Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van értelem hit nélkül imádkoz...

Van értelem hit nélkül imádkozni? Ha nem tudok hittel imádkozni, hogy kérhetnék hitet?

Figyelt kérdés

Jó lenne ha kapnék valami ségletet,hogy elinduljak az életben,de ehhez kérni kell. Nem igaz?

De ha nem hiszek benne,hogy meghallgatnak és,hogy kapok bármit is?

Miért áll a Bibiliában ha áll,hogy kérni kell az Urat és megadatik?

Meg ha ketten vanak egy akaraton akkor az úgy lesz.


Hogy kérhetnék hitet ha nem hiszek abban,hogy az ima segíthet?

Ha nem hiszek benne,hogy bárki is figyel rám vagy meghallgat nem időpocsékolás?

Ha úgymond nem lesz meg a"jutalma " az imának.



2012. ápr. 12. 20:13
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Akkor mid van? Ha nincs hited, miért akarsz imádkozni? Ez nekem kissé zavaros. Pontosítanál?
2012. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:

És még valami:

Az imádkozás nem egy kóla-automata! Nem úgy működik, hogy bedobok egy ima-tantuszt, és megkapom kézbe a megoldást!

Kértem erőt…

És Isten nehézségeket adott, hogy megerősödjem.

Kértem bölcsességet …

És Isten problémákat adott, hogy megoldjam azokat.

Kértem bátorságot …

És Isten veszélyeket adott, hogy legyőzzem azokat.

Kértem szeretetet …

És Isten gondterhelt embereket adott, hogy segítsek rajtuk.

Kértem kegyelmet …

És Isten lehtőséget adott.

Semmit sem kaptam, amit akartam. De megkaptam mindent, amire szükségem volt. Imáim meghallgatásra leltek.

2012. ápr. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Teréz anya sok 10 éven keresztül mikor Indiában a nyomortelepeken dolgozott ugyan így volt mint te. Nem érezte úgy, hogy meghallgatják. Ő így is tette a dolgát, és bízott Istenben. Tégy te is így, kitartás. :) A hit egy ajándék, nem mindenki kapja meg.
2012. ápr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

1-Gondoltam h itet kérek.


2-ismerem és tartok is tőle.

Persze hallottam,hogy az Úr mindenkinek akkor akeresztet ad emekkorát elbír,de ettől függetlenül még félek ha terhet és nehézséget kapok. kapnék


3-Ha a hit ajándék amit nem kap meg mindenki akkor ...

valami nem stimmel

Akkor,hogy akarja,hogy minél többen térjenek meg?

Hogy térjenek meg ha nem kapják meg a hitet?

Miért nem kapja meg mindenki?

2012. ápr. 12. 20:46
 5/29 rajcziz ***** válasza:
Ha nem hiszel, akkor talán ne Istennél keresd a segítséget, vagy változtass az istenképeden.
2012. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

A hit valóban ajándék. Csak az a kérdés: kibontod-e a csomagot? És hogy mikor bontod ki. Lehet, hogy már sokminden mellett elmentél, ami megerősítette volna a hitedet.

Nehézséget mindenképpen kapsz az életben. Csak az nem mindegy, hogy ezeket hogy fogod fel: mint próbatételt/mint segítséget/mint problémát, amiben csak magadra számíthatsz?

Egyébként a HIT megszerzéséhez egy út lehet, a racionalitás. Én is így voltam vele. De mikor igazi hitté vált a tudásom, a hitem tudást is adott (tudom, ez így zavaros, de ezt sajnos nem lehet megfogalmazni, csak érezni)

2012. ápr. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Hogy félreértés ne essék, úgy értettem, hogy a racionális gondolkodás egy út lehet a sok közül!
2012. ápr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Snapette ***** válasza:

Igazából nem tiszta nekem, és talán neked sem, hogy mit is szeretnél igazából. Szeretnél hinni, de valamiért nem jön össze? Szeretnél 'elindulni az életben' de nem tudod, hogyan kéne? Avagy pedig felemás gondolataid vannak a hitről, vagyis nem igazán hiszel, de van egy állandó hátsó gondolatod, hogy talán mégis van és akkor mi lesz?

A biblia alapfeltételezése bármilyen közlésben az, hogy számodra egyértelmű az isten létezése, tehát a kérjetek és adatik nem igazán arra vonatkozik, hogy hitet kérjetek, hanem a hiten belül értelmezendő már eleve. A biblia nem hittérítő könyv, hanem a hívők könyve, nem meggyőzni akar, hanem eleve feltételezi a hitet. Ha nem hívőként olvasod, megtérni csak a bibliától nem fogsz.

Jó lenne tisztábban látni, hogy mit is szeretnél, és ha konkrétan érted az életben való indulást, ahhoz hogyan szeretnéd isten segédletét kérni egész pontosan?

2012. ápr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Mit vársz? Ha nem hiszed, hogy kapsz, ha nem hiszel a mindenható Teremtőben akkor miért kérsz? Ha kapsz, azt sem hinnéd, hogy Tőle kaptad...


"legyen Atyám a Te akaratod szerint"...

2012. ápr. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Mihez kell segítség?

Mi a probléma?

2012. ápr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!