Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan lehet normál méretű...

Limbisz kérdése:

Honnan lehet normál méretű Bibliát kérni ingyen?

Figyelt kérdés
Zsebben elférőt kaptam már,de nem látok belőle egyszerűen semmit.Nem igazán jó a szemem és folyik össze minden.Nem egy plusz könyvet szeretnék kérni a polcomra hanem szeretném kiolvasni.
2012. febr. 29. 00:10
 1/10 anonim ***** válasza:

Könyvtárban pl. Igaz ott nem kérni kell, hanem kikölcsönözni. A legtöbb helyen ez ingyenes, illetve a beiratkozás kerülhet esetleg egy jelképes összegbe.

Majd miután kiolvastad, visszaviszed.

2012. febr. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
2012. febr. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"A legtöbb helyen ez ingyenes, illetve a beiratkozás kerülhet esetleg egy jelképes összegbe. "


Pontosan ennyibe:

[link]


[link]

(innen nem lehet kölcsönözni)


Szerintem ez egyáltalán nem jelképes összeg...

2012. febr. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazad van, azt nem tettem hozzá, hogy nem a budapesti nagy könyvtárakra gondolok.

Én egy kisvárosban élek, Bp-től 30 km-re. Nálunk a városi könyvtárban INGYENES a beiratkozás és a kölcsönzés is. A szomszédos, nagyobb városban ingyenes a beiratkozás, a kölcsönzés pedig darabonként 50- 100 Ft az adott mű jellegétől függően.

De nyilván a fővárosban is léteznek kisebb könyvtárak, esetleg a kerületi önkormányzatokhoz tartozók.

Szóval tudod, a kákán is lehet csomót keresni. Akinek csak az oszk, meg a Szabó Ervin létezik, az járjon oda!

2012. febr. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én szívesen adok neked egy új családi méretű károli fordítású Bibliát ajándékba. Ha pesten jársz akkor személyesen át tudom neked adni, írj privát üzenetet, és megbeszéljük, hogy hol és mikor.


Üdv. Péter

2012. febr. 29. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Kis kék színű, Bibliád van, amit a Gedeon Társaság osztogat? Olyanból van nagy méret is, de sem a zsebméretű, sem a nagy méretű nem teljes Biblia, ugyanis csak az Újszövetséget (27 könyv), plusz az Ószövetségből két könyvet: a Zsoltárokat és a Példabeszédeket tartalmazza. A teljes Bibliában 66 könyv található: Ószövetség 39 könyv + Újszövetség 27 könyv.


Ingyen csak akkor kapsz, ha valaki ad Neked egyet, ahogy Péter is felajánlotta. Ha vásárolni szeretnél, akkor 2000-3000 Ft között lehet venni normál méretű Bibliát.


Áldás, békesség!

Mihály

2012. febr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Antikváriumban pedig meglehetősen olcsón el lehet kapni normál méretű Bibliát.

Ha nagyon meg vagy szorulva, értem a kérdésed, különben pedig némennyi telefonálás, pár sör/csoki/cigi/üdítő ára, egy hétvégi bulinak töredékára, egy mekis vacsi stb. ára. Szinte mindenki talál olyasmit az életében, amin néhány nap/hét alatt meg tud spórolni ennyit, és a Bibliája örökös darab lesz, megéri. Ha meg nem kell mégsem, továbbadhatja vagy eladhatja. Bocs a "szentbeszédért", Te tudod, meg tudsz-e ennyit spórolni.

Gyülekezeti/plébániai könyvtárból szinte biztos, hogy tudsz ingyen kölcsönözni, amíg nincs sajátod, ill. interneten is olvashatod.


(Ha netán pécsi lennél, és komolyan rászorulsz, szólj, tudok egyet adni.)

2012. febr. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

Kedves testvérem.


Krisztus koporsóját sem őrizték ingyen.


Áldás, és békesség.

2012. febr. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos hozzászólást!

Kiskunhalason lakom van négy öcsém akik még iskolába járnak,szóval nem tudok min spórolni mert nem járok sehova sem.De egyébként igazat adok nektek.És tényleg köszönöm a tanácsokat! :)

2012. márc. 1. 00:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Amúgy nem árt szétnézni esetleg a család polcain (nagyszülőknél, örökölt könyvekből stb.), mert sokszor bukkan Bibliára az ember (én is egész meglepő helyzetekben bukkantam már rá). Ha nem olvassa senki, elkérheted.
2012. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!