Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus vagyok megkeresztelt...

Katolikus vagyok megkereszteltek, elsőáldozó is voltam bérmálkoztam is. De nekem a református vallás sokkal jobban tettszik, több igazságot találok benne. Hogy tudnék áttérni?

Figyelt kérdés
Azt most ne írja légyszi senki, hogy talán velem van baj, nem a katolikusokkal. Nem egy papot ismertem, jártam hozzá, de nekem az ő szerepük és létük inkább akadályt jelentett számomra, hogy közelebb kerüljek az Úrhoz. Nem éreztem őket közvetítőnek, hanem inkább akadálynak.
2012. márc. 30. 14:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Egy református papot kell megkeresned, ő mindent elmond. Semmiképp se a katolikus papodat keresd.
2012. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hát néha én is így érzek...Azt azért nem mondanám, hogy akadályok. Csak emberek.

Semmit nem kell tenned végülis.

Mostantól nem jársz katolikus misére, ha nem tetszik és élsz úgy, mint egy jó református.

2012. márc. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

nekem a keresztapám felesége református,és apukám is .

a faluban ahol laktunk nincs is református templom.

ők egyszerűen csak jöttek velünk a katolikus misére,keresztapámék ott is házasodtak,a gyerekük is ott lett keresztelve.

2012. márc. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Elmész a számodra szimpatikus gyülekezetbe. Azt nem tudom, hogy konfirmálnod is kell, mert a katolikus megfelelője asszem' a bérmálkozás. A keresztelésed alapból el van fogadva, hisz csak egy keresztéség van.
2012. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Végülis egy dologban hisznek.
2012. márc. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amikor majd Isten itélőszéke elé állunk, Isten nem azt fogja kérdezni, hogy melyik templomba jártál, melyik Biblia fordítást olvastad, milyen jellegű énekkel dicsőítetted... hanem hogy betartottad-e Jézus szavait, melyek egyértelműek a Bibliában, bármelyik fordításban. A gyülekezetek változatossága abban segít, hogy megtaláld a hozzádpasszoló stílust, ami könnyebbé teszi betartani és megérteni ezeket a törvényeket. Nem tetszik a katolikus stílus? Járj máshova. Ez ennyire egyszerű.
2012. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

nem mindegy, hogy református vagy katolikus vagy? végül is ugyanazt az Istent szeretik nem? Mármint úgy értem, hogy a református neked jobban fekszik, de attól miért gond, hogy a katolikusok kereszteltek meg?

Abba a templomba mész be amelyikbe szeretnél, hisz elvileg mindegyikben az Urat dicsérik nem?

2012. márc. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Úgy tudom, hogy áttérni hivatalosan már sehogy, mivel a bérmálkozás a nagykorúság szentsége a Katolikus Egyházban, saját akaratodból teljes jogú tagja lettél, tehát szakíthatsz ezzel, de hivatalosan életed végéig tag maradsz.
2012. márc. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

A legfontosabb, hogy ne embereket kövess, hanem Istent!

Tanulmányozd sokat a Bibliát, az alapján keress vallást, ami egyezik a Bibliával.

2012. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát nem igazán saját akaratomból lettem tag, 13 éves voltam, azt sem tudtam, hogy mit és miért csinálok. Bérmálkoztam, mert az osztálytársaim is. Szóval úgy érzem, hogy most lettem elég "okos" és mostanra tanulmányoztam át ezt az egész dolgot és most idősebb koromban tudom igazán eldönteni, hogy mit is akarok.

Amúgy nem bánom ha a katolikusok hivatalosan számolnak velem, de nem tudom, hogy nem e lesz szükségem arra, hogy a papunktól elkérjem a keresztelő levelem és egyéb bizonylatokat? Másrészt meg nem füzetem oda az évi járulékot és gondolom akkor már nem is számolnak majd be olyan bőszen a közösségbe. (nálunk sajnos nagyon néznek minden pénzre, ha valaki akárcsak egy évig nem fizette a hitközséget nem lesz eltemetve...stb)

2012. márc. 31. 10:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!