Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mesterséges megtermékenyítés...

A mesterséges megtermékenyítés bűnnek számít?

Figyelt kérdés

mivel beleszól a természet rendjébe

elsősorban katolikusok véleményére vagyok kíváncsi


2012. márc. 11. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ha bármi is beleszólna a természet rendjébe nem lehetne megcsinálni, a számítógép s a fán nő még se bűn használni. Persze, tudom nem az én véleményemet akartad de mivel nem mi emberek döntjük el melyik vallás az igaz tök mind1
2012. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én katolikus vagyok , hívő, viszont nem vallásos , templomba nem járok.Szerintem egyáltalán nem bűn hisz az eredménye ugyanaz , az a gyermek a ti húsotok és véretek csak a modern technológia adott egy kis segítséget.Ennyi erővel akkor a császározás sem természetes.....
2012. márc. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rosszul definiálod a bűnt. Nem az bűn, ha az ember beleszól a természet rendjébe, hanem az, ha ezt nem Isten dicsőségére teszi. Szerintem egy gyermekáldás igenis Istent magasztalja, és nem bűn.

Egy protestáns.

2012. márc. 11. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
A vatikáni (pápai) álláspont ebben a kérdésben sokat "enyhült", nem támogatják, nem tiltják, de "tűrik". Az abortusz és az euthanázia főbenjáró bűn, de már az óvszerhasználat miatt sem jár kiátkozás. De olyat nem fog egyházi személy mondani, hogy "ez a világ legtermészetesebb dolga", pedig ez is a természet szabályai szerint történik, csak az orvosok egy kicsit besegítenek. (Egészségügyi okból a böjtöt sem muszáj betartani.)
2012. márc. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Én katolikus vagyok és nem bűn:)
2012. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Isten azért adott értelmet nekünk, hogy használjuk!!!:)
2012. márc. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Akkor bűn ha több petesejtet is megtermékenyítenek és ebből nem az összeset ültetik be a többit pedig megölik.

Az ilyesmi gyilkosság ami ráadásul a szülők beleegyezésével történik.

De ezt nagyon egyszerű elkerülni csak meg kell mondani az orvosnak hogy csak egy petesejtet termékenyítsenek meg és azt ültessék be.

2012. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
de állítólag azért termékenyítenek meg többet mert ez egy elég drága procedúra, és ha valamelyikkel gond van vagy nem sikerül akkor ott van a többi
2012. márc. 12. 18:42
 9/16 anonim ***** válasza:

Semmilyen körülmények között nem bűn, akárhány petesejtet termékenyítenek meg. Azokat különben is lefagyasszák és később is felhasználhatók, illetve a végén eldöntitek hogy a maradékot ha nem használjátok fel, megsemmisítsék-e vagy felajánljátok más gyermektelen pároknak. Erre a döntésre azt hiszem 10 évetek van.

Viszont érdekes mérlegelni a dolgot, én két családról tudok, akik ezt meglépték, ikrek és koraszülöttek mindkét helyen. Egyiknél sem egészségesek a kicsik. És sok ilyet hallok. Én nem szólnék bele a természet rendjébe,de nem azért mert bűn, más megfontolásból.

2012. márc. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Maga a mesterséges megtermékenyítés nem bűn. A kérdés az, hogy a megtermékenyített, de nem beültetett kicsikkel mi lesz? Mert az egyház azt tanítja, hogy ha egy petesejt és egy spermium egyesül, ott létrejött az élet (ezért számít a spirál használata gyilkosságnak). Igaz is, mert a magzat fejlődése folyamatos, miért mondhatjuk azt egy ponttól, hogy ő már ember, de ez még nem?

Ilyen szempontból elég nagy kegyetlenség, hogy a nem beültetetteket lefagyasztják.

Ha viszont megoldható, hogy mind a nő méhébe kerüljön, nem bűn.


Egy katolikus nő véleménye

2012. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!