóiratainkban pontosan megvan határozva mi a célja.

Ha rendelkeztek folyóirattal (Őrtoronyra értem), akkor személyesen elolvashatjátok hogy mi a célja ezeknek a kiadványoknak.

2012. febr. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Keresztényen belül sok pünkösdista irányzat is oszt/kirak ingyen elvihető irodalmat, aztán baptisták is szoktak felénk ilyet, találkoztam már adventista könyvekkel is ingyen egy kórházban pl., de történelmi egyházak templomaiból is sokszor elvihetők ingyenes füzetek, szórólapok, könyvek - sőt, néha egy-egy merészebb kisközösségük tart utcai evangelizációt, oszt igéskártyát stb., bár erőszakosokkal ezen egyházakból még nem futottam utcán össze.


Mormonok "legjobb" térítése nálunk, hogy ingyen angolórát tartanak, ami elvileg vallásmentes, de ha elmész, egy idő után valaki a kezedbe nyomja Mormon könyvét - magyarul...

2012. febr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és felénk még krisnások szoktak nemcsak pénzt gyűjteni, hanem azzal együtt "bepróbálkozni" is.
2012. febr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a nagyobb vallások közül egyedül a júdaizmus az egyetlen nem térítő vallás, tehát ezen kívül mindegyik irányzat végez térítő tevékenységet.


Keresztényként vettem már részt különböző szervezett evangélizációs programokon, utcain is. De nem volt szokásom letámadni és "megerőszakolni" senkit; ismeretlen emberekhez meg pláne nem szoktam becsengetni. Ismeretségi körben inkább hajlamos vagyok beszélni a hitről, az evangéliumról, az ezekkel kapcsolatos dolgokról; ill. vannak más lehetőségek is, pl. a net - ám ezzel sem élek olyan módon, ami számomra és mások számára is esetleg visszatetsző lenne (pl. napi szinten kiírt térítő célzatú kérdések a gyk-n :P ).


Személyesen engem csak néhány alkalommal kaptak el a JT-k az utcán (lakáson csak egyszer-kétszer), és egy-egy alkalommal a mormonok, ill. a krisnások. A JT-ktől begyűjtöttem néhány újságot, tényleg ingyen, a krisnásoktól meg valami sütit és egy könyvet pénzért. Számomra ez nem olyan nagy probléma, mint sokaknak, ahogy itt, a gyk-n már többször olvastam, lehet, hogy az alkalmak ritkasága miatt. Viszont teljesen megértem azokat, akik kiakadnak, mert minden hétvégén bekopácsol hozzájuk valamelyik csapat. Valószínűleg nem véletlenül kerültek fel a netre ezek sem:


[link]


Door To Door Atheists Bother Mormons


http://www.youtube.com/watch?v=v-bWz74h518&feature=related


Senkit nem szeretnék megbántani, a linkeket nem ezért másoltam be; szerintem inkább viccesek. :)


Üdv. :)

2012. febr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Berta Wooster:


"(pl. napi szinten kiírt térítő célzatú kérdések a gyk-n :P )."


Milyen kérdésekre gondoltál?

Köszönöm a válaszokat Mindenkinek!!!

Persze még várom többekét is!

2012. febr. 25. 14:31
 7/8 lsandor ***** válasza:
58%
Nos én Jehova Tanúja vagyok, ezt Berta nagyon tudja. Nos a kérdéseket nem térítő céllal írjuk ki, sőt vagyunk mi elegen és valaki még ha akarna sem lehetne csak úgy Jehova Tanúja. Nekünk a célunk az, hogy gondolkodásra késztessük az embereket, hogy lássák azt, hogy mennyire fontos tisztában lenni a Biblia alaptanításaival illetve azt tenni amit Isten elvár
2012. febr. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ajaj, Sacának már megint üldözési mániája van... :(((


Saca, nem rád gondoltam konkrétan, bár tény, hogy a JT-kre is. Vitathatatlan, hogy elég sok kérdést kiírnak, csak meg kell nézni a toplistán a nickek mellett a kérdések kiírásáért kapott pontokat, ezt elosztani hárommal, és már meg is van, hogy az utolsó 30 napban ki mennyi kérdést írt ki. :P

Persze ezt igazából csak azok esetében lehet megtenni, akik egyáltalán felvállalták a nickjüket, vagy ha az ember lánya (mint pl. én...) valahogy mégis tudja némelyik "sötétben bujkáló ellenforradalmár" nickjét. :)))


Viszont most egy újabb vitatéma, de csak halkan jegyzem meg: Ha csak az elgondolkodtatás lenne a célotok, akkor nem másolnátok be kilométerszámra az őrtornyos irományokat. :P


Kérdező, részben akkor már a válasz is megvan a kérdésedre. De folytatom: A toplista nem csak a JT-k esetében árulkodó. :)

Meg persze vannak olyan kérdések, amikből alapon látszik, hogy térítési céllal írták ki őket, ha máshonnan nem, a kérdezői kommentekből. Csak nézz körül. :)


Bocsi, kicsit talán off, de ha már itt vagyok, leírom: Ennél már csak attól tudok jobban kiakadni, ha _bármilyen_ témában sorozatban irkálja ki valaki a kérdéseket, ahelyett, hogy utána járna maga. Egyszer már morogtam amiatt, hogy van, aki napi 2 - 3 kérdést ír ki csak ebben a kategóriában; és lassan már azt is itt fogja megkérdezni, hogy milyen zoknit vegyen fel, ami minden vallási és kulturális szokásnak megfelel. :)

[Ez csak a lényeg volt tömören, a szó szerinti szöveg hosszabb és viccesebb volt, de nem igazán értékelték... :P ]

Ha te is ilyen vagy, az pech. :)

2012. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!