Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elnézve az egyre növekvő...

Elnézve az egyre növekvő viszálykodást a kreacionisták és az evolúcionisták közt, elképzelhető lesz a jövőben egy polgárháború?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 5. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel vallás témakör,ezért igen el tudom képzelni,mivel az emberi képzelet mindent kibír,de gyakorlatilag ez egy buta kérdés.
2012. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
51%
Nem. Hü.lye kérdés.
2012. ápr. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez már nem a sötét középkor.
2012. ápr. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

kétlem, mi evolúcionisták (legalábbis bízom benne), hogy értelmesebbek vagyunk ennél; mi szellemileg vívjuk a háborúinkat, nem fizikailag.

emiatt nem fog polgárháború kitörni, csak azért, mert nem egyezik a világnézetünk.. a kreacionisták is azt tanulják, hogy szeressük a felebarátunkat, nem? mi meg azt hiszem elég toleránsak vagyunk; mi csak a hülyeség, a tudatlanság, az IGNORANCE ellen küzdünk, de ezt egy jó vitával is meg lehet oldani (amikor általában a kreacionisták már feladják, mert nem tudnak érdemileg válaszolni a kérdéseinkre; a legtöbbjüknek lövésük sincs sem az evolúcióról, sem az alap biológiai-kémiai-fizikai ütközőpontokról, mert nem jártak utána; én olvastam a bibliát és a hit, mint olyan érdekel - mármint a miértje, hogy miért hisznek ebben az emberek vakon, hogy miért alakult ki, hogy miért így van (nem magában istenben vagy a bibliában), mert hát hogy is lehetne olyannal vitatkozni, amit nem ismerünk, amiről lövésünk sincs?).


szvsz nincs itt viszálykodás; egyet nem értés van, de ez sokszor a túlbuzgó elvakultságból ered (főleg a kreacionisták részéről), míg mi makacsul, bizonyítékokkal alátámasztva próbáljuk elmagyarázni a dolgok működését. itt mind a két félnek kicsit nyitnia kéne a másik felé, bár nem érzem, hogy ez az ellentét olyan hihetetlenül erős lenne, hogy emiatt akármilyen harcok kirobbanjanak.

2012. ápr. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg lesz még valamikor polgárháború, de hogy nem a kreacionisták és evolucionisták vitája miatt, az szinte biztos.
2012. ápr. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én most főleg Amerikára gondoltam mert ebben a kérdésben

ott eléggé megosztott az ország .

2012. ápr. 5. 15:02
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Isten katonái nem kegyetlenek.
2012. ápr. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz polgárháború hiszen a kreacionisták elvileg Jézus tanítását követik tehát nem bántanak senkit sem. Viszont üldöztetés az lesz, hamarosan megjelenik majd egy globális világvallás és az majd üldözni fogja a keresztényeket és a zsidókat.
2012. ápr. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%

Nem igazán. Eddig bármikor vitáztam evolúciótagadókkal, pontosan ugyanúgy történt minden: Kis zajzengés, hőbörgés, majd amikor elkezdtem keresztkérdéseket föltenni, amire nem tudtak válaszolni, farkukat behúzva elsomfordáltak. Nem túl harcias társaság, két-három válszon belül önellentmondásba keverednek, utána meg duzzogva elvonulnak. Nem túl erős alapanyak egy polgárháborúhoz.


(Arról nem is beszélve, hogy a magam részéről sokkal előbb költöznék Németországba és kutatnék tovább ott, mint hogy fegyverrel harcoljak valláskárosultak ellen.)

2012. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk az "egyre növekvő viszálykodás" csalóka érzet, ugyanis száz évvel ezelőtt, vagy éppen ötven évvel ezelőtt pont így hőbörögtek az evolúció ellen, pont ugyanezek a csoportok, úgyhogy ebben semmi új sincs, egy apró, ámde annál hangosabb csoport szórakozása az evolúció ellen uszítani a népet.
2012. ápr. 6. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!