Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van egyre nagyobb...

Miért van egyre nagyobb hódítása a Hit Gyülekezetnek?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék, hogy mi az, ami odavonzza az embereket. És érdekelne az is, hogy aki egy ilyen összejövetel után "megtér", az mennyi ideig lesz hívő.

2012. márc. 11. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
jo a marketing strategia.
2012. márc. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyre nagyobb? Én nem vettem észre. Az ilyen szekták mindig is csak kis csoportokat tudott megmozgatni. Azzal sincs ez másképp, csak hangosabbak, mint a többi.
2012. márc. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem az Istenkeresés vonzza oda az embereket, ill. az, hogy sokan megszabadultak különféle szenvedélyektől, meggyógyultak betegségekből, helyreállt az életük, a házasságuk stb., tehát pozitív változás következett be az életükben. Mert egészséges bibliai tanítások vannak, és valóságosan meg lehet tapasztalni Isten jelenlétét és munkáját.


Hogy ki mennyi ideig marad hívő, az több tényezőtől is függ, pl. hogy mennyire őszintén tért meg, mennyire kitartó a hitben és hűséges Istenhez stb.


Nemrég volt egy hasonló kérdés, bemásolom a linket, hátha találsz ott is épkézláb választ:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..


Üdv. :)

2012. márc. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 yuda ***** válasza:
76%

Újszövetségben van egy rész, fejből próbálom leírni:

Farizeusok beszélik, hogy Jézus az igazi messiás, vagy sem? -és valaki azt mondja: ha emberektől van, akkor hamarosan lelepleződik ő is és bukik, mint a többi eddigi önjelölt messiás, de ha Istentől van, akkor megáll. Ezért óvatosságra inti a többieket, nehogy rossz következtetést vonjanak le és Isten ellen harcolónak ne találtassanak. Ki kell várni a végét.

Hit gyülekezete pontosan nem tudom, de legalább 30 éve töretlenül megy előre, növekszik és egyre nagyobb tömegeket vonz Isten jelenléte oda.. . . Jézus azt mondta, ahol őt felemelik, akkor mindeneket magához vonz.

Így kellene szerintem a Hit Gyülekezetéhez is állni, nehogy a sok rosszindulatú ember Isten ellensége legyen. Mi van, ha mégis Istentől van a gyülekezet? :)


Másik példám, mikor János tanítványai kérdezték Jézustól, hogy János kérdezteti őáltaluk, hogy ő e az aki eljövend, a messiás?-

Jézus azt feleli, hogy lássák mi történik és mondják el Jánosnak: A siketek hallanak, a vakok látnak, szegényeknek evangélium hirdettetik.


Ti is, akik olvassátok, számotokra is hasonló a hír: A Hit Gyülekezetében a betegek meggyógyulnak, evangélium hirdettetik. . . Isten természetfeletti módon bizonyságot tesz arról, hogy Ő ma is ugyanazokat cselekszi, mint hajdan. Változás árnyéka sincs benne.Mondjátok el amit ott láttok és tapasztaltok. Csak semmi túlzás, csak semmi hazugság, kizárólag a tényeket. :)


Keresztény embernek rendkívül fontos, hogy szavahihető legyen, és ehhez csak olyat mondjon, amit megtapasztal, amit tud, nem pedig vélekedéseket, sok kézen átment híreket.

2012. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Én magam gyakorló katolikus vagyok, de egyetértek a Hitgyüli módszereivel.


Őszintén: mi vonzóbb egy átlagember számára?

-Egy sötét, üres templom, ahol ül néhány öregasszony és előre betanult imádságokat mondanak, énekelnek, komolyan ülnek,

-Vagy egy modern sportcsarnok, ahol ott van több száz fiatal, akik lelkesen, mosolyogva, boldogan énekelnek modern stílusú énekeket?


Tény, hogy a Hitgyüli sok butaságot hirdet, de ebben az egyben a Katolikus Egyház példát vehetne róla...

2012. márc. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%
Dehogy vegyen példát pont hogy elvan rontva nem jó ha ilyen ultra modern elveszi a varázsát az egésznek és pont ezzel vonzzák a fiatalokat és így letérítik a helyes útról mert modern a Sándor ipedről olvas fel nem könyvből. Egy mise tele van érzelemmel áhítattal és igen komolysággal mert ami a szentmisén történik az komoly dolog és ezért mennek oda annyian és ezért jó marketing fogás a fiatalok befolyásolására aztán meg a tömegpszichózis hat rájuk.
2013. aug. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 fehercsoka11 válasza:
Ti miről beszéltek ? a Hit Gyülekezete nem szekta. Egyébként ha valaki megtér az vagy rendesen követi azt az útvonalat és semmilyen gond sem lesz az életében mert isten megsegíti és vigyáz rá. De viszont olyan nincs hogy valaki csak úgy meg akar térni mert azt hiszi hogy ettől jobb lessz ennek szívből kell jönnie bűnbocsánatot kell kérni istentől és ha teljesen befogadtad istent akkor megtértél :)
2014. dec. 30. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 fehercsoka11 válasza:
kedves emberek az előző válaszoló vagyok nem baj, hogy vannak modern dolgok a gyülekezetben nem ezért mennek oda a fiatalok is hanem Jézus Krisztus miatt azért vannak ott olyan technikák hogy a pásztoroknak, hogyha írnak felbírják olvasni azokat és nektek egyébként is mi közötök van ahhoz,hogy mi van a hit gyülekezetében? ha nektek nem tetszik akkor nem kell nézni sem hallgatni. De azért is vannak ott olyan technikák hogy akik nem látnának rendesen mert messzebb ülnek vagy nem hallanának rendesen azokhoz is eljusson Jézus Krisztusnak a tanításai . ezzel nem támadni szeretnélek titeket hanem azt szeretném elmondani hogy nem kell a Hit Gyülekezetét támadni .
2014. dec. 30. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!