Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten ugye nem akarhat olyat,...

Isten ugye nem akarhat olyat, hogy valaki egész életében magányos legyen?

Figyelt kérdés
Elég rosszak a körülményeim,barátaim sincsenek,párom sincs,senki.Teszek ellene,ez valamennyire eredményes,de még nem következett be drasztikus fordulat az életemben,pozitív értelemben,pedig ez minden vágyam.Miért van ez?Ugye Isten nem akarja örökre megvonni tőlem a fényt és azt,hogy szenvedjek?Nem vagyok vallásos,nem ismerem a Bibliát,azért írtam ide,mert itt tudnak erre a kérdésre válaszolni.
2012. márc. 9. 14:55
1 2 3
 1/29 yuda ***** válasza:

Nem, nem hinném Isten akarata a magányosság.

Akinek mégis, nos ők kevesen vannak és egyedül is olyan teljes, megelégedett az életük. Ha te nem érzel megelégedettséget egyedül, akkor ne is gondolkozz ilyenen. :)

2012. márc. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ismerek ilyen embert és mindig is csodáltam,hogy hogy képes erre.Én nagyon nem érzem jól magam így,nem is tesz jót.Legyen igazad:)
2012. márc. 9. 15:00
 3/29 anonim ***** válasza:
Miért is ne? Hisz ő teremtett!:)
2012. márc. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
De én nem akarok egy szadista Istenben hinni.
2012. márc. 9. 16:32
 5/29 A kérdező kommentje:
:(((((((((((((
2012. márc. 9. 16:33
 6/29 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha nem ismered a Bibliát, nem vagy vallásos, ezek szerint nem hiszed Isten szavát, akkor hogy lehet, hogy Istent hibáztatod, és Istentől várod a boldogságodat, sőt mindezek fényében kijelented, hogy: "De én nem akarok egy szadista Istenben hinni."


Én elmondhatnám amit gondolok, de az téged úgy sem érdekelne igazán...

2012. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Nem Istent hibáztatom,csak Ő uralkodik,ezért gondolom,hogy a kezében van a sorsunk.És amiatt aggódok,hogy milyen utat szánt nekem.
2012. márc. 9. 18:38
 8/29 yuda ***** válasza:

Vajon tényleg milyen utat szánhatott neked? :D

Most komlyan úgy vélekedsz Istenről, hogy minden lépesedet megtervezte és beleszólásod sincs?

Akkor te gyakorlatilag robot vagy? :D

Nem, nem! Isten szabad akaratot adott az embernek, hogy dönthessen a jóról és a rosszról. Befolyásol persze, hogy a jót válaszd.Ostobaság lenne rá hárítanod a rossz dolgaidat.

Jelentkezz pl. párkereső helyekre. Öcsém pl. onnan házasodott és ennek jó pár éve, hogy működik, de nem csak róluk tudok így, de ez is csak egy lehetőség a sokból azoknak, akik környezetükben nem találnak alkalmas partnert.

Lehet nem ezen az oldalon kellene keseregned, hanem regisztrálni pár ilyen oldalra. . .vagy ha jobban bízol, akkor személyesen felkeserel egyet.

2012. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet,nem tudom,regisztrálni fogok e ilyenre,de minden benne van a pakliban...

Nem tudom,hogy van ez az egész,nem ismerem a Bibliát,ezért kérdeztem:DLehet,el kéne olvasni.Én azt hallottam,hogy nem mindig mi döntünk.

2012. márc. 9. 19:09
 10/29 anonim ***** válasza:
12%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Én egy 29 éves lány vagyok.

Az írásodból nekem az jön le, hogy nem vagy igazán istenhívő. Ha nem hiszel Istenben, akkor miért akarsz elolvasni akármilyen vallásnak a szent könyvét, és miért pont a Bibliára esett a választásod?

Szerintem senki nem akadályoz meg téged abban, hogy akármelyik vallás szent könyvét elolvasd, ebben biztos vagyok.

A magányosságnak sok oka lehet: pl. valaki zárkózott, nem mer ismerkedni emberekkel, kis faluban él, ahol nincs lehetősége elmenni sehova, és mindig ugyanazokkal az emberekkel találkozik, vagy egyszerűen nincs kedve emberek közé menni, stb.

Az számomra eléggé furcsa, hogy barátaid sincsenek, mert azt, hogy valakinek nincs p árja, azt meg lehet érteni, de az, ha valakinek barátai sincsenek, akkor az az ember valamit nagyon nem jól csinál.

Azt nem várom el, hogy nyilvánosan írd ki ide, hogy mi annak az oka, hogy nincsen sem párod, sem barátaid, de ha szeretnéd, hogy segítsek, akkor írjál privit.

Üdv: Napirai

2012. márc. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!