Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Napról napra fogy a Bibliába...

Napról napra fogy a Bibliába vetett hitem? A szent könyvet lassan csak mitológiának látom, nem pedig a szín igazságnak. Más is van így?

Figyelt kérdés

Az Ótestamentumot, meg hogy a világ mindössze 8000-10000 éves, eddig se nagyon tudtam elfogadni, de most a jövendő írása, a Jelenések könyve az, ami elgondolkodtatott.


Az egész ott kezdődött, hogy múlt héten Olaszországban voltam. Ismerőseinkkel szert tettünk egy rakat képregényre ingyen egy kiállításon. Mikor megnéztem, hogy a barátom mit szerzett, láttam hogy vannak keresztény képregényei*.


*- egy rajzoló, miután a felesége megmenekült a rákból, háláját kifejezve elhatározta, hogy az egész Bibliát képregény kötetekbe foglalja. Igényes rajzok, írás követő történetek.


Épp a kezembe került az a Jelenések könyvével foglalkozó szám. Végig lapoztam az oldalakat, és akkor nyilalt belém a gondolat. Én ezt tényleg elhiszem??? Elhiszem, hogy egyszer csak itt lesz az ördög, és minden rosszaság, és nyomor 7 évig, mígnem Jézus angyalokkal aranypáncélzatban leváktázik a mennyből? Tisztára mint valami Gyűrűk ura.



Nem tudom mit higgyek. Mindazt amit fiatalon hittanórán egy az egyben elfogadtam, most márostoba mesének látom. Nem hiszem el a Biblia végét. Nem hiszem el az elejét egy az egyben. A Jézusi történeteket még úgy ahogy elhiszem, bár jó lenne ott is valami kézzel foghatóbb bizonyítékot látni.


Az emberiség nagy része nem azért szenved, mert itt az ördög szmokinkba bújva az elnöki székben, hanem mert minden profitorientált, és a globális civilizáció túl önfejű.


Mindezek ellenére a Bibliát, főleg az újszövetséget remek írásnak tartom, aminek tanításait érdemes megfogadni.


2012. márc. 28. 01:17
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
43%

Én is így vagyok ezzel.Ha nem tudod elfogadni,ne erőltesd,mert nem a te utad.Más emberek írták,más emberek gondolatai.hallgass belülre a szívedre,és ezzel együtt a józan eszedre is,ezt tudom tanácsolni.

30/F

2012. márc. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
89%

Vidiripi


3. válaszoló.


"Azon is gondolkoztam, hogy a dinoszauruszok és ősemberek csontjait nem a kormányok hanem az idő ette a földbe, és lehet, hogy nem ez a bácsi teremtette meg a nőt és a férfit. A kígyók nem is tudnak beszélni... Az alma pedig egy finom gyümölcs."


A Bibliában van utalás a dinoszauruszokra. Csak akkor még nem úgy hívtál őket. Hol van az a csontváz amiről egyértelműen kijelentették hogy az egy "ősember" csontváza?

Hol írja a Biblia hogy alma volt az a bizonyos gyümölcs?


8. válaszoló.


"Oké, valaki elhiszi, hogy 7 nap alatt jött létre a Föld mindennel együtt, mert nem ért a tudományokhoz."


Nem a Föld lett megteremtve 7 nap alatt. Alapból látszik hogy nem vagy jártas a Bibliában leírtakra.

Bár a magyar fordítású Bibliákban "nap" van írva. De eredeti nyelven inkább 7 időszakra utal.


"Oké, valaki elhiszi, hogy beszél egy kígyó, meg ott a Mennyország valahol, alul meg a Pokol, mert nem ért sem a földrajzhoz, sem a bioszhoz, stb."


Alapból nem hiszem el hogy a kígyó beszél inkább sziszeg.

De nem is a kígyó beszélt hanem a Sátán kígyó képében.

A hasbeszélőnél is tudod jól hogy nem a bábú beszél de nagyon is úgy tűnik mintha az beszélne.

A pokol nem létezik abban az értelemben ahogy te elképzeled. A pokol az örök megsemmisülést jelképezi.


"De annyi ellentmondás meg hülyeség van benne, amihez csak józan paraszti ész kell, és rájössz, hogy ez hülyeség."


Sorold fel kérlek az ellentmondásokat. S jelöld meg az ige helyeket is.

2012. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

"Sorold fel kérlek az ellentmondásokat. S jelöld meg az ige helyeket is."


Én nem mondom azt, hogy ezer ellentmondás van a könyvben, én tisztelem a könyv tanításait.

Amit az előző oldalt is kifejtettem: miért fog az angyal sereg meg az ördög sereg nagy csatát vívni? Mit jelent nálunk a csata? Ők nem tudnak meghalni, hisz a túlvilágról valóak, metafizikai képtelenség.

Miért kéne kardal csapkodniuk egymást, Isten miért nem lapoz tovább egy csettintéssel, úgy, ahogy az előtt is tette bármikor.



Amit én próbáltam mondani, hogy mióta képileg ábrázolva is láttam azt, amit eddig csak olvasva ismertem, azóta egyszerűen nem tudom elhinni. Ugyanakkor belém van rögzülve az, hogy ez helytelen, mert nálam azt tanították, hogy mindent el kell fogadnunk, megtértünk, hiszünk benne.


Ezért gyötör a kétely.

2012. márc. 28. 22:50
 14/31 anonim ***** válasza:

#12


Igaz, nem vagyok jártas a Bibliában, pont azért, mivel nem hiszek benne, így nem fogom tanulmányozni, hanem inkább csak nem foglalkozok vele.


Nem is biztos, hogy a Bibliában vannak az ellentmondások, hanem a vallásban (pl. hogy Isten nem szereti az ilyen meg olyan embereket, de azért megteremti őket).


Nem akarok ezen veszekedni, ha te hiszel benne az a te dolgod, de úgy érzem ezzel eléggé eltérnénk a kérdéstől.

2012. márc. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:

"Ugyanakkor belém van rögzülve az, hogy ez helytelen, mert nálam azt tanították, hogy mindent el kell fogadnunk, megtértünk, hiszünk benne."


Pont ezért jó,hogy kételkedsz. Ha tényleg igazuk lenne nem ilyen ovis módszerrel védenék az igazukat.

2012. márc. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


14. válaszoló.


"(pl. hogy Isten nem szereti az ilyen meg olyan embereket, de azért megteremti őket)."


Ádámot és Évát teremtette meg Isten nem az ilyen-olyan embereket. S nem az emberekkel van gond hanem a cselekedeteikkel. A cselekedeteiket gyűlöli az Isten meg azt hogy nem akarnak rajta változtatni.


"Pont ezért jó,hogy kételkedsz. Ha tényleg igazuk lenne nem ilyen ovis módszerrel védenék az igazukat."


Mik azok az ovis módszerek?


Kérdező!


Az özönvizet sem csak egy csettintéssel oldotta meg vagy 40 napig esett az eső sőt felfakadtak a Föld forrásai hatalmas kataklizma volt.

S a csatát amiről írsz nem magam Isten fogja vívni hanem az ő fia Jézus s az angyal seregek. Nem is ebben kell hinned hanem Istenben és az ő fiában Jézusban.

2012. márc. 29. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

"Mik azok az ovis módszerek? "


Az,hogy xy azt állítja a fű színe kék és piros. Mindenki aki mást állít az hazudik. Meg se hallgasd (hallgattasd el!), győzd meg,hogy igenis kék is piros.

2012. márc. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Én azt mondom Istenben nyugodtan higgyél tovább, meg a Biblia tanításaiban, de nem kell elhinni azt, amit ott olvasol.

Kezeld úgy, mint bármelyik másik könyvet, egy jó történet és pár jó tanács az életre.

2012. márc. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Én nem csak a részleteket, hanem az egészet nem tudom most már elhinni a Jelenések könyvéből. Egyszerűen nem hiszem el a 7 évet, nem hiszem el végső nagy csatát. Nem hiszek ebben az egész "akvárium elméletben"*.


*-mégpedig hogy mi vagyunk itt a világ közepében a galaxisban a kis bolygónkon, és egyszer csak a felettünk állók szétzúznak mindent.


Ugyanakkor tudom, hogyha e miatt a keresztény ismerőseim megvetnének, hisz lényegében Jézus visszatérését se tartom így elképzelhetőnek.

Sokszor hallom, hogy már szinte látni a vészjósló jeleket. Na persze, mintha nem lett volna már itt elég vészjósló jel. Az emberiség ezerszer elhitte már hogy itt a világ vége, aztán mindig ment tovább minden valahogy: Néró felégette Rómát, a pestis járvány, középkori háborúk, tatárjárás, világháborúk, Amerikai népírtó hadjáratok.... Akik ezt megélték, joggal hihették azt, hogy nincs tovább. De aztán mégis lett tovább. Nem hiszek már a vészjósló jelekben. Az önmagából kicsavarodott pénzvilág miatti feszültségek egyszer csak elmúlnak. Egyszer talán Amerika is leszokik arról, hogy hadsereget küldjön oda, ahol olaj van....

2012. márc. 29. 13:45
 20/31 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nemvagyok!


"Az,hogy xy azt állítja a fű színe kék és piros. Mindenki aki mást állít az hazudik. Meg se hallgasd (hallgattasd el!), győzd meg,hogy igenis kék is piros."


Hogy mi van? Ha eddig nem lett volna világos én pont azt kértem hogy írd le ,mik azok az ovis módszerek.

Ezt a kék ,piros dolgot meg nem értem. Szóval vagy írj konkrétumot vagy hagyd az egészet a fenében ha nem megy a dolog akkor ne erőltessük.


Kérdező!


Nem vagyunk a világ közepén ,de még csak a galaxisunk közepén sem vagyunk. (csillagászat nézz utána)

Ne haragudj a kérdésemért de te amit tudsz azt mindet a képregényekből tudod?


"Az önmagából kicsavarodott pénzvilág miatti feszültségek egyszer csak elmúlnak. Egyszer talán Amerika is leszokik arról, hogy hadsereget küldjön oda, ahol olaj van...."


Te vagy nem ismered a történelmet vagy nem érted az összefüggéseket plusz a hatalmon lévők viselkedéséről sincs fogalmad. Egyszer talán Amerika leszokik a hadsereg küldözgetésről? Hehe ez jó vicc. Mond csak Kubában mennyi olaj van? Csak azért nem foglalta el Amerika Kubát mert Kennedy attól félt hogy a Szovjetunió atom csapást mérhet Amerikára. Aminek igen csak nagy volt az esélye ha ténylegesen megtámadja Kubát.

Jelenleg az olaj a hatalom egyik alap pillére. De nem is ez a lényeg a lényeg az hogy mindent megfog tenni azért hogy megtartsa vezető hatalmi pozícióját legyen szó bármiről.

Vészjósló jelek: Nos javíts ki ha tévednék de 911 óta kis túlzással mindig van valami katasztrófa a világban.


A teljesség igénye nélkül: 911 ,"Katrina" ,madárinfluenza ,Japán cunami ,Haiti földrengés ,árvizek , vulkánkitörés a légi forgalomnak katasztrófa volt.

Meg lehetne sorolni. S mind ez belesűrítve bő egy évtizedbe. Volt másik ilyen "intenzív" időszak a történelem folyamán? Ilyen "rövid" idő alatt globális viszonylatban.

2012. márc. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!