Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventisták! A vasárnapi...

Adventisták! A vasárnapi napot munkával szoktátok tölteni a tízparancsolat 4. parancsolata szerint?

Figyelt kérdés
"Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat." 2 Móz 20:9

2012. ápr. 15. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Senkinek semmi köze hozzá, hogy mivel töltik. Isten soha nem adta parancsba, hogy melyik napon mit tegyenek. Főleg nem várja el a szertartásokat, és elég vicces ha azt kéri, hogy csak xy napon gondoljunk rá. Butaság.
2012. ápr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Kedves első!

Nem áll a parancsolatban, hogy mely napon gondoljunk rá. Az áll, hogy a hetedik nap (szombat) a nyugalom napja, mely az emberért lett és nem az ember van a szombatért.


Igen, kérdező, azon vagyok, hogy a hét többi napján elvégezzem minden aznapi dolgomat. Így vasárnap, azaz a mai napon is festettem, mosogattam, kicsit csiszoltam, szilikonnal kinyomtam ezt-azt, és megyek be éjszakára a munkahelyemre. Tegnap meg nem csináltam gyakorlatilag semmit. A gyerekekkel játszottam, ettem, fagyiztunk, és lustiztunk.

2012. ápr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezek szerint az adventisták nem szokták a vasárnapi napot pihenéssel tölteni? Például nem mennek el a gyermekeikkel kirándulni, nem terveznek ilyenkorra rokonlátogatást, stb? Nem kéne olyan állást keresni adventistaként, ahogy vasárnaptól péntekig van a munkaidő? A 4. parancsolatból csak a szombat megtartása a fontos, a 6 napi munka nem?
2012. ápr. 16. 00:54
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

De, teljesen jól látod a dolgot. A parancsolat nem csak úgy hangzik, hogy tartsd meg a szombatot, hanem az is benne van, hogy hat napon át végezd minden dolgod. Az adventista "alaptétel"-ben ez is benne van. Viszont itt is emberek széles "tömegével" állunk szemben. Éppúgy, ahogy minden közösségben különböző emberek vannak, az adventisták között is. Így nem tud mindenkire vonatkozó válasszal szolgálni neked senki, de igen, a parancsolat két részből áll, egyrészt hat napon át végezd minden dolgod, másrészt a hetedik napon nyugodjál meg ezektől a munkáktól.


Nem értem, hogy miért ne lehetne elmennem kirándulni a családdal vasárnap. Viszont én ezt magam szombaton szeretem tenni, amiképpen Krisztus is ment a természetbe sabbat napján a tanítványaival. Ráadásul hátha a gondviselés talán elém helyez olyan dolgot, mellyel jól tehetek. Ez kevésbé fordulhat elő otthon maradva. Mert sabbat napján jót lehet tenni, rosszat nem, ahogy az Úr mondta.


Azt írtad, hogy miért nem keresünk olyan állást, ahol vasárnaptól péntekig lehet dolgozni. A végezd minden dolgodat nem azt jelenti, hogy hat napon át járjál a munkahelyedre. Mind a munkahelyi, mind az otthoni munkától tartózkodunk sabbat napján. Ez minden. Majd a hét többi napján végezzük a dolgunkat, mosunk, főzünk, takarítunk, mosogatunk, munkahelyre járunk, stb.


Igazából nem értem a kérdéseddel, hogy pontosan hová szeretnél kilyukadni.

2012. ápr. 16. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Nem értem, hogy miért ne lehetne elmennem kirándulni a családdal vasárnap."


Azért, mert a tízparancsolat szerint a szombat a pihenőnap nem a vasárnap. Korábban volt egy olyan kérdés, hogy van-e olyan adventista, aki 3 műszakos állásban dolgozik:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Ott egyértelmű volt az állásfoglalásuk, hogy tilos szombaton dolgozni. Ennyi erővel vasárnap nem tilos pihenni a 4. parancsolat szerint? Vagy a 4. parancsolatnak ezt a részét nem kell szó szerint értelmezni?

2012. ápr. 16. 08:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy vélem, a szombatot általában nem pihenéssel töltjük, vagy nem olyan pihenéssel, amire ilyenkor az emberek gondolnak. Pl. valakinek az a pihenés, hogy ül a tv vagy számítógép előtt, vagy csak konkrétan nem csinál semmit. A mi esetünkben a "nyugalomnap" azt jelenti, hogy nem foglalkozunk világi dolgokkal. Tehát nem csak nem dolgozunk, hanem pl. nem is megyünk boltba. Nem egyszerűen nem dolgozunk, hanem ahogy írtam, nem foglalkozunk világi dolgokkal, hanem a Teremtőre figyelünk, gyülekezetben töltjük a napot. Tehát a hangsúly a szombaton van. Az nem érdekes, hogy mit csinálsz vasárnap. Ha Te meg tudtad oldani, hogy minden munkádat elvégezted 5 nap alatt, akkor miért ne pihenhetnél vasárnap? A kérdés csak az, kinek mi a pihenés? :-) Saját példám azt mutatja, hogy ezt nem nagyon lehet megoldani. Hisz általában hétfőtől péntekig dolgozunk, és sok házimunka marad vasárnapra. Ahol gyermek is van, ott nincs idő hétköznap arra, hogy még azt is elvégezzük.
2012. ápr. 16. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Azért, mert a tízparancsolat szerint a szombat a pihenőnap nem a vasárnap. Korábban volt egy olyan kérdés, hogy van-e olyan adventista, aki 3 műszakos állásban dolgozik:"


Kérdező!


Értem a logikát, de mind az írások szövegét, mind a törvényeket komolyan kell olvasni, foglalkozni vele, és nem szabad belemagyarázni dolgokat. Ugye ezzel egyetértünk?


Nézzük gyakorlatilag a törvény "nyers" szövegét.


---"Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt."


Tehát ne felejtsd el a szombat napot, válaszd külön a többi naptól.


---"Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;"


Tehát vasárnaptól péntekig hat napig végezd amit kell. Nem azt írja, hogy végezd el, fejezd be, szakadj meg, hanem csak hogy végezd. Nem tudom, hogy mélyedjük-e bele, vagy érthető így is? Van-e olyan rész ebben, hogy ne pihenj, ne aludj, ne imádkozz, ne állj meg gondolkodni?

A zsoltáros is ezt írja:

"Boldog ember az, a ki nem jár gonoszok tanácsán, bűnösök útján meg nem áll, és csúfolódók székében nem ül;

Hanem az Úr törvényében van gyönyörűsége, és az ő törvényéről gondolkodik ÉJJEL és NAPPAL."


---"De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja:"


Szombat a héberben sabbat, azaz nyugalom napja.

Mellékesen sabbat volt minden ünnep első és utolsó napja is például. Az is a hat nap közben volt és van sokszor.


---"semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van;"


Tehát ne dolgozz. De ne is dolgoztassad a te javadra a házad népét se.


---"Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt."


Az egész sabbat napjának a visszanyújtása a teremtésig. Példaként állítva elénk. A teremtés miattunk lett. A nyugalom napja is miattunk van.


Olvastál-e olyat, hogy nem szabad pihenni, nem szabad kirándulni a hat napon? Mert én nem. Nem szabad kiforgatni a törvényt. A törvény a sabbatra vonatkozik, hogy ne dolgozz azon a napon és visszacstolja a teremtésre, hogy az Úr is hat napig dolgozott és a hetedik napon megnyugodott a munkájától. Mozdította-e az Úr a teremtésnél bármilyét is? Kellett-e? Szólt, és a világ engedelmeskedett neki. Szinte minden engedelmeskedik Isten szavának, csak mi emberek nem.


"Ennyi erővel vasárnap nem tilos pihenni a 4. parancsolat szerint? Vagy a 4. parancsolatnak ezt a részét nem kell szó szerint értelmezni?"


Nem, ilyet nem tartalmaz a parancsolat, olvasd el körültekintőbben, hol olvashatunk ilyet? Ennek részét hogyan értelmezzem szó szerint, mikor nincs is ilyen benne?

2012. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mellékesen a belinkelt kérdést is én tettem fel. Isten jóvoltából eddig (úgy gondolom) meg tudtam oldani a szombat napjának megtartását.
2012. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dynamo008 válasza:

A hetedik nap,a szombatnap,mégha nem is ez a hivatalos már.A katolikusok változtatták meg az első napot a hétfőnek,elötte a vasárnap volt az első nap,akármennyire is nem hiszitek el.Vannak hivatalos dokumentumok a bebizonyitására.

Dynamo008

2012. ápr. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az hogy hat napon át munkálkodjál nem azt jelenti, hogy menj be mind a hat napon a munkahelyedre, hanem hogy hasznosan töltsd el (pl otthoni munka: mosogatás, takarítás, stb)

Az pedig, hogy a szombat a pihenőnap, nem jelenti azt, hogy a többi nap tilos a pihenés, ezért nyugodtan el lehet menni kirándulni :)

2012. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!