Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki illetve milyen az Univerzál...

Ki illetve milyen az Univerzális Isten? (spiritualitás)

Figyelt kérdés

Mit tudtok róla? Itt nem a bibliai, keresztény istenre gondolok, hanem akiről csak keveset tudok. Meditációs könyv olvasása során merült fenn a neve, és nem vagyok vele tisztában. Ő olyan isten, mint ami bennünk is lakozik? Mint a mi isteni valónk? Ugyan az, vagy más?:D

Remélem valaki tud válaszolni a kérdésemre. Köszönöm!


2012. márc. 13. 23:17
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Azért, mert keveset tudsz róla, ez az Isten ugyanaz, mint a bibliai. Nincs ilyen és olyan Isten, egy Isten van, csak az emberek szeretik sokféleképpen "becézni". Egyébként Isten univerzális, ő az alfa és az omega. Tőle ered minden.
2012. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pelgrim ***** válasza:
36%

Isten nem egy valaki, nem egy személy annál minden tekintetben végtelenszer több. Azért Istenről a legtökéletesebb elképzelésünk is csak egy halvány megközelítés lehet.


Én Istent egy Hatalom, Bölcsesség és Szeretet kimeríthetetlen Forrásának próbálom látni; mint egy Vezérlő Alapelv mindenben – tehát bennünk emberekben is, nem rajtunk kívül; mint egy Mindenható Törvény; Isten szerintem az Eredeti Önfejlesztő Ihlet, melynek fejleménye – nem teremtménye – minden ami létezik. Melynek legelőbbre haladt fejleménye itt a földön mi emberek vagyunk.

2012. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Értem, de én úgy tudom hogy az ember ha megvilágosodik, akkor a nirvánában egyesül az isteni lényegével. Vagy az is az Isten?:D Én komolyan belekeveredtem ebbe. Lehet hogy ő ugyan olyan mint akiben a keresztények hívják, de kétlem hogy olyan lenne, mint ők hiszik. Gondolok ilyenkor arra, hogy imádkozunk és segíteni fog. Milyen az Isten? Ő mit cselekszik, ha imádkozunk az Istenhez, akkor azt ő meghallja? Itt főleg inkább olyanoktól várok választ akik közelebb kerültek hozzá meditáció és egyéb spiritualitás által. Köszönöm az eddigi és további válaszokat.
2012. márc. 14. 16:30
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Csak egy Isten van.Én közel kerültem hozzáá, olyan közel, hogy fizikailag éreztem a jelenlétét és szól hozzám folyamatosan. Nem kellett meditálni, "csak" befogadni Jézust a szívembe, imádkozom és olvasom az Igét, és Isten megmutatja hogy ki is Ő. Annyira valóságosan hogy minden kétséget eloszlat.És keresztény vagyok. Elég ferde kép él az emberekben a kereszténységről. Ez nem egy vallás, hanem egy kapcsolat, napi és közvetlen kapcsolat az egyetlen igaz Istennel. Ő minden: erő szeretet bölcsesség igazságosság az öröm és béke forrása,mindenek Ura kegyelmes, szerető Atya.
2012. márc. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nos,az az Isten,amelyről te beszélsz a Mindenség.

Értem,hogy mire gondolsz.

Mindenki másként tapasztalja meg Istennel a kapcsolatot és magát Istent:másként a keresztények,muszlimok,zsidók stb.

De a vallásokban léteznek korlátok,amik gátolják Isten teljes megismerését,amennyire azt az ember tehetné.

Így pl. a "vallási parancsok" fékezik az embert az Isten megismerésében.

Az Isten melyről beszélsz nem parancsolgat.Azt mondja,ha ezt teszed annak következménye lesz ,amit megtapasztalsz,de nem kárhozhatsz el soha,mert te örök vagy.

Így ez az Isten engedi az embert fölemelkedni Önmagához,hogy az ember rájöhet egyenrangú Vele!

2012. márc. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 homo ludensz ***** válasza:
77%
Istent úgy képzelem mint egy az emberi elmén túl létező fogalmat. A baj csak az hogy az emberek élen a teológusokkal megpróbálják nekünk megmagyarázni hogy Ő milyen. Felruházzák az ember által befogadható tulajdonságokkal mint:jóságos,megbocsájtó,haragvó és sorolhatnám. Ezek mind az ember által alkotott fogalmak,tulajdonságok,jelzők és azért használjuk mert ezt fel tudjuk fogni.Igazából meg lerángatjuk a magunk szintjére azzal hogy ráaggatunk különböző jelzőket és teremtünk egy nekünk elfogadható Istent ami a mi tudatunkba még belefér.Az Isten vagy( mindennek a Teremtője) felfoghatatlan és nagyon is felfogható. Az atomi részecskéket böngészve ugyan olyan tökéletes az alkotása mint óriási távcsővel a világmindenséget tanulmányozva.
2012. márc. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!