Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikusból református?

Katolikusból református?

Figyelt kérdés
római katolikusak kereszteltek, de nem gyakoroltam a hitemet. Most azonban úgy érzem, hogy megtaláltam az utam a kereszténységben és hiszek Istenben, de szeretnék református lenni. Hogyan lehetséges ez? Úgy hallottam, hogy a keresztség természetesen ugyan az, de hogyan leheték a református egyház tagja? Kit kell keresnem?
2009. jún. 12. 16:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Fogod magad,és szépen átmész a Református templomba. Thats all
2009. jún. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez természetes. Csak azt nem tudom, hogy ha be vagyok jegyezve katolikusnak, akkor hogyan legyek "hivatalosan" is református?
2009. jún. 12. 16:09
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Menj be a református parókiára,ott minden felvilágosítást megadnak.Csak azt kell igazolnod,hogy megkereszteltek,és a katolikus egyházközségtől ezt megkapod,és kérned kell onnan az elbocsátásodat.Nem olyan bonyolult,mindt így leírva.Arra viszont gondolj,hogy egyházi adót kell majd fizetned.
2009. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


Azt halottam hogy a katolikusok nem néznek jó szemmel azokra, akik ezt kérik, de nem érdekel. Ezzel van valakinek tapasztalata?

2009. jún. 12. 16:19
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Lehet,hogy nem örülnek neki. de nem fognak erőszakosak lenni. Ma már az egyházak között nincs az az ellenségeskedés,mint 50 évvel ezelőtt.Sőt,örülnek,ha van valaki aki hisz Istenben.Ha Te inkább református szeretnél lenni,legyél.
2009. jún. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnyugtató válaszod:)
2009. jún. 12. 16:50
 7/17 anonim ***** válasza:
Hogy mit szólnak a katolikusok hozzá, az paptól függ.Örülni egyik sem fog neki,de sajnos vannak még vaskalapos felfogásúak.(Saját tapasztalat)Az egyik kolléganőm nemrég lett evangélikus,még keresztlevelet sem kértek tőle,csak fogadalmat kellett tennie a gyülekezet előtt,hogy ezentúl ehhez az egyházhoz tartozik.Gondolom,a reformátusoknál hasonlóképpen van.De az a biztos,ha megkérdezel egy református lelkészt.
2009. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az egyházközségtől avagy plébániától is függ. Menj be a választott gyülekezeted lelkészi hivatalába, és ott is kérj felvilágosítást, aztán menj a katolikus paphoz is, és tőle is kérdezd meg, mit tegyél. Azt hiszem, van valami módja az átkeresztelkedésnek, de lehet, hogy csak egy konfirmáció, avagy bizonyságtétel is elegendő.

Azért nem tudom, mert nyáron lesz 23 éve, hogy református vagyok ('86-ban születtem, református családba :)), így nem igazán vagyok tisztában a külső dolgokkal. :)

22/L

2009. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Mindenképpen utánajárok.
2009. jún. 12. 17:53
 10/17 anonim ***** válasza:

Mindenképpen kell egy keresztlevél a katolikus plébániától, ahol megkereszteltek. Ha megkérdezik, miért, nyugodtan meg kell mondani, hogy át szeretnél térni. Biztos nem lesz nagy az öröm, de a keresztlevelet ki kell adniuk. Ha esetleg szépen nem menne, nyugodtan meg lehet őket fenyegetni a felettes szervvel (püspökséggel). De elvileg a keresztelésről mindenki kapott elvileg egy bizonyítványt (olyan mint a szül. anyakvi kiv.), lehet ezt is elfogadja az illető ref. lelkész.

Ha ez megvan, járhatsz szépen a ref. hitoktatásra, és leteszed a hitvallást vagyis konfirmálsz, a gyülekezet előtt. Ekkor leszel a református egyház és a gyülekezeted teljes jogú (és kötelességű) tagja.

2009. jún. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!