Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bérmálásnál mi a feladata a...

Bérmálásnál mi a feladata a bérmaszülőnek? S a bérmálkozó hívja ebédelni a bérmaszülőt, vagy a bérmaszülő a bérmagyereket? Mit "illik" ilyenkor ajándékozni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 25. 22:03
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Részt venni a templomban a bérmálási szertartáson. (A bérmagyerek mögött szoktak állni.)

Nem árt gyónnia előtte, hogy ő is áldozhasson...


Utána a bérmagyereknél van sütizés mifelénk legalábbis.

A bérmaszülők ilyen karkötőt vagy nyakláncot, ilyesmiket szoktak adni. De jobb ehelyett olyat adni, ami kell is a gyereknek! :)

2012. febr. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%

Mögé állni és a vállára tenni a kezedet.

A bérmaszülő hívja el ebédre a bérmagyerekét.

Aranyláncot, karkötőt.

2012. febr. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

A templomban mögötte állsz és amikor bérmálják, akkor a vállán van a kezed.

Csekély, jelképes ajándékot, mondjuk egy könyvet bérmálásod emlékére beírással-

A bérmálkozó gyerek szülei hívják meg a bérmaszülőt a mise utáni ebédre.

2012. febr. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és akkor most továbbra sem tudom, nekem kell őt hívnom, vagy ő hív engem? :) Bár, kézenfekvőbb lenne mindenkinek, ha én hívnám őt, mert náluk ott van egy csomó gyerek, akiktől nehezebb készülni, nálam egy sincs és szívesen is készülök rá.

De a legegyszerűbb az lesz, ha megbeszélem a gyerek szüleivel (csak "gáz"-nak éreztem, hogy nem vagyok tisztában ezzel).

2012. febr. 26. 10:24
 5/9 anonim ***** válasza:
A bérmaság azt jelenti, hogy az egyház szemében nagykorú lett, teljes értékű tagja az egyháznak. Tehát már a szülei nélkül is dönthet, adományozhat, bármi. Ezért első nagykorú tevékenysége, hogy a szülei nélkül megy el a bérmaszülőjéhez, aki ebéddel és süteménnyel készül. Itt nem a praktikusság a kérdés... Ez így szokás.
2012. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Amikor én bérmálkoztam, hozzám jöttek a bérmaszülők, mi készültünk, s amikor a nővérem volt bérmálkozó, akkor is mi készültünk... csak most hallottam, hogy elvileg nekem kellene készülnöm. Eddig úgy tudtam, úgy szokás, hogy a bérmaszülőt hívják... de úgy látom, itt is megoszlanak a vélemények.

Köszi a te válaszodat is.

2012. febr. 26. 14:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Hát, mi elmentünk egy étterembe. :)


Mi lenne, ha megkérdeznéd a bérmagyermeked, mit szeretne? :) Mert mindenfele máshogy szokás.


Ajándékba pedig valami egészen személyeset is adhatsz, nem kell a sablon ékszerhez ragaszkodni. Én pl. egy képet kaptam, amit bérmaanyám festett (jó, mondjuk ő festőművész :).

2012. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amúgy bérmáláson túl van inkább feladatod vele: imádkozni érte és készségesen rendelkezésére állni, ha tanácsokat kér - főleg lelkiekben. Nekem rengeteget segített és segít a "mamim", sokszor könnyebb egy fiatalnak kritikus kérdésekben nem pont a szüleihez fordulni.
2012. febr. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Beszélj nyugodtan a családdal, nem gáz ez. Nem gyakori a bérmaszülőség az ember életében, ezt ők is tudják...
2012. febr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!