Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mivel magyarázható ha valaki...

Mivel magyarázható ha valaki jelenéseket, látomásokat lát?

Figyelt kérdés

Pl. megjelenik a Szűz Mária és ezt-azt üzen.


Van ennek valamilyen pszichológiai magyarázata?



2012. ápr. 5. 23:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyház mielőtt elismer egy csodát évekig "ül rajta", sokkal nehezebben teszi meg mint a népek. Csak olyan dolgot ismer el csodának, amiben nincs a már kinyilatkoztatott hitigazságokkal szemben álló állítás, és amelyek nem magyarázhatók semmilyen más módon, csak természetfeletti beavatkozással. Ilyen pl Medjugorje, amit az egyház nem ismer el, mint jelenést. Van sok eset, mikor valaki túl sokat iszik, vagy erős a képzelőereje, én is ismerek ilyet.
2012. ápr. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor érdekes, amikor az illető az életében nem hallott az egészről és 100% -osan mégis úgy tűnik, mintha ismerné a dolgokat.


Én nem nagyon hiszem el az ilyesmit, mert nekem még nem jelent meg. Ha lavás közben jelenne meg sem nagyon hinném, csak ha kapnék valami nem bemesélt jelet. Mint a zsidók is kb.


Ennek az az oka, mert nem hagyom, hogy befolyásoljon egy vagy több ember.

Ha nem mond ellent a látomásom a szeretetnek, akkor elhiszem és még teljesítem is, amit benne mondanak.

Ha azt mondaná Mária sírva, hogy vágd le a csecsemők fejét, nem teljesíteném. Ennyi.


Magyarázat csak akkor van, ha pontos, konkrét példát írsz.

2012. ápr. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Az a véleményem, ha valóban érdekelne a válasz, akkor a tudományok témakörben lenne a kérdés, de minimum a valláskritikában.


Ha alternatív lehetőségek is érdekelnek:

[link]

első találat

2012. ápr. 6. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
67%

A vallás témakörben tetted fel a kérdést, de mégis pszichológiai magyarázatot vársz?

Ha valaki jelenéseket lát annak három okat lehet:

- valóban megjelenik neki mondjuk Isten, Jézus, egy angyal vagy akár Szűz Mária

- képzelődik

- a gonosz lélek becsapja és úgy tesz mintha ő lenne valamilyen másik személy


Ilyen jelenések tényleg vannak, én például már találkoztam a Szentlélekkel és biztosan tudom hogy ébren voltam és nem képzelődtem. Ha érdekel szívesen írok erről többet. Életemben még soha nem hallucináltam és emellett nem sok misztikus élményem volt (de volt egyébként több is). Drogokat nem fogyasztok és az utóbbi időben az alkohol fogyasztásom is 1 sör/hónap alatt van.

2012. ápr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem gondoltam, hogy a témakör kiválasztása megváltoztatja a tényeket.
2012. ápr. 6. 12:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!