Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Döntsetek el egy vitát kérlek....

Döntsetek el egy vitát kérlek. A zsidó vallás, vagy származás?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 19:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
56%
Is-is. A zsidóság származási alapon működik, ha valaki édesanyja zsidó, akkor ő is az. (Ez a római kortól van így.)A vallás meg úgy hagyományozódik, mint minden más vallás, de a judaizmus nem térítő vallás, olyan, mint egy zárt körű részvénytársaság. Bele kell születni.
2012. ápr. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
72%
Elsődlegesen és meghatározóan származás, másodlagosan vallás. A kettő nem feltétlenül jár együtt.
2012. ápr. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Első válaszoló: az anyai ágú leszármazás törvénye nem a római, hanem a mózesi kortól érvényes a zsidóságra.
2012. ápr. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

Róm 2

28. Mert nem az a zsidó, a ki külsőképen az; sem nem az a körülmetélés, a mi a testen külsőképen van:

29. Hanem az a zsidó, a ki belsőképen az; és a szívnek lélekben, nem betű szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektől, hanem Istentől van.

2012. ápr. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
10%
Ez egy viselkedésforma is.
2012. ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

Mind a kettő.Vallás is lehet mert akárki felveheti aki akarja akár én is vagy a szomszéd Pista bácsi is.De ez egy népcsoport is , egy etnikum.


Így néznek ki az Izraeliek:

[link] (Igen ott sok nő katona)


[link]


[link]


[link]



Ők mind Izraeli zsidók.

2012. ápr. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem egyik sem.

Zsidó :kiválasztott.Külön csoportokban éltek ,Isten áldásával.

Vannak Zsidó keresztények amelyek Jézus a messiás eljövetelével lettek keresztény hívőkké.És vannak zsidó hívők akik még ma is várják a messiás eljövetelét.

2012. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
63%

Magyarországon 1941-ig vallási alapon minősült valaki zsidónak, nem származás szerint. Amikor másképp definiálta a törvény, akkor volt olyan, aki 1 nap arra ébredt, hogy ő zsidó és nem is tudta.

Tehát: definiálás kérdése.

2012. ápr. 4. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Az utolsó kedves válaszoló véleményén vagyok én is. A Férjem állitja, hogy ugyan olyan nép, mint a cigány, a tót, a szláv, a román stb. Az összes "rájuk" jellemző vonásokkal. Szerintem csak akkor lesz zsidó, mikor a zsinagógát választják számára.
2012. ápr. 4. 06:33
 10/20 anonim ***** válasza:
71%

Az "utolsó" vagyok.

Magyarországon is végeztek már identitáskutatást, amiben keresték a választ arra a kérdésre, hogy van-e zsidó nemzeti identitás. A kapott válaszok értelmezése sok okból nem egyszerű.

Ha nagyon leegyszerűsítem, akkor még az izraelita hit sem egyértelműen azonosít, mivel nem egységes vallásról van szó.

Ha a származást keresem (tehát nem foglalkozom a vallási kérdéssel), akkor két dologgal kell számolni:

1. Az illető tud a zsidó származásáról

2. Az illető nem tud róla

Ha "tud" róla, akkor ennek kikerülhetetlen eleme, hogy legyen olyan felmenője, akit valamikor az izraelita vallás anyakönyvezett.

Ha nem tud róla (ilyen is van!), akkor ez világosan mutatja, hogy nincsenek olyan külső jellemzői, amiről azonosítani lehet őket.


Amikor Magyarországon a negyvenes évek elején bevezették, hogy a "zsidó"-kategória ne vallási, hanem etnikai legyen, akkor úgynevezett származási igazolást kellett kikérni. Ez azt jelentette, hogy az illető második és harmadik generációs felmenőit megvizsgálták hol anyakönyvezték (1895-ig egyházi anyakönyv volt) és adott számú zsidó vallású felmenővel lett valaki zsidónak minősítve.

Ekkor történt olyan, hogy pár erősen antiszemita politikus (akkoriban ennek nem volt negatív jelentése) szembesült azzal, hogy a származási igazolása szerint zsidónak lett minősítve. Ez is azt mutatja, hogy nincsenek felismerhető etnikai vonások.

2012. ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!