Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg lehet-e változtatni Isten...

Granulátum kérdése:

Meg lehet-e változtatni Isten akaratát?

Figyelt kérdés

Imádkozással, kérleléssel, "barter-üzlettel", stb?


Valaki szerint ez istenkáromlás, Istent nem szabad zavarni kérésekkel, majd lesz ahogy Ő elrendelte.


A jövő egy rugalmas valami, vagy már kistrilliárd éve meg van írva minden?


2012. márc. 27. 23:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Simán "üzleti ajánlattal" példát is írhattam volna "barter-üzlettel" helyett.


"Ha meggyógyul a hörcsögöm, jobban szótfogadok a szüleimnek."

Barter-ajánlat: "inkább az én tehenem pusztuljon el ne a szomszédé"

2012. márc. 27. 23:13
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem, Isten kegyelmes, meghalgatja a kéréseidet, viszont ha bűnhődsz annak oka is van. Istenre úgy tekints mint minden ami jó. Istennek van gondja rád. Ha nem adja meg azt amit kérsz vagy nem elsőre adja meg annak okai vannak.
2012. márc. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez olyan dolog akinek bejött az imája aszerint igen. Akinek nem az a nem mellet voksol. De az is lehet,hogy akinek bejött mindenképp úgy lett volna. Pl imádkozol a hörcsögért,hogy gyógyuljon meg. Ha meggyógyul elhiheted,hogy miattad megváltoztatta a döntését. De az is lhet a kezdetektől úgy volt,hogy meggyógyul.
2012. márc. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, Isten igazságos, ami azt jelenti, hogy a tetteink, bűneink következményeit viselnünk kell, még ha nem is közvetlenül a mi tetteinkről van szó. De szerető is, és kegyelmes, ami viszont azt jelenti, hogy van, hogy ettől megszabadít, mert nem örül ha szenvedni lát. A kettő látszólag ellent mond egymásnak, de mondhatjuk úgy, Isten igazságának pallosát kegyelmének karja irányítja.
2012. márc. 28. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, 'nemvagyok', logikus a logikád, csak például az esetemben nehéz elhinni a valószínűségét mondjuk 10-ből 10 esetben. Gyógyulásoknak, gondviseléseknek, szabadításoknak, írások magyarázatainak, meglátásoknak, fájdalmak eltűnéseinek. De logikus meglátás a tiéd, addig, míg nem tapasztalod meg.


Kérdező!

Isten nem a menedzsered, hogy üzletelj vele. Melyik gyerek üzletelhet komolyan az apjával, hogy ne kelljen elmosogatni, inkább lenyírom a füvet. Lehet, de inkább gyerekesnek tartom én balga emberként.


Sziasztok

2012. márc. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 poet1 ***** válasza:
meg lehet, Mózes második,harmadik,negyedik és ötödik könyvében látjuk,h a nép vétkei miatt Isten sokszor el akarta törölni őket,de Mózes közbenjárására elállt szándékától. Ha tehát van közbenjáró,aki felhívja a figyelmét Istennek:tegye másként,ott van lehetőség változtatásra
2012. márc. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Isten mindent az akaratának tanácsából cselekszik, de ettől még megkérlelhető, és van meghallgatás. (Jézus is tanít erre, hogy kérjetek és adatik) Viszont olyan üzlet, mint a idegen isteneknél el sem képzelhető, az "adok, hogy adj". Aki így áll a dologhoz, annak nincs istenismerete. Isten nem kényszeríthető, nem megvásárolható, stb. Ráadásul Isten nem dzsinn, hogy teljesítse minden vágyunkat.
2012. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Volt már, hogy én is próbáltam vele üzletelni, hogy ha ez lesz, akkor ezt meg azt teszem, megígérem stb... Azt volt, hogy nem lett meg, amit akartam (volt, hogy jobb lett, volt, hogy semmi nem történt vagy csak nem vettem észre). Viszont ennek elllenére teljesítettem, amit ígértem. Gondolom azért, mert amit ígértem, az alapból magamtól kellett volna jönni...

Azért is imátkoztam már, hogy adja át nekem xy bűnőt, fájdalmát, bocsásson meg xy-nak.

Volt már olyan is, ha jól emlékszem, hogy a legkegyetlenebb halált kértem tőle, ha ezt meg azt nem teszem meg. Remélem nem szegtem meg...:P

A lényeg, hogy megtanultam, hogy ő nem az ügyfelem és nem is egy szerver. Bár akkor már inkább egy szerver, mint ügyfél..

Istent én a barátomnak tekintem és jól elbészélgetek vele, függetlenül attól, hogy mi ő. Mert jó érzés, mert bízom benne és szebb tőle az életem.

2012. márc. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet megváltoztatni,és mégis meg lehet változtatni.Nincs semmi eldöntve előre 100%-ig.ezt valahogy úgy képzeld el,mint a számítógépes játéknál az egér bármerre tudja irányítani a bábut,mert a játékban minden egyes lépés meg van már tervezve a tervezők által,de bármerre irányt vehet a történet.

30/F

2012. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hogyne, én is alkudoztam már, hogy OK, megteszem Istenem, de "cserébe" hadd legyen ez meg az. Isten pedig volt olyan "jó fej", és azt mondta, rendben... de aztán szépen megtanított, hogy én igazából nem is akarom azt, amivel üzleteltem, mert az nekem nem jó! Megengedte volna - megkaptam minden lehetőséget, hogy úgy legyen, ahogy kértem! De mikor ott volt a lehetőség, akkor "magamtól" jöttem rá, hogy nem is akarom! ;)

Lehet "zavarni" kérésekkel, sőt, kifejezetten örül, ha "kommunikálsz" vele. :) De attól még nem biztos, hogy pontosan azt adja, amit kérsz. Mert lehet, hogy te kérsz egy piros biciklit, mert a szomszéd Jóskának is az van, de Isten jobban ismer, mint te magad, és pontosan tudja, hogy te valójában egy kék Audira vágysz - és akkor megkapod a lehetőségeket, hogy legyen egy kék Audid. :)

2012. márc. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!