Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy működik a református...

Hogy működik a református keresztelő?

Figyelt kérdés
Egyik rokonunk szeretne megkeresztelkedni, 13 éves. Mi a dolga? Kell menni előtte templomba, fizetni kell érte? Engem és a páromat szeretné keresztszülőknek, én katolikus vagyok, párom nincs megkeresztelve. Lehetünk a keresztszülei? Kérem aki jártas ebben a dologban, írja le hogyan működik ez! Köszönöm!

2012. ápr. 1. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A helyi Lelkésznél kell szólni, Ő majd elmondja a részleteket. Fizetni nem kell!


Áldás, békesség!

Mihály

2012. ápr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"fizetni kell érte?"


Jézus már megfizette a keresztelő árát. Más nem is tudta volna megfizetni.

2012. ápr. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A keresztelés annak elfogadása, hogy Isten fia eljött hozzánk, és ha hiszünk benne, a nyomorúságunkból megszabadít.
2012. ápr. 24. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon kíváncsi lennék, mi lett a történet vége :)


13 éves korban már a konfirmációval együtt keresztelnek, külön nem. Ilyenkor nincs szükség keresztszülőre sem.


Se a keresztelésért, se a konfirmációért nem kell fizetni.


Ingyenes tanfolyam előzi meg a konfirmációt, a legtöbb helyen ez két tanéves, néhol csak egy.

2012. aug. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!