Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Himdú férfi/más vallású nő...

Himdú férfi/más vallású nő házassága. Szerintetek ez hogy működik?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy baháí nő vagyok már majdnem egy éve, de csak Isten előtt nyilvánítottam ki, hogy felvettem e zt a vallást, ezt hivatalosan még nem tettem meg, és szeretnék férjhez menni, hindú vallású férjet szeretnék választani, mert az a vallás tűnik számomra a legbékésebbnek.

Keresztény férjet nem szeretnék, zsidót szintén nem, mert az a zsidó, aki tényleg komolyan veszi a vallását, nem vesz el nemzsidó nőt, éd én olxsn férjet szeretnék, aki komolyan veszi a vallását, és nem csapodárkodik, és maximálisan betartja annak a vallásnak a törvényeit, amelyhez tartozik.

A muszlim férj kizárt, mert egy muszlim csak keresztényt, max. zsidót vehet el, meg a muszlimok nem ismerik el a baháí vallást,és nemigen szeretik őket.

Maradt vagy a buddhista, vagy a hindú vallású férj.

Van egy buddhista haverom, az szokott néha magyarázgatni nekem a buddhizmusról,és megmondom őszintén, nem nagyon érdekel az egész. A hindúizmus viszont nagyon érdekel, nagyon érdekesnek találom, de ettől én még nem akarok hindú lenni.

Egy házasságban elkerülhetetlen, hogy a felek, ha különböző vallásúak, ne beszélgessenek egymás vallásáról,és ha az én férjem hindú lenne, és szóba jönnea vallás, akkor én mindig elrepülnék a boldogságtól, mivel nagyon érdekeseket tudna mesélni.

Az indiai kultúra egyébként is nagyon érdekel úgy ahogy van.

Van azonban egy óriási problémám, és minél többet olvasok a hindúizmusról, annál inkább nem értem a dolgot.

1. Hogy van ez, hogy van egy indiai hindúizmus, meg van egy másik fajta hindúizmus, amit Európában is bárki felvehet?

Azt olvastam valahol, hogy kasztrendszer nélkül nincs hinduizmus, meg az Indiában élő érinthetetlenekről is olvastam egy borzalmas cikket, amitől égnekállt a hajam.

Azt is olvastam, hogy Indiában a külföldieket is az érinthetetlenek közé sorolják a hinduk.

Akkor én ezt most nem értem: az európában, Amerikában élő hinduk, akik felvettéka hindú vallást, ők is érinthetetlenek, vagy most mi van?

Vagy mivel nem Indiában élnek, ezért az érinthetetlenség státusszal nem is kell foglalkozni?

Akkor most kétféle hinduizmus van, vagy most mi van, ezt most én annyira nem értem, hogy borzasztó, kétségbe vagyok esve.

Mert ha hindú férjet szeretnék, akkor ezek a dolgok nagyon nem mindegy, de olyan hindú férjet szeretnék, aki nem Indiában született, hanem Európában,mondjuk Magyarországon, vagy mindenképpen Indián kívül született,és a családja nem indiai.

Nem tudom, hogy hogy álljak ehhez az érinthetetlenség kérdéséhez, vagy most mi van?

Az Európában hindúvá vált emberek nem élnek kasztrendszerben?

Vagy nem fog engem Isten azért megbüntetni, ha hozzámegyek egy hindú hapsihoz, és lerántom s zegényt az érinthetetlenek szintjére ezzel? Azt olvastam valahol, hogy nemcsak őt, hanem a szüleit is lerántaná egy ilyen házasság az érinthetetlenek szintjére,ha a hapsi nem hindú nőt vesz el. Ezért nem fog rám haragudni Isten?

A baháí jogrendszerben erre nincsen megoldási javaslat, és egy baháí vallásjogász barátnom is mondta, hogy erre nincs megoldás, de gondoljam meg, hogy muszáj-e az életemet így túlbonyolítani.

Teljesen kétségbe voltam esve, amikor olyasmikről olvastam, hogy az indiai hindúk szerint a külföldi érinthetetlen, meg hogy a külföld az a barbárok földje.

Ha valaki segítene nekem rendet vágni ebben a zúrzavarban, azt nagyon megköszönném.

Van az indiai baháí-oknak egy angol nyelvű weboldaluk, ahollehet olvasni egy cikket a hindúizmus, és a baháí vallás viszonyáról, összeférhetőségéről/összeférhetetlenségi pontokról, de én azt a cikket nem tudom elolvasni, mert mindig lefagy a gépem, ha meg akarom nyitni, és nincs türelmem kicserélni az Explorert Firefoxra.

Ha valaki elküldené nekem ezt a cikket, akkor írjon privit, és elküldöm az e-mailcímet, hogy hova küldje.

Minden segítséget előre is nagyon szépen köszönök.

Üdv: 29/N


2012. márc. 21. 22:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"ne te válassz, hanem téged válasszanak."


Ezek szerint a nőnek semmi beleszólása nem lehet, hogy kihez megy hozzá. Sőt ha nem is szerelmes a kérőjébe zokszó nélkül hozzá kell mennie????

2012. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Látom, nagyon összekeveredtek itt a dolgok.

Az, hogy egy nőnek mennyi beleszólása van abba, hogy kihez megy hozzá, az a nő vallásától függ.

Hindú nő nem mehet hozzá nem hindú férfihez, muszlim nő nem mehet hozzá nem muszlim férfihez,és ezt vasszigorral be is tartatják bizonyos helyeken.

Baháí nő bármilyen vallású férfihez hozzámehet elvileg, de ha a férfi vallása tiltja, hogy elvegyen baháí nőt, akkor nem fogja elvenni, pl. muszlim férfi biztosan nem vesz el baháí nőt, még akkor sem, ha az a nő szívesen hozzámenne a férfihez.

Azt is el tudom képzelni, hogy egy indiai ortodox hindú férfi sem venne el baháí, vagy más vallású nőt.

Meg kellene érteniük sokaknak, hogy sokszor a vallási törvények felülírják az érzelmeket.

A kommentelő, aki azt írta, hogy a férfi választja a nőt, az nem azt jelenti, hogy bárkihez azonnal hozzá kell mennie annak a nőnek, akinek elkezd valaki udvarolni, de ez is függ a nő vallásától.

Egy baháí nő maga döntheti el, hogy kihez megy hozzá, és kihez nem, a családja nem választhat neki férjet.

A házasság azonban csak mindkét fél szüleinek beleegyezésével jöhet létre, és ha valamelyik fél szülei ebbe nem egyeznének bele, akkor érdemes várni egy darabig a baháí nőnek, és kérnie Istent, hogy hárítsa el az akadályt a házasság útjából.Ha eltelik hosszabb idő, és semmi sem történik, akkor az azt jelenti, hogy Isten nem akarja azt a házasságot, és a baháí nőnek keresnie kell valaki mást.

Bahá'Ulláh Próféta azt mondta, hogy akár férfi, akár nő csak olyannal házasodjon, akihez testileg-lelkileg vonzódik. Ha egy baháí személy házasságát valami megakadályozza, és ez az akadály nem múlik el hosszabb idő alatt sem, akkor az Isten jelzése arra, hogy nem a megfelelő embert választotta az illető, és ez igaz mind férfiakra, mind nőkre egyaránt. A házassággal kapcsolatos isteni törvény, hogy mindkét fél szüleinek belegyezése nélkül nem jöhet létre a házasság, baháí hitűek esetében mindkét nem tagjaira egyformán érvényes.

Isten mindent lát, még a tudatalattinkba is belelát, és olyan dolgokat is tud rólunk, amiket mi saját magunkról nem tudunk, mert annyira mélyen elrejtjük a tuadatalattinkba, hogy az adott érzés, vagy szándék tényleges oka nem jön fel a felszínre, vagyis tudatunkkal nem észleljük, de Isten oda is belelát, és megvéd minket a rossz döntésektől azáltal, hogy nem hagy bizonyos dolgokat megtörténni.

Ha már a házasságnál tartunk, akkor vegyünk egy fiktív példát.

Kiss Csilla megismerkedik Nagy Józsival, és Józsi beleszeret Csillába, és Csilla is azt hiszi, hogy beleszeretett Józsiba. Csilla baháí hitű, Józsi is az. Csillának azonban nagyon sok lelki problémája van, még soha nem volt neki barátja, és úgy érzi, majd el tudna repülni a boldogságtól, mert végre megtalálta a Nagy Őt.

Csilla azonban elnyomta magában azt, hogy mennyi lelki problémája van, és abban reménykedik, ha hozzámegy Józsihoz, akkor ez eltűnik, de Csillának ez a reménye tudatalatt van, és ő nem is tud róla.

Egyszer beszélgetnek valamiről, és Csilla elejt egy bizonyos mondatot, amiről nem is sejti, hogy a kapcsolatot rombolja szét vele, de Józsi rájön, hogy CSilla nem azért akarna hozzámenni, mert igazán szereti őt, hanem mert menekülni akar a problémái elől, és nem veszi el Csillát.

Isten ezáltal mindketőjüket megvédi attól, hogy a házasság szent kötelékében Csilla problémái miatt teljesen tönkretegyék egymást, mert ha Csillát ilyen körülmények között venné el Józsi, akkor előbb-utóbb kiderülne a mindennapokban, hogy Csilla Józsitól várja a gyerekkori, és egyéb lelki traumáinak a megoldását, és ez egy olyan terhet rakna mindkettőjükre, amely teljesen szétrombolná a házasságot.

Az is előfordulhat, hogy Csilla beszélget leendő anyósával, és kicsúszik a száján egy olyan mondat öntudatlanul is, amelyből a leendő anyós arra következtet, hogy a fiának sok problémája lesz abból, ha ezt a lányt elveszi, ezért elmondja észrevételeit fiának, de ugyanez lehet a helyzet, ha a problémát megsejti a férfi testvére, apja, nagybácsija/nagynénije, vagy akár,milyen rokona, és beszélnek az illető férfivel, akkor a lányt nem veszi el, de ez fordítva is előfordulhat, hogy a hölgy rokonai veszik észre, hogy annál a férfinál valami nem stimmel, és szólnak a hölgynek, aki emiatt nem megy hozzá a férfihez.

Ha az ember akár férfi, akár nő, ha jó baháí, akkor kéri Isten vezetését, és megfogadja rokonai, vagy legjobb barátja/barátnője tanácsát.

Ha a hívő öntörvényű emberke, ami azt mutatja, hogy nem jár tökéletesen Isten útján, vagyis nem elég stabil a hitben, akkor Istennek van még lehetősége őt a rossz döntéstől megvédeni, de ha isten úgy akarja, akkor az adott embert nem védi meg a rossz döntéstől, hogy ezáltal is erősítse őt a hitben. Mi nem tudhatjuk, hogy Isten kit vagy miért véd meg, vagy miért nem véd meg a rossz döntésektől, mert kizárólag Ő tudhatja a legjobban, hogy mi jó nekünk, és mi nem, Isten sokkal jobban ismer minket, mindt mi saját magunkat, ezért nála senki nem tudhatja jobban, hogy mi jó nekünk, és mi nem.

Házasság esetén ha az ember baháí hitű, akkor Isten azzal védheti meg a hívőt a rossz döntéstől, hogyha valamely fél szülei nem egyeznek bele a házasságba, és ez hosszútávon is így marad. Ez azt jelenti, hogyha a szülők nem egyeznek bele a házasságba,a kkor nem lehet vallási házasságot kötni. Ha valaki nagyon öntörvényű, így valószínűleg nagyon távolra került Isten útjától, akkor ezt kijátszhatja azzal, hogy polgári házasságot köt csak, vallásit nem, de a baháí hívő így vallásilag nem házas, ezért házassága vadházasságnakminősül, így súlyosan vét Isten törvényei ellen, ezáltal semmibe veszi a szent könyv, a Kitáb-í-Aqdas lapjain Bahá'Ulláh Prófétának kinyilatkoztatott isteni szent törvényeket. Az ilyen ember egy szánalomraméltó szerencsétlen, akiért egy igazhitű baháí keserű könnyeket hullat, mert végtelenül sajnálja testvérét,mivel tisztában van azzal, hogy hittestvére e súlyos bűne miatt, ha nem bánja meg,és nem kér bocsánatot Istentől, akkor a túlvilágon nem kerülhet Isten közelébe, és ennél nem létezik súlyosabb büntetés a lélek számára.

Ha egy más vallású szegül szembe Isten törvényeivel,és semmibe veszi az adott vallás szent könyvében lefektetett isteni törvényeket, én azt az embert is szánalomraméltó szerencsétlennek tartom, aki megérdemli hittestvérei sajnálkozását, keserű könnyhullatásait, rosszabb esetben fizikai fenyítést, vagy más súlyos fizikai büntetéseket, de mindez nem segíthet rajta, ha nem bánja meg bűneit, és nem kér bocsánatot Istentől, és nem hagy fel az erkölcstelen életmóddal.

Vallási fejtegetésem végén azt jelenteném ki, hogy én azért gondoltam arra, hogy esetleg hindú férjet szeretnék, mivel a hindú vallásnál nincsen toleránsabb vallás, egy hindú nem akar megtéríteni senkit, de ugyanígy a buddhista sem. Egy baháí sem akar erőszakosan megtéríteni senkit, mivel ezt Bahá'Ulláh próféta a hívőknek megtiltotta, de ha valakin látszik, hogy érdekli a baháí vallás, akkor a hívőnek kötelessége felvilágosítania az érdeklődőt, válaszolnia kérdéseire.

Üdv: 29/N

2012. márc. 24. 11:22
 13/16 anonim ***** válasza:

En ugy erzem, hogy mar nem az okorban elunk, es tapasztalom is, hogy a mai korszakban egyre tobb a vegyes hazassag pl. tehat mint latod is, hogy a hindu ffi ma mar pereli a sajat edesanyjat zaklatasert, mert nem fogadja el az europai es katolikus vallasu feleseget, de folyamatosan zaklatja a fiat, mindent elkovetett, hogy szetvalassza oket, de a fia ennek ellen allt!

Ezis azt bizonyitja, hogy mar nem 1900-ban elunk, hanem 2012-ben!

2012. márc. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Továbbra is azt mondom, hogy hindú felebarátom egyáltalán nem Istennek tetsző megoldást választott, amikor beperelte saját édesanyját.

Az lett volna Istennek tetsző, hogyha elköltözik olyan helyre, ahol az anyukája nem tudja megtalálni, és nem tudja őt piszkálni. Ha kell, akkor akár a nevét is megváltoztathatná annak érdekében, hogy az anyukája ne találja meg.

Véleményem szerint ez nem lett volna bűn Isten szemében, de amit most csinál, az bűn Isten szemében.

Üdv: 29/N

2012. márc. 26. 10:10
 15/16 anonim ***** válasza:

"Ezek szerint a nőnek semmi beleszólása nem lehet, hogy kihez megy hozzá. Sőt ha nem is szerelmes a kérőjébe zokszó nélkül hozzá kell mennie????"


Ez amit kérdezel ugyanazt jelenté, mint amit mondtam????

2012. márc. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia! Most bukkantam rá a kérdésedre és nagyon kíváncsi vagyok én is van egy sorozat az a címe, hogy India álmok útján nem tudom, hogy nézed-e de én nagyon szeretem én nem tudom hogy az mennyire tér el az igazi kultúrától... de ott is sok mindent meglehet tudni szerintem
2013. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!