Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hisztek abban hogy Isten...

Hisztek abban hogy Isten bármire képes? és meg tudja változtatni akár egy ember életét is?

Figyelt kérdés
bocsi,ha hülye kérdée de van egy lány a sulinkba állandoan azt hajtogatja hogy ő mindennap imádkozik és milyen jó az élete meg azt mondja hogyha vki mongyuk német akarna lenni vagy gazdagabb,öregebb,szebb akarna lenni akkor csak szólnia kell Istennek és segít.
2010. okt. 9. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Bármit nem érdemes kérni imában mert nem teljesülnek amik nem egyeznek meg Isten akaratával . Ha te különböző erényekért vagy önzetlenül másokért imádkozol akkor azok teljesülni fognak ha elég hozzá a hited . De tény hogy Isten képes megváltoztatni nem csak az életedet de más emberré formáz . Pl : -türelmesebb leszel, megértőbb , alázatos , épp elméjű , nem hamiskodó , nem akarsz másokat manipulálni , stb ...

Ez abban gyökerezik hogy te megvagy győződve arról hogy isten feltétel nélkül elfogad és szeret akármi történjék is . Erről szól a Biblia ...

2010. okt. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Isten nem a télapó. Ha követni akarod, ha szolgálni akarod, akkor ő segít, de hülyeségeket nem érdemes kéregetni. A lány hite aranyos, van is valami kis valóságalapja, de éretlenül áll hozzá.

Jézus elfogadta Istentől a neki szánt sorsot, így Isten mindig vele volt az utolsó pillanatig. Betegeket gyógyított és halottat is támasztott fel. De ha nem fogadta volna el a sorsát, hiába imádkozott volna azért, hogy német legyen meg gazdag és szép.

A hit önmagában kevés. Meg kell rá érni.

2010. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Segíts magadon, az Isten is megsegí! Szerintem ebben minden benne van. A hit az hit mindenféle értelemben, tenni kell mindenért, a napi kenyered sem hullik a szádba imádkozás hatására. Ő erőt, hitet ad a cselekvéshez, az élethez.

Abszurd dolgokról meg nem is érdemes beszélni.

2010. okt. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak ha az egyén is akarja...anélkül nem megy át a dolog. :)

Egyébként van olyan, akinek felszínes az akarata...és az önzése táplálja...lásd pénz, kocsi, szépség...az ilyen egyén akár saját magát is félrevezetheti. Isten eszméje az önzetlenségről szól, nem arról, hogy nekünk legyen meg minden, amire éppen vágyunk, a többiek meg "le vannak tojva". :P


ui.: Természetesen a lány a sulidból lehetséges, hogy elég bensőséges kapocslatban van az Úrral...ugyanis Isten nem egy távoli helyen van...hanem bennünk. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. okt. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hiszek abban, hogy Isten bármire képes. Tudom, hogy meg tudja változtatni egy ember életét, az enyémet is megváltoztatta. De Isten nem a dzsinn az Aladinból, aki megkérdezi: mit parancsolsz? / a kedves gazdám-at már oda sem mertem írni/, senki ne gondolja, hogy ő diktálhat Istennek, Isten meg ugrik.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. okt. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem szólóval , Isten engem is megváltoztatott nem kis mértékben az évek alatt , a reménytelenségből reményt alakított bennem és ez kihat a körülöttem élőkre is , mert ugye hatással vagyunk egymásra mi emberek .
2010. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszek istenben
2010. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kérjetek és kaptok, keressetek és találtok, zörgessetek és megnyittatik Néktek"

Isten szól az emberekhez, és nem hagyja őket válasz nélkül.

De annál azért többre van szükség, mint pl. a matek doga előtt azt mondani, hogy "na most segíts"

2010. okt. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!