Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Görög Katolikus imakönyvből...

Görög Katolikus imakönyvből letudná nekem valaki írni a várandós anya imáját?

Figyelt kérdés
Nagyon fontos lenne nekem! előre is köszönöm!
2012. márc. 20. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Terhes vagy?:)

Mert akkor gratulálok és remélem, szép egészséges, boldog gyermeked lesz! Ha nem akkor ne vedd figyelembe, amit írtam. Ha senki nem írja le, megpróbálom megszerezni neked.

2012. márc. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, az vagyok! :)
2012. márc. 23. 08:11
 3/7 anonim válasza:

:) Gratulálok. Magam is babát várok, már lassan az első találkozás is meglesz :). Örülök, hogy egyel több lesz a görög katolikus :).

Nézd csak, esetleg ezek jól jöhetnek, nem tudom, erre gondoltál-e:

Szülők imája gyermekeikért


Uram, ki házasságomat megszentelve nekem gyermekeket adtál, fogadd el most értük alázatos hálaadásomat, hallgasd meg irgalmasan buzgó imámat, add szent áldásodat gyermekeimre! Adj nekik jó egészséget, növeld őket a jó erkölcsökben, szeretetben, legyen velük a Szentlélek kegyelme, hogy sértetlenül megmaradjanak ártatlanságban és okosságban! Óvd meg őket minden bűntől és bűnre vivő alkalomtól! Add, hogy előrehaladva a korban, növekedjék bennük a szeretet is irántad! Uram, adj nekik erőt, hogy megtarthassák törvényeidet, engedelmesek legyenek, szorgalmasan dolgozzanak, mindig neked szolgáljanak, egész életükön át téged dicsérjenek! Istenem, amint elfogadtad áldozatul atyjától Izsákot, fogadd el tőlem is gyermekeimet! Atyai szeretetedbe, irgalmadba, erős védelmedbe ajánlom őket. Te oktasd, te vezesd őket jóságoddal, bölcsességeddel, úgy, ahogyan egyedül csak Te tudod. Ámen. (Emeljük föl szívünket! Görög katolikus imakönyv, Nyíregyháza 1992., 107. o.)


Szülők imája rossz útra tért gyermekükért


Jézus, emberek Megváltója, ki az elhagyott anyának visszaadtad egyetlen gyermekét, s ki a tékozló fiú képében oly szelíd kegyességgel fogadtad az eltévelyedett gyermeket, méltóztassál visszahívni és visszavezetni az enyémet is, kit a szenvedélyei elragadtak tőled, tőlem és kötelességeitől.

Ó, Istenem! Esedezve kérlek, nyisd fel szemét, intsd meg szívét, tépd szét kötelékeit, önts belé bátorságot, hogy visszatérjen a családi élet tiszta örömébe, hogy második Szent Ágostonként keressen újra téged, és mint a bűnbánó Magdolna, átölelje szent lábadat! Mert az irgalom, könyörület és emberszeretet Istene vagy, és téged dicsőítünk kezdetnélküli Atyáddal, legszentebb, jóságos és elevenítő lelkeddel együtt, most és mindenkor és örökkön-örökké. Ámen. (Emeljük föl szívünket! Görög katolikus imakönyv, Nyíregyháza 1992., 107-108. o.)

2012. márc. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Esetleg ez a link érdekelhet: [link]

Itt össze van gyűjtve sokféle ima.

2012. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de nem ez az. Ami nekem kell annak az a címe, hogy várandós anya imája kisbabájáért, vagy valami ilyesmi. Sajnos a neten nem találom sehol. De ha senki nem tudja elküldeni nekem akkor veszek 1 görög katolikus imakönyvet.:) Egyébként én római katolikus vagyok, azért nincs görög imakönyvem.
2012. márc. 25. 16:10
 6/7 anonim válasza:
Sikerült megtalálnod? (engem is érdekelne, én is babát várok :)... bár már elméletileg nem sokáig, addig kellene még :D)
2012. ápr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyermeket váró édesanya imája


Mennyei Atyám! Te vagy az élet forrása, és a tőled kapott és nékem adott életet most továbbadhatom. Köszönöm, hogy általam és hitvestársam által új életet fakasztottál. Tudom, hogy a gyermekemet öröktől fogva ismered és szereted, és boldogságra teremtetted. Add, hogy a várakozás idejét csendes örömben és imádságban tölthessem, és boldogan várjam az új ember eljövetelét, akit te ajándékoztál nekünk. Ámen.


Láttam, hogy közel 2 éve tetted fel a kérdés, sajnálom, hogy csak most akadtam rá! Remélem, azóta egy szép és egészséges gyermeket hoztál a világra Isten dicsőségére! Remélem, még lesz alkalmad ezt az imát elmondanod!


Isten áldjon!

2014. jan. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!