Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem bérmálkozunk, nem...

Ha nem bérmálkozunk, nem házasodhatok templomban?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 16:43
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
De igen,csak akkor nem,ha nem vagy megkeresztelve.
2012. ápr. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha valakit nem érdekel a vallás, nem bérmálkozott, akkor az minek akar egyházi esküvőt?!

Ezt soha nem fogom megérteni...

2012. ápr. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mert minden nő álma, hogy egyszer fehér ruhában vonuljon oltár elé." - kaptam privátban a választ.


Nos, aki magasról tojik a vallásra, az vonuljon az anyakönyvvezető elé a fehér ruhájában.

A templom nem színház.


Miért nem lehet a vallást tiszteletben tartani, és az oltár elé állást meghagyni azoknak, akiknek ez valóban jelent is valamit?!

2012. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek! Azért van a templomi esküvő, mert a házasságban Istennel köt szövetséget az ember, és erre esküszik meg. Ha ebben nem hisz, akkor annyira felesleges a templomi esküvő, csak mert jól néz ki...
2012. ápr. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Én is szeretnék templomi esküvőt, és sokat jelentene, de nem bérmáltam. A kettő nem zárja ki egymást.
2012. ápr. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Igen 5-ös hozzászóló, tény, hogy a kettő nem zárja ki egymást.

Ha neked valóban fontos, mint ahogy írod, akkor szépen megszerzed a keresztény nagykorúságot (megbérmálkozol), és utána házasodsz oltár előtt, majd az ott tett esküdhöz méltón élsz...

Így valóban nem zárja ki a kettő egymást.

2012. ápr. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
58%

Kedves kérdező, és kedves kötekedő válaszoló!


Én az esküvő előtt keresztelkedtem és első áldoztam, de nem bérmálkoztam, majd egy év múlva volt lehetőségem bérmálkozni. Nem hiszem, hogy csak az házasodhat össze, vagy az a felnőtt aki bérmálkozott...:)

2012. ápr. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hivatalosan szükséges a bérmálkozás az egyházi esküvőhöz (szentségi házassághoz). Ettől azonban sok helyen eltekintenek.


Tehát valószínűleg de, házasodhatsz akkor is templomban, bár papfüggő.

2012. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Püspöki engedéllyel akkor is házasodhatsz templomban ha nem vagy megkeresztelve.
2012. ápr. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!