Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Római katolikus babának lehet...

Római katolikus babának lehet református keresztszülője?

Figyelt kérdés
(református keresztelhet katolikust? )

2012. márc. 22. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, én pl. kettő katolikus gyereknek vagyok a keresztszülője. Az volt csak a feltétel, hogy a másik keresztszülő legyen katolikus.

A második kérdést nem igazán értem. A pap keresztel, nem a keresztszülő. Ref. lelkész nem fog katolikusnak keresztelni, és vice versa.

2012. márc. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg nem, mert a keresztszülő feladata az adott vallásban hitre való nevelés - ezért katolikusnak csak katolikus keresztszülője lehet. Elméletileg. Gyakorlatban viszont egyes plébániák mégis eltérnek ettől, amint az első válaszoló példája is mutatja.


Fordítva tudom, hogy él a dolog (reformátusnak kereszteltek, 3 katolikus keresztszülővel), de bizonyos protestánsoknál az egy keresztségre hivatkozva engedik.


Katolikusok is vallják az egy keresztséget, de egy nem katolikus nem tudja az Egyház tanítását átadni a gyereknek, ami alapkő, ha nem ismeri azt. Aki nem katolikus, az pedig nyilván honnan ismerje.

2012. márc. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
25%

és ez a sok "szabály" ugybár mind Istentől van...

Szerintem az a lényeg hogy példát tudjon mutatni a keresztszülő az Istennel való kapcsolatban,akár református akár katolikus.Őszinte és igazi hite legyen,ami nem az emberek által kreált szabályokon alapul.

2012. márc. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
lehet, legalább a sok pogány bálványimádó katolikus mellett lesz egy református, keresztyén keresztszülője a gyermeknek.
2012. ápr. 27. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó: csak gratulálni tudok keresztyén szeretettől túlfűtött gondolkodásmódodhoz.


Ilyenek miatt nyomorodott meg a családunk lelkiélete és benne sokak lelke és konkrétan pszichéje is - református és katolikus oldalon is. És nem túlzok. Annyira sajnálom. :(


Egyesek azt hiszik, hogy mekkora hívők, és fröcsög belőlük a gyűlölet. Ha valóban hinnének, szeretettel fordulnának bárki felé. Milyen lenne szegény gyereknek, aki katolikus olyan keresztszülő, aki azt harsogja: fiam, a te vallásod semmitérő, bálványimádó, gusztustalan, nem is Istenben hisztek. A keresztszülő feladata a hitre, szeretetre nevelés, amennyiben nem ezt óhajtja tenni, ne vállaljon keresztgyermeket.


Isten irgalmazzon nekem, bűnösnek.

2012. ápr. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!