Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kinek mi a véleménye a kereszt...

Kinek mi a véleménye a keresztelésről?

Figyelt kérdés
2012. márc. 12. 12:21
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
3éves a kislányom még nincs meg keresztelve ,de lehet most nyáron meglesz keresztelve.Nem túl nagy a keresztelkedéshez?
2012. márc. 12. 12:23
 2/22 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem, sőt egyes vallási felekezetek szerint túl kicsi. De mi az, hogy lehet? Miért akarjátok megkerszeteltetni, ha a kérdésed alapján te nem nagyon gyakorlod a vallásodat?
2012. márc. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
35%

Nem nagy. Sokan azon a véleményen vannak, hogy majd ha nagy lesz eldönti milyen vallású szeretne lenni vagy hogy szeretne-e egyáltalán. Ők azok az emberek, SZERINTEM, akik csak a régi hagyomány miatt keresztelnék meg gyermeküket. A gyermek soha nem fogja tudni, mi is a vallás, mi is az Istenbe vetett hit, ha a szülei nem mutatják meg neki.

Nekem nagyon fontos, hogy a lányom meg legyen keresztelve, egy hónap múlva tartjuk a keresztelőt. Szerencsére az apjának is fontos. Én hiszek Istenben, sajnos nem tudok minden vasárnap templomba járni, mert egyedül vagyok a pici babámmal, de minden nap beszélek neki az Úrról, énekelek neki, "imádkozunk". Bár még nem érti, de szerintem ez így helyes.

Én nem ítélem el azokat az embereket, akik nem hisznek, hisz emberi lénynek, nincs joga ítélkezni. Ezt neked kell eldöntened. Senki nem mondhatja meg helyetted mit csinálj. Engem az Úrnak tetsző módon neveltek és én is így nevelem a lányom.

De persze itt majd mondják sokan, hogy felesleges, inkább névadó stb. De nem szabad hinned senkinek, csak a saját szívednek. A gyermeket akár 15 évesen sem késő megkeresztelni, keresztségbe lépésre soha sem késő.

2012. márc. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%

Nekem már elmúlt 3 éves és még mindig nincs nyakon-öntve, és nem is lesz.

Mint előttem írták, majd eldönti, hogy akar-e vallásos -ha igen, milyen vallású- lenni, mikor felnő. Bár ahogy elnézem az Orbán-Semjén párost, lassan kötelező lesz katolikusnak lenni.

2012. márc. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 pagan ***** válasza:
34%
ha lenne gyerekem nem keresztelném meg,majd ő eldönti mit akar mikor felnőtté válik,én sem örülök hogy megkereszteltek,nem vagyok vallásos és nem hiszek semmiben:)
2012. márc. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

A megkereszteléssel azt fejezzük ki, hogy szeretnénk jó kapcsolatban lenni Istennel.Egy csecsemő vagy egy 3 éves gyermek hogyan tud ennek eleget tenni.Jézus a Máté 28:19,20-ban ezt a parancsot adta:"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. És íme, én veletek vagyok minden napon a világrendszer befejezéséig."

Egy gyermeket hogyan lehet megtanítani arra, hogy megtartsa Isten parancsolatait?

2012. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
50%

Én 13 voltam, mikor megkereszteltek.

6 éves koromban azt mondtam, érdekel a hittan.

Jártam hittanra, templomba, minden.

Aztán jött a konfirmáció, és mondta a tisztelendő, hogy itt az idő, ha konfirmálni akarok, akkor meg kell keresztelkedni.

Így a konfirmáció előtti vasárnap megkeresztelkedtem.

Nem fájt, és nem kötelez semmire.

Ma már csak évente néhányszor járok templomba, de nem bántam meg sem a hittant, sem a keresztelkedést, sem a konfirmációt.

Nem értem, miért baj az, ha egy gyereket megkeresztelnek.

Semmire nem kötelezi, lehet, hogy többé az életben nem lép templomba, kit érdekel?

Szerintem szép szokás és egész kis családi ünnepséget lehet köré szervezni.

2012. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%

Pagant biztos még most is égeti a keresztvíz, azért nem örül :)

A szüleid vagy a nagyszüleid biztos örültek, neked meg nem került semmibe, és ahogy írod, ma sem kerül.

Akkor mi a baj?

2012. márc. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 pagan ***** válasza:
9%
szerintem egy felesleges dolog ez,persze aki vallásos tegye,a családom nem az ezért nem is értem miért kellett,igen éget a keresztvíz,engem ne kereszteljen senki:D,de komolyra fordítva a szót engem igenis zavar hogy megesett és nem dönthettem róla
2012. márc. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Andizsuzsi ***** válasza:
35%

Kedves 6-os! Jézus viszont ezt is mondta:

"Kisgyermekeket vittek hozzá, hogy megérintse őket, de a tanítványok elkergették azokat, akik hozták őket. Ezt látván Jézus haragra gerjedt, és azt mondta nekik: Engedjétek hozzám a kisdedeket, és ne akadályozzátok őket, mert ilyeneké az Isten országa!" (Mk 10,13-14)

2012. márc. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!