Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kaptatok-e meghívót Jézus...

Kaptatok-e meghívót Jézus halálának az emlékünnepére amely idén jövő hét csütörtökön este 19 órai kezdettel kerül megrendezésre országszerte és világszerte?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 08:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
63%
Igen,már kettőt is-otthon is és a munkahelyemen is.
2012. ápr. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk 19:15kor lesz.Kaptam meghívót,de nem tudom,hogy el tudok-e menni.
2012. ápr. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptam, és köszönöm, nem is kérek, mert nem járok Jehova Tanúi rendezvényeire.
2012. ápr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
68%

Fura, hogy megkérdezed. Ha azt írom, hogy nem, küldesz, vagy miért kérded? Vagy csak Te kaptál egy csomót, és nem tudod ezt Magadban hova tenni? ...


Nem, nem kaptam, hála Istennek, felénk nem túl aktívak a tanúk. (Dehogy írom meg, hol lakom. :))

Szépen elmegyek a nagyheti liturgia minden egyes szertartására szolgálni. Na, vajon milyen vallású lehetek? :P

2012. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
42%

Kedves utolsó válaszoló! A ferenceseknél van nagyheti liturgia, de javíts ki, ha tévednék.

Igazából nekem annyi a véleményem, hogy ha Jézus életét áldozta értünk, személyválogatás nélkül mindannyiunkért, akkor talán tartozunk neki annyival, hogy megemlékezünk az áldozati haláláról.

Egy egy órás előadást csak ki lehet bírni.

Ő mennyit szenvedett értünk. Nekünk nem kell ekkora áldozatot hoznunk, nem várja el tőlünk senki.

2012. ápr. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
32%
Most tényleg nem értem, mi a baj az első válaszommal???? 1.vagyok
2012. ápr. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Igen, pl. a ferenceseknél is van nagyheti liturgia, meg mindenhol, ami katolikus. Pontosan Jézus földi, (még nem feltámadt) testbeli életének utolsó napjairól és haláláról emlékezünk meg ekkor, nem csupán egy órában, és nem előadásban, hanem aktív részesként. Húsvét napjaiban pedig természetesen feltámadásáról.

Egyébként igen, legalább egy órával tartozunk neki. :)


Szóval így vagy úgy, örüljünk megváltottságunknak, és köszönjük meg az Úrnak!


Tehát nem bánom, hogy nem kaptam, mert akkor nem tudnék részt venni a nagycsütörtöki utolsó vacsorára emlékezésen, és a lábmosás szertartásán.


PAX!

2012. ápr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Már bocsánat, kedves Tanú, de te tényleg azt hiszed, hogy rajtatok kívül senki nem emlékszik meg Jézus haláláról ÉS FELTÁMADÁSÁRÓL? Elárulom hogy miden keresztény egyház megemlékezik erről. Miért pont a tanúkhoz mennénk el megemlékezni?
2012. ápr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Kedves Tanú!


"Ha nem eszitek az ember Fiának testét és nem isszátok az ő vérét, nincs élet bennetek." Ján 6:53


Te mi a csudának mész oda, ha úgysem veszel úrvacsorát? (Mert, gondolom nem tartozol az "elit-klubhoz".)


Üdv.

2012. ápr. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Egy kis érdekesség: Meghívót még mindig nem kaptam, de van infóm az emlékünnep utáni ún. "különleges nyilvános előadásról", melynek időtartama: 30 perc. A címe ez lesz: "Jobban sürget az idő, mint gondolnád?"


Az e héten megtartott Őrtorony-tanulmányozást követően pedig (jellemzően 8-án, vasárnap) egy bejelentést fognak felolvasni, miszerint a három meglévő WT-oldalt összevonják júniustól, ill. a nyilvánosságnak szánt Őrtorony újságok terjedelme a felére fog csökkenni, ha jól emlékszem, jövő januártól.


Üdv. :)

2012. ápr. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!