Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindenkinek van egy őrangyala...

Mindenkinek van egy őrangyala - Erről mit ír a Szent Írás?

Figyelt kérdés
Van konkrét Igerész vagy utalás arra a Bibliában, hogy minden embernek van egy őrangyala?
2012. márc. 12. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem találtam még ilyen részt benne.
2012. márc. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Gyanítom, hogy igazából az érdekel, mit ír erről a Szentírás.......
2012. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van, csak nem úgy kell elképzelni, hogy minden egyes embernek egyetlen őrangyala van, hanem több ember felett áll egy angyal-fejedelem. A kicsik felett erősebb angyalok vigyáznak, íme:


Mt 18,10 Meglássátok, hogy eme kicsinyek közül egyet is meg ne utáljatok; mert mondom néktek, hogy az ő angyalaik a mennyekben mindenkor látják az én mennyei Atyám orczáját.


Úgy néz ki, hogy a kicsik felett olyan angyal áll, amely közelebb van Istenhez (nagyobb pozíció, több hatalommal és erővel) Ez a köznapi életben is így van, a kicsikre, pl. a gyerekekre jobban vigyázunk, több törődéssel vesszük körül. Ez ennek a tükröződése.


Már csak azért sem lehet, hogy minden egyes embernek külön angyala lenne, mivel a mennyben nincs szaporodás, de az emberek fiai most is sokasodnak.

2012. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Jel 5,11 - És láttam meg hallottam sok angyalt, az élőlények és a vének hangját, akik a trón körül voltak, számuk tízezerszer tízezer, és ezerszer ezer volt"


A Jelenések könyvében minden jelképes, tehát szerintem a tízezerszer tízezer az nem 100 millót jelent hanem azt hogy megszámlálhatatlanul sokan vannak. Így jut mindenkinek. Az igazságtalan is lenne ha csak egyes embereknek lenne, Isten nem engedné ezt hiszen Neki minden ember egyformán fontos.

Azt biztosan tudom hogy nekem van őrangyalom mert amikor megkérdeztem a nevét akkor másnap legalább 4-szer 5-ször hozta elém a Rafael nevet. Csodálkoztam hogy ez a neve de azt hiszem ő nem a Biblia Rafael csak névrokona lehet :) Olyanról is hallottam már akinek több őrangyala is volt.

2012. márc. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!