Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Mit jelent az hogy a szabályta...

Mit jelent az hogy a szabálytalankodókat meg adóztatják? Az igaz hogy ha nagyon sok büntetésem van, de be van fizetve akkor elvehetik az autómat?

Figyelt kérdés

Erről most hallottam a napokban. Ez mit jelent miből áll??

Van egy autóm, amit kölcsön adtam az élettársamnak vagyis ő jár vele többet, de 1 éve van az autó a nevemen. Az egy év alatt összejött vagy 5 parkolási büntetés, egy gyorshajtás, 1 telefonálásért, záróvonalon át fordulásért, autópálya matrica meg ilyesmi, de egyiket sem én követtem el viszont mindenért engem büntettek. Minden be van fizetve. Lehet valami bajom belőle?? pl. elveszik az autóm vagy megadóztatnak vagy ilyesmi??? Segítsen aki ért hozzá. Köszönöm


2011. szept. 19. 20:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem megadóztatják,hanem a büntetést adók módjára hajtják be.

Szerintem fozess, csak a késedelmi kamatod nő és előbb utóbb ugyis behajtják

2011. szept. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Éntőlem tutira nem hajtják be.. XD

Házam nincsen attól meg hogy lesz nem kell félnem. Mit foglal az állam tőlem? 2 szekrényt amibe a ruháim vannak?

:S :( :( :(

2011. szept. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

pl.a fizetésed. A bankszámlád.

Vagy soha nem akarsz pénzt keresni? Soha nem akarsz autót,lakást?

2011. szept. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valamit félreértettél, mivel mnden be van fizetve így nincs mitől félned!


Aki nem fizet, annak a bírságait adják át az önkormányzat kezelésébe, és ők intézkednek az adók módjára behajtásról, és a jármű forgalomból kivonásáról.

Olyankor letilthatják a fizetésedből, vagy közmunkára válthatják (úgy tudom napi 5000 Ft-jával lehet ledolgozni).

2011. szept. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha be van fizetve - nincs mitől tartanod.

Viszont aki nem tudja vagy nem akarja befizetni tulajdonosként bizony pórul járhat.

Olyankor ugyanis az autót "büntetik" vagyis kivonják a forgalomból és csak a befizetések (no meg a bünti lejárta után ami fél év is lehet) helyezhető vissza .

2011. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!